Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Legia Warszawa
26' Luquinhas 58' Sandro Kulenović 80' Walerian Gwilia
Pogoń Szczecin
33' Zvonimir Kozulj 48' Konstantinos Triantafyllopoulos 61' Adam Buksa 83' Zvonimir Kozulj
1:2
Obejrzyj transmisję Ukryj wideo

Koniec. Pogoń po trzydziestu latach wygrała w Warszawie z Legią.

Jeszcze gramy, ale to już ostatnie sekundy meczu.

Uderzał Carlitos, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Legii.

Pogoń. Schodzi: Adam Buksa. Wchodzi: Soufian Benyamina.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Legia w ataku, ale próby wicemistrzów Polski są zbyt chaotyczne.

Przewrotką uderzał Wieteska, kilka metrów pond bramką.

Stolarski po raz kolejny ma problemy z boiskowymi emocjami. Może przerzuci się na szachy?

Zdenerwowanie, niedowierzanie, szok wśród graczy Legii. Na wyrównanie czasu mają już niewiele.

Gol! Strzelił Zvonimir Kozulj. Asystował mu Adam Buksa. Ależ kontra Pogoni! Buksa wpadł z piłką w pole karne, wycofał do Kozulja. Futbolówkę przepuścił Kowalczyk, a pomocnik Portowców mocnym strzałem pokonał Majeckiego! 1:2!

Lewą nogą z woleja uderzył Buksa. Piłka poszybowała ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Walerian Gwilia.

Pogoni udało się oddalić grę od własnej bramki. Spokojniejszy fragment meczu.

I znowu Dante Stipica dobrze interweniował, bramkarz tym razem wybił dogranie Stolarskiego.

Płaski strzał Gwilii i po raz kolejny bramkarz gości górą. Po chwili Gruzin głową uderzył ponad bramką.

Zapowiadają się spore emocje w końcówce. Legia w ataku, ale Pogoń także zamierza powalczyć o wygraną.

Groźnie było pod bramka Pogoni. Gospodarze domagali się rzutu karnego, sędzia jednak odgwizdał spalonego Kulenovicia.

Legia. Schodzi: Mateusz Praszelik. Wchodzi: Carlitos.

Strzał Gwilii. Tym razem nie na aut, ale wysoko ponad bramką.

Dante Stipica obronił uderzenie Vesovicia z kilku metrów! Kapitalna parada bramkarza Pogoni!

Mocno z woleja, ale bardzo niecelnie uderzył Listkowski. Brawa za próbę.

Po wyrównującym golu to Pogoń poczuła się pewniej i uzyskała przewagę. Legia w małym szoku.

Legia. Schodzi: Luquinhas. Wchodzi: .

Gol! Strzelił Adam Buksa. Asystował mu Zvonimir Kozulj. Błyskawiczna odpowiedź Pogoni. Kozulj dogrywał w pole karne. Wieteska nie trafił w piłkę, doszedł do niej Buksa i wbił do bramki z dziesięciu metrów.

Kozulj dogrywał z rzutu wolnego, jednak zbyt mocno. Od bramki rozpocznie Majecki.

Gol! Strzelił Sandro Kulenović. Asystował mu Walerian Gwilia. Gol dla Legii wisiał na włosku i w końcu padł. Z rogu na piąty metr dośrodkował Gwilia. Kulenović uprzedził Drygasa i głową wbił piłkę do siatki. 1:0!

Wysoko ustawieni są obrońcy Legii, Pogoń ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

Mocny strzał Stolarskiego, piłka poszybowała daleko od celu.

I znowu Stipica! Praszelik ograł siedem metrów przed bramką dwóch obrońców. Strzał nogami odbił bramkarz Pogoni!

I już akcja po drugiej stronie. Strzał Praszelika na korner wybił Stipica.

W końcu akcja Pogoni. Z pola karnego uderzał Kowalczyk, Majecki na posterunku.

