Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Raków Częstochowa
18' Jakub Apolinarski 35' Igor Sapała 41' Felicio Brown Forbes 51' Igor Sapała 87' Michał Skóraś
Lechia Gdańsk
3' Tomasz Makowski 39' Michał Nalepa 49' Maciej Gajos 62' Artur Sobiech 69' Filip Mladenović 90+1' Artur Sobiech 90+5' Rafał Wolski
2:1

Koniec spotkania. Beniaminek pokonał Lechię Gdańsk po nerwowej końcówce.

Po dośrodkowaniu Mladenovicia piłkę pewnie złapał Gliwa.

Rzut wolny dla Lechii. W pole karne Rakowa pobiegł Kuciak.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafał Wolski.

Raków. Schodzi: Jakub Apolinarski. Wchodzi: Daniel Bartl.

Dośrodkowanie Lipskiego prosto w ręce Gliwy.

Zamieszanie w polu karnym Rakowa, ale akcja Lechii zakończona stratą.

Sędzia doliczył pięć minut.

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Piłkarz Lechii pewnym strzałem w prawy róg pokonał Gliwę.

Rzut karny dla Lechii!

W polu karnym przewrócił się Sobiech, który został zahaczony przez Azemovicia. Sytuacją zajął się system VAR.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Skóraś.

Raków. Schodzi: Sebastian Musiolik. Wchodzi: Kamil Piątkowski.

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Wolskiego w pole karne.

Mladenović dogrywał w pole karne. Trafił jednak w głowę Sobiecha i na tym zakończyła się akcja Lechii.

Dwójkