Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wisła Płock
40' Grzegorz Kuświk 56' Mateusz Szwoch 71' Jakub Rzeźniczak 83' Giorgi Merebaszwili 86' Piotr Tomasik
1:0

Radość w Płocku. Legia pokonana w derbach.

Arvydas Novikovas! Ale uderzenie. Hen wysoko w powietrze. Powinno być wyrównanie, ponieważ zmiennik był trzy metry przed bramką Thomasa Daehne.

Wrzutka Waleriana Gwilli wylądowała we właściwym miejscu. Kompani Gruzina z Legii Warszawa, a przede wszystkim Paweł Stolarski, mają problem z wykorzystaniem tych podań.

Doliczone cztery minuty. Nie był szczodry arbiter. Chce już iść pod prysznic.

Końcowe odliczanie. Będzie jeszcze kilka minut doliczonych z powodu dymu, który spowodowali kibice w sektorze gości.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Tomasik za faul na Arvydasie Novikovasie.

Paweł Stolarski chyba sam był zdziwiony, że piłka spadła pod jego nogami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Anemiczne uderzenie bocznego defensora nie mogło sprawić problemu Thomasowi Daehne.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Merebaszwili za faul na Andre Martinsie.

Coraz mniej czasu do końca spotkania w Płocku. Zapewne Wiślakom nie brakuje energii do walki o utrzymanie korzystnego wyniku. Legia Warszawa musi organizować się do ostatecznego szturmu.

Sytuacyjne uderzenie Jose Kante wyraźnie obok bramki. W zasadzie oberwał w twarz piłką. Nie było tu żadnego mierzenia, a chronienie nosa przed złamaniem.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu również Radosław Sobolewski przygotowuje zmiennika.

Thomas Daehne przeciął podanie Jose Kante w kierunku Dominika Nagy'ego. Umiejętne wyjście na przedpole.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Rzeźniczak. Tylko napomnienie za faul na Jarosławie Niezgodzie.

Kilku Legionistów złapało się jednocześnie za głowy! Dominik Nagy przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Węgier przechwycił piłkę po starciu Jakuba Rzeźniczaka z Jarosławem Niezgodą. To może być czerwona kartka.

Podkręciła tempo drużyna ze stolicy Polski. Jarosław Niezgoda zagrał na lewym skrzydle z Dominikiem Nagym. Zakończył to uderzeniem nieznacznie obok bramki Domagoj Antolić.

Akcja przyjezdnych zakończona strzałem po ziemi Dominika Nagy'ego. Thomas Daehne na razie nie do pokonania.

Gra wznowiona od rzutu rożnego. Mnóstwo stałych fragmentów bije Dominik Furman, a to jak wiadomo niebezpieczna broń Wisły Płock.

Troche zadymiło się w Płocku. Raczej nie z powodu niesprawnego grilla.

Uciekł Legionistom kwadrans po powrocie z szatni na boisko. Wisła Płock zdecydowanie agresywniejsza i ciekawsza niż w weekendowym spotkaniu z KGHM Zagłębiem Lubin i pozostaje na prowadzeniu.

Niezdarne na razie próby wyrównania. Igor Lewczuk strzelił z niewygodnej pozycji ponad poprzeczką. Miał szansę na pokonanie Thomasa Daehne po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z narożnika boiska.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch za przeszkadzanie we wznowieniu gry.

Arvydas Novikovas wymienił podania z Pawłem Stolarskim. Po wymanewrowani Damiana Michalskiego uderzenie Litwina obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Wisły Płock.

Starcie Dominika Furmana z Andre Martinsem. Sędzia musiał wbiec między rozjuszonych pomocników.

Wisła Płock nie zamierza stać na własnej części boiska i obserwować grę przeciwnika. Gospodarze wywalczyli korner, po którym Damianowi Michalskiemu nie udało się oddać celnego uderzenia.

Arvydas Novikovas wystartował po raz pierwszy w tym meczu na prawym skrzydle. Damian Michalski nie pozwolił wprowadzonemu z ławki rezerwowych Litwinowi na stworzenie zagrożenia w polu karnym.

Druga połowa.

Czy Legia Warszawa wyrówna po przerwie?

Wisła Płock ma skromną przewagę po pierwszej połowie. W derbach Mazowsza sytuacja Legii Warszawa jest trudna.

Grzegorz Kuświk przestrzelił po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu rożnego. Piłka odbiła się jeszcze od dłoni Artura Jędrzejczyka, co analizowali sędziowie.

Doliczone dwie minuty.

Grzegorz Kuświk poszedł do końca i wykorzystał szansę.

Gol! Strzelił Grzegorz Kuświk.

Wisła Płock prowadzi w derbach Mazowsza. Dominik Furman miał szansę na niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego. Radosław Majecki pieczołowicie ustawił mur, ale sam zapomniał o właściwym ustawieniu. Po strzale kapitana Wisły Płock i niepewnej interwencji młodego bramkarza dobitkę wykonał Grzegorz Kuświk.

Nafciarze trochę odważniej w ostatnich minutach. Podopieczni Radosława Sobolewskiego podeszli wyżej do przeciwnika, a ich akcja zakończyła się strzałem Mateusza Szwocha w nogi defensora.

Dla odmiany rzut rożny miała Wisła Płock. Do piłki poszedł etatowy egzekutor stałych fragmentów Dominik Furman. Po jego dośrodkowaniu interweniował w powietrzu Artur Jędrzejczyk i nie pozwolił na oddanie pierwszego tego popołudnia groźnego strzału na bramkę Radosława Majeckiego.

Artur Jędrzejczyk sfaulował Dominika Furmana, kiedy próbował oddać strzał po wrzutce Waleriana Gwilii z rzutu wolnego. Podobna sytuacja była kilka minut temu.

Mija drugi kwadrans derbów Mazowsza. Najlepszą szansę na pokonanie bramkarza przeciwnika miał Jarosław Niezgoda, który nie trafił do siatki po wrzutce Pawła Stolarskiego.

Faul Jakuba Rzeźniczaka na Cafu. Obrońca z Płocka ratował się po zwodzie przeciwnika i sprokurował niebezpieczny stały fragment.

Bardzo niecenzuralne uwagi z ławki rezerwowych Legii Warszawa. Cafu wysłuchał i za moment spróbuje coś z tym zrobić na boisku. Na razie sędzia gwizdnął faul atakującego zawodnika po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Nafciarzy.

Dominik Furman nie przebiera w środkach w centralnej części boiska. Przed momentem pomocnik z Płocka poturbował Waleriana Gwillę. Sędzia ma już go na oku.

Domagoj Antolić starał się oddać groźne uderzenie tuż zza pola karnego. Dominik Furman naprawił błąd Thomasa Daehne i zablokował próbę pomocnika Legii Warszawa.

Wszyscy podstawowi piłkarze są na murawie i pozostało czekać na kolejne sytuacje podbramkowe.

Rozgrzewa się Olaf Nowak, ale na razie Grzegorz Kuświk nie opuszcza boiska. Tymczasem gra jest wstrzymana z powodu kontuzji Pawła Stolarskiego.

Grzegorz Kuświk sygnalizuje, że nie jest w stanie pozostać na boisku z powodu urazu. Za moment może być zmiana.

Nieudane rozegranie Legionistów w pobliżu pola karnego przeciwnika. Po przechwycie Wisła Płock starała się zaatakować z wykorzystaniem Grzegorza Kuświka, który wywalczył rzut wolny na połowie wicemistrza Polski.

Alan Uryga był blisko Luquinhasa i nie pozwolił skrzydłowemu wbiec w pole karne po podaniu prostopadłym Cafu. Skuteczna interwencja środkowego defensora z Płocka.

Jarosław Niezgoda strzelił głową po świetnej wrzutce z głębi pola Pawła Stolarskiego. Pierwsza tak niebezpieczna akcja Legii Warszawa! Piłka przeturlała się pół metra obok bramki Thomasa Daehne.

Wisła Płock wymieniła podania, ale akcja przyspieszona przez Dominika Furmana nie potrwała długo. Dobry przechwyt Legii Warszawa.

Mateusz Szwoch starał się za wcześnie uruchomić wysuniętego Grzegorza Kuświka, jednak podanie było nieprzygotowane i piłka posunęła do czujnego na przedpolu Radosława Majeckiego.

Dziś mogą się przyglądać walce swoich piłkarzy.

Pierwszy gwizdek.

Piłkarze wyszli na murawę stadionu w Płocku.

Obaj w podstawowych składach.

Czy Legia Warszawa wygra mecz w Płocku?

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Legia Warszawa przegrała 1:2 na inaugurację sezonu z Pogonią Szczecin, ale później żaden ligowy rywal nie znalazł sposobu na jej pokonanie. Po pożegnaniu się z eliminacjami Ligi Europy stołeczna drużyna może spokojnie zatroszczyć się o poprawienie sytuacji w tabeli PKO Ekstraklasy.

Wisła Płock powróciła do rywalizacji w PKO Ekstraklasie w koszmarnym stylu. Drużyna prowadzona przez Radosława Sobolewskiego doznała pogromu 0:5 na stadionie KGHM Zagłębia Lubin. Trudno będzie się zrehabilitować po tak kompletnie nieudanym występie.

Przyszedł czas na odrobienie zaległości w PKO Ekstraklasie. Wisła Płock podejmie regionalnego przeciwnika Legię Warszawa, która jest niepokonana od sześciu kolejek.