Najnowsze Wyniki/Kalendarz
1.FC Union Berlin
51' Manuel Schmiedebach 90+1' Marvin Friedrich
VfB Stuttgart
72' Christian Gentner
0:0

Drużyna Rafała Gikiewicza po raz pierwszy w historii zagra w 1. Bundeslidze.

Koniec! Union Berlin zremisował u siebie ze Stuttgartem 0:0 i wygrywa w barażach dzięki bilansowi bramek na wyjeździe (2:2).

Dzieje się w końcówce. Zawodnicy nie odpuszczają ani na chwilę, ale odbija się to na jakości widowiska. Dużo chaosu i nieskładnych akcji.

. Schodzi: Robert Zulj . Wchodzi: Michael Parensen.

Union wyprowadził kontrę. Akcję niepewnym strzałem z prawej strony zakończył Akaki Gogia. Ron-Robert Zieler pewnie broni.

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Friedrich.

Sędzia doliczył pięć minut.

Rafał Gikiewicz jest czujny! Polak w końcówce broni mocny strzał Benjamina Pavarda.

Czujny jest Ozan Kabak. Obrońca uprzedził wybiegającego do prostopadłej piłki Sebastiana Anderssona.

Robert Zulj za mocno dośrodkował w pole karne Stuttgartu. Grę wznowi Ron-Robert Zieler.

Julian Ryerson pokusił się na odważną próbę. Obrońca uderzył z dystansu, ale prosto w trybuny.

. Schodzi: Suleiman Abdullahi . Wchodzi: Akaki Gogia.

Robert Zulj trafił prosto w mur.

Union Berlin będzie miał dobrą okazję z rzutu wolnego. Grischa Proemel faulowany przez Gonzalo Castro.

Żółtą kartkę otrzymał Christian Gentner.

Benjamin Pavard próbował dośrodkować z prawej strony. Bardzo dobra interwencja Floriana Huebnera, który powstrzymał atak.

Ozan Kabak przejął piłkę, która wyszła poza pole karne Unionu. Defensor Stuttgartu huknął z dystansu, ale niecelnie.

Gospodarze nie zatrzymują się! Prostopadła piłka do Suleiman Abdullahi, był naciskany przez Holgera Badstubera i ofiarnie uderzył w polu karnym. Piłka znowu trafiła w słupek! Pomocnik Unionu padł w polu karnym, ale nie było w tym przewinienia Badstubera.

. Schodzi: Marcel Hartel. Wchodzi: Joshua Mees.

Union w natarciu. Ależ postraszył Suleiman Abdullahi, który oddał niesygnalizowany strzał z prawej strony. Piłka trafiła w słupek!

W końcu uderzyli gospodarze! Union uśpił czujność rywali i po składnie rozegranej akcji przed szansą w polu karnym stanął Grischa Proemel. Pomocnik pogubił się z piłką i nie zdążył oddać groźnego strzału.

Stuttgart. Schodzi: Anastasios Donis . Wchodzi: Daniel Didavi.

Mario Gomez uderzył z dystansu, ale nie postraszył Rafała Gikiewicza. Piłka zdążyła odbić się rykoszetem od obrońcy.

Zamieszanie w polu karnym Unionu Berlin. Florian Huebner walczył w powietrzu z rywalem i przypadkowo trafił piłkę ręką. Sędzia nie przyznał rzutu karnego.

Christian Gentner niecelnie przerzucił piłkę na lewą stronę.

Zbyt głębokie dośrodkowanie Grischy Proemela. Bramakarz Stuttgartu bez większych problemów złapał piłkę.

Ostre dośrodkowanie w pole karne Unionu. Sytuację wyjaśnił Rafał Gikiewicz, który złapał piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Schmiedebach za faul na Chadracu Akolo.

Niezły atak Unionu. Robert Zulj zagrał do Sebastiana Anderssona. Napastnik nie zdążył wejść w pole karne, uprzedził go obrońca.

Stuttgart. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Mario Gomez.

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce zawodnicy Stuttgartu.

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Union Berlin remisuje z VfB Stuttgart. To ekipa ze stolicy Niemiec jest bliżej 1. Bundesligi.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Rafał Gikiewicz wciąż bezbłędny. Steven Zuber huknął z dystansu na dalszy słupek, ale Polak na posterunku!

Ron-Robert Zieler z problemami złapał piłką zagraną z lewej strony w pole karne. Bramkarz Stuttgartu szybko zagrał do kolegów ustawionych na połowie Unionu Berlin.

Zamieszanie na linii pola karnego Unionu. Chadrac Akolo próbował przejąć piłkę i oddać strzał, ale uprzedził go obrońca.

Gospodarze niemal zamknięci na własnej połowie. Zawodnicy Stuttgartu nie myślą o tym, aby oddać inicjatywę rywalom.

Christian Gentner oddał strzał z dystansu prosto w bramkarza Unionu.

Przyjezdni szukali okazji do kolejnego dośrodkowania. Tym razem Rafał Gikiewicz złapał podanie w pole karne.

Stuttgart w natarciu. Anastasios Donis nieudanie próbował wrzucić z prawej strony. Piłka wybita na aut.

Sebastian Andersson odważnie dryblował. Napastnik został otoczony przez czterech rywali i nie zdążył przedrzeć się w pole karne.

Kolejna interwencja polskiego bramkarza Unionu. Tym razem Rafał Gikiewicz obronił strzał głową Anastasiosa Donisa.

Chadrac Akolo zagrywał prostopadle w pole karne do Nicolasa Gonzaleza. Napastnika uprzedził Rafał Gikiewicz.

Julian Ryerson próbował dośrodkować z prawej strony w pole karne. Nie udało się, dalej chaos na boisku i oczekiwanie na kolejną składną akcję.

Trochę medykom zajęło opatrzenie Ozana Kabaka i Holgera Badstubera. Zawodnicy będą grać w specjalnych opaskach na głowie.

Przerwa w grze. Holger Badstuber i Ozan Kabak zderzyli się ze sobą w powietrzu.

Robert Zulj miał okazję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pomocnik niecelnie uderzył głową.

Nie ma bramki! Nicolas Gonzalez był na spalonym.

Chadrac Akolo trafił do bramki z rzutu wolnego!

Stuttgart będzie miał szansę z rzutu wolnego. Julian Ryerson faulował Nicolasa Gonzaleza.

Uspokoili się piłkarze obu zespołów. Dużo gry w środku pola.

Znowu Rafał Gikiewicz! Zamieszało się w polu karnym Unionu, napastnik Stuttgartu uderzył z kilku metrów, ale broni Polak.

Pierwsza interwencja Rafała Gikiewicza. Polak uprzedził wyskakującego do główki Nicolasa Gonzaleza.

Pierwszy faul. Zawodnik Unionu groźnym wślizgiem zaatakował rywala na połowie boiska. Miał szczęście, że arbiter nie pokazał kartki.

Zaczęli!

Kto awansuje do Bundesligi?

Mecz poprowadzi Christian Dingert.

W ekipie 1.FC Union Berlin gra polski bramkarz, Rafał Gikiewicz.

Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Zapraszamy na relację LIVE z barażowego meczu o awans do Bundesligi między 1.FC Union Berlin a VfB Stuttgart. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.