Seria rzutów rożnych dla Legii, ale bez celnych uderzeń.

Z rzutu wolnego dogrywał Gwilia, Dante Stipica pewnie złapał piłkę. Legia po przerwie zaatakowała, gospodarze starają się grać szybciej.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Konstantinos Triantafyllopoulos.

Wracamy do meczu po przerwie!

Przerwa. Okazje na gole były. Klarowniejsze mieli goście. W Warszawie jak na razie jednak bez goli.

Sędzia doliczył minutę.

Zbliżamy się do przerwy. Legia przeważa, ale nie potrafi wykreować sobie okazji do zdobycia gola.

Luquinhas w pole karnym zablokowany, jednak wcześniej był spalony.

Opadły emocje, zaczęło się typowe, ligowe kopanie. Tego nie lubimy.

Uwidoczniła się przewaga Legii, Pogoń sporadycznie w ostatnich minutach gości pod bramką gospodarzy.

Z ok. 30 metrów płasko uderzył Podstawski. Majecki pewnie interweniował.

Praszelik dopadł do piłki 17 metrów przed bramką. Techniczny strzał poszybował ponad bramką Pogoni.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Zvonimir Kozulj.

Z dystansu uderzał Jodłowiec, dość wysoko ponad bramką.

Vesović wpadł z piłką w pole karne, po raz kolejny szybszy Stipica.

Zagranie w pole karne do Kozulja, który znalazł się na spalonym.

Żółtą kartkę otrzymał Luquinhas. Tak ocenił grę aktorską nowego gracza Legii sędzia.

Groźnie dogrywał z rzutu wolnego Walerian GwiliaDante Stipica wyszedł odważnie z bramki i wybił piłkę.

Ucierpiał Kulenović, który przez moment zbierał się z boiska.

Sporo gry w środku pola. Początek w wykonaniu Legii może zawodzić. Klarowniejsze okazje miała Pogoń.

W końcu celnie. Kozulj przymierzył z dystansu, Majecki z problemami na rzut rożny!

Techniczny strzał Podstawskiego. Celność uderzeń póki co pozostawia wiele do życzenia.

Spokojniejszy fragment gry. Pogoń rozgrywa piłkę, nie potrafi przedostać się pod bramkę Legii.

Dobry początek meczu w Warszawie. Emocjonujące pierwsze minuty.

Po dośrodkowaniu z rogu i strzale Konstantinosa Triantafyllopoulosa piłka trafiła w słupek. Dobitkę Drygasa Majecki wybił na rzut rożny.

Odpowiedź Pogoni. Dogranie do Buksy, który jednak nie wbił piłki z kilku metrów do bramki Legii.

Luquinhas sam  na sam z bramkarzem, Nunes jednak uratował Pogoń. Bramkarz również pomógł koledze. Dodatkowo gracz Legii zagrał piłkę ręką.

Pierwszy strzał Portowców. Iker Guarrotxena przymierzył wysoko ponad bramką.

Uderzyłeś kiedyś na aut boczny?

Pierwszy strzał w sezonie na aut boczny. To Gwilia próbował szczęścia. Sędzia boczny był w niebezpieczeństwie.

Pogoń wysoko atakuje Legię, Legia wysoko atakuje Pogoń. Tak się bawimy od początku.

Pierwszy iskry w meczu. To Stolarski i Iker Guarrotxena walczą o dominację po swojej stronie boiska.

Gramy!

Mecz poprowadzi Jarosław Przybył (Kluczbork).

Z kibicami pożegnali się, odchodzący z Legii, Arkadiusz Malarz i Kasper Hamalainen. Było sporo wzruszeń i łez.

Kto wygra mecz?

Pierwszy mecz ligowy w sezonie Legii i Pogoni. Portowcy z kilkoma nowymi twarzami. Na co stać wicemistrzów Polski mogliśmy się przekonać już dwukrotnie, w meczach o Ligę Europy.