79' Łukasz Piątek
Lechia Gdańsk
42' Żarko Udovicić
0:0

Koniec spotkania. Beniaminek PKO Ekstraklasy - ŁKS Łódź zremisował bezbramkowo z Lechią Gdańsk. Bardziej zadowoleni mogą być gdańszczanie, którzy przez większość spotkania grali w dziesiątkę. Mimo bezbramkowego remisu, niezły mecz w Łodzi.

Po wrzutce Ramireza, Maloca sfaulowany przez Rozwandowicza.

Rafał Wolski zablokował strzał ŁKS-u ręką. Rzut wolny dla łodzian. To może być ostatnia szansa dla beniaminka.

Lechia coraz bliżej celu, jakim jest remis w Łodzi. ŁKS wciąż atakuje.

Wolski starł się z Piątkiem. Arbiter zadecydował, że sfaulował gdańszczanin, który ucierpiał przy tej interwencji.

Arbiter doliczył minimum 3 minuty do czasu gry.

Tym razem Kuciak powstrzymał Sobocińskiego. To bez wątpienia piłkarz meczu.

Ale szansa ŁKS-u! Po strzale Bogusza z dystansu doskonały Kuciak.

Po rzucie rożnym ŁKS-u, doskonale w obronie Błażej Augustyn.

Bogusz podawał piłkę w pole karne Lechii. Tam jednak czujny Mario Maloca.

Fila wrzucał piłkę w kierunku Kubickiego, ta jednak trafiła prosto w ręce Kołby.

Atakuje głównie grający w przewadze ŁKS. Lechia umiejętnie się broni.

Dwa zablokowane strzały ŁKS-u. Od bramki Kuciak.

Po rzucie rożnym ŁKS-u, w obronie pewni zawodnicy Lechii.

Z ostrego kąta strzelał Dani Ramirez. Instynktownie obronioł Dusan Kuciak.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Piątek. Sfaulował Rafała Wolskiego.

Lipski sfauował wychodzącego do kontry Ramireza. Sędzia nie zdecydował się pokazać żółtej kartki.

Na spalonym Ramirez.

Na trybunach znajduje się 5 452 widzów.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Rafał Wolski.

Kontratak Lechii Gdańsk! Jarosław Kubicki strzelił niecelnie.

Krótki rzut rożny ŁKS-u. Łodzianie nie wykorzystali szansy.

Nieudany rzut rożny ŁKS-u.

Ale akcja ŁKS-u! Kuciak bohaterem, obronił strzał Pirulo!

Celny strzał Łukasika, świetnie w bramce Kołba.

Filip Mladenović przebiegł przez kilkadziesiąt metrów, jednak pod koniec akcji nie zdołał znaleźć w polu karnym Lukasa Haraslina.

Celny strzał Lukasa Haraslina. Świetnie obronił Michał Kołba.

Pirulo szukał Kujawy w polu karnym Lechii. Bez skutku.

Dani Ramirez strzelił niecelnie z dystansu. Od bramki Kuciak.

ŁKS Łódź. Schodzi: Patryk Bryła. Wchodzi: Pirulo.

Indywidualna akcja Haraslina, gęsta obrona gospodarzy powstrzymała Słowaka.

Dwa strzały ŁKS-u. Najpierw Dani Ramirez strzelił celnie ze skraju pola karnego, obronił Kuciak. Następnie niecelnie uderzył Klimczak.

Koszmarna wrzutka Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Piłka w rękach bramkarza ŁKS-u.

I kolejne uderzenie z dystansu. Niecelnie Dani Ramirez.

Maciej Wolski strzelał z dystansu. Piłkę doskonale wyczuł Dusan Kuciak.

Z rzutu rożnego Lechii nic nie wyszło. Piłka dla łodzian.

Sobociński zablokował wrzutkę Lipskiego. Rzut rożny dla Lechii.

Dani Ramirez szukał sytuacji w polu karnym rywala, zablokował go Karol Fila.

Tym razem do nikogo wrzucał piłkę Mladenović. Nie zdążył do niej Kubicki.

Po dośrodkowaniu Klimczaka nikt nie doszedł do piłki w polu karnym Lechii.

ŁKS gra mocnym pressingiem, co ma mocny wpływ na mecz.

Kontratak ŁKS-u. Ramirez podał piłkę do Kalinkowskiego, ten jednak nie trafił w światło bramki.

Indywidualna akcja Haraslina. Piłka odbiła się od obrońców ŁKS-u.

Spokojny początek II połowy.

Początek II połowy.

Lechia. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Patryk Lipski.

Lechia. Schodzi: Artur Sobiech. Wchodzi: Mario Maloca.

Koniec I połowy. ŁKS remisuje z Lechią 0:0, w drugiej połowie gdańszczanie mogą mieć jednak problemy, gdyż będą grali w 10-kę.

Łukasik zbyt głęboko wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Od bramki ŁKS.

Arbiter przedłużył czas gry I połowy o minimum 2 minuty.

Sobociński podawał piłkę do Grzesika, ten jednak nie doszedł do niej w polu karnym Lechii. Od bramki Kuciak.

Czerwoną kartkę otrzymał Żarko Udovicić. Serb wyraźnie spóźnił wślizg, ostro "wjechał" w Jana Grzesika. Sędzia, który początkowo pokazał żółtą kartkę zastosował wideoweryfikację, faul był bardzo ostry i słusznie wyrzucił Udovicicia z boiska.

Mladenović wrzucał piłkę w pole karne, tam jednak na spalonym Augustyn.

Po rzucie wolnym Łukasza Piątka, Kuciak zderzył się z Janem Sobocińskim. Sędzia odgwizdał faul piłkarza ŁKS-u.

Kolejny rzut rożny Lechii jednak bez efektu.

Tym razem po rzucie rożnym strzelał Lukas Haraslin. Obronił Kołba.

Mladenović pograł piłkę z Udoviciciem i po przyjściu w pole karne, Mladenović oddał strzał. Nogami obronił Kołba.

Zespołowa akcja Lechii Gdańsk. Sytuację wyjaśnił Sobociński, wybijając piłkę z własnego pola karnego.

Ale szansa ŁKS-u! Strzelał Kalinkowski, tor lotu zmienił jednak Sekulski.

Po pierwszych minutach, gdy przeważała Lechia, więcej do powiedzenia mają piłkarze beniaminka. To oni mają piłkę przez większość czasu.

Dusan Kuciak bezproblemowo złapał piłkę po dośrodkowaniu Jana Grzesika.

Strzał Daniego Ramireza głową zablokował Błażej Augustyn.

Sobiech wyszedł w pole karne z piłką po podaniu Gajosa, doskonale z bramki wyszedł Kołba.

Lukas Haraslin ostro powstrzymywany przez Łukasza Piątka. Sędzia pozostał niewzruszony, czyste wejście piłkarza beniaminka.

Piątek podał do Sekulskiego, w obronie doskonale spisał się jednak Nalepa i piłka wylądowała w rękach Kuciaka.

Po wrzutce Daniego Ramireza, piąstkował Dusan Kuciak.

Augustyn powstrzymał atakującego Grzesika. Rzut rożny dla ŁKS-u.

Lewą stroną boiska zaatakował ŁKS. Dośrodkowanie doskonale wyczyścił Augustyn.

Kontratak Lechii. Wrzucał piłkę Mladenović, jednak nie znalazł Sobiecha w polu karnym.

Pierwszy celny strzał ŁKS-u! Po akcji Ramireza strzelał Kalinkowski, obronił Kuciak. Mecz się wyrównał.

Wrzutka Ramireza, Sekulski głową ponad bramką. Zacznie Dusan Kuciak.

Po drugiej stronie Łukasik sfaulował Kalinkowskiego. Szansa łodzian.

Mladenović znów wrzucał piłkę z rzutu wolnego, Augustyn jednak jej nie utrzymał w polu karnym rywala.

Miękka wrzutka Mladenovicia. Łatwo piłkę wyłuskali łodzianie.

Faulowany Mladenović. Lechia będzie miała szansę z rzutu wolnego.

Pierwsza akcja ŁKS-u Łódź. Piłkę w polu karnym dostał Łukasz Piątek, jednak fatalnie skiksował.

Kołba był naciskany przez Kubickiego i wybił piłkę na aut.

Z rzutu rożnego krótko Mladenović, piłkę z własnego pola karnego wybił Sekulski.

Artur Sobiech wywalczył rzut rożny. Pierwsze minuty zdecydowanie dla gdańszczan.

Zbyt głębokie zagranie Lukasa Haraslina. Dośrodkowanie złapał Michał Kołba.

Już po kilkunastu sekundach pierwsza akcja Lechii. Piłka w rękach bramkarza.

Zaczynamy! Pierwsza piłka dla Lechii Gdańsk.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Łodzi?

Sędzią piątkowego spotkania jest Paweł Gil. Arbiter VAR, to Piotr Lasyk.

Piłkarze wychodzą na boisko! ŁKS gra na biało-czerwono, Lechia na szaro.

Na jedynej trybunie ŁKS-u Łódź komplet kibiców. Aż szkoda, że szybciej nie ruszyła budowa pozostałych trybun.

ŁKS Łódź wraca do ligi po sezonie 2011/12. Lechia w ubiegłym sezonie zdobyła Puchar Polski i zajęła 3. miejsce w Lotto Ekstraklasie. Obecne rozgrywki gdańszczanie rozpoczęli zwycięstwem w Superpucharze Polski z Piastem w Gliwicach 3:1.

Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Adam Chrzanowski, Mario Maloca, Patryk Lipski, Egy Maulana Vikri, Sławomir Peszko, Rafał Wolski, Tomasz Makowski, Flavio Paixao.

Rezerwowi ŁKS-u: Dominik Budzyński, Artur Bogusz, Adam Ratajczyk, Piotr Pyrdoł, Michał Trąbka, Pirulo, Kamil Juraszek, Dragoljub Srnić, Rafał Kujawa.

Początek meczu o godzinie 20:30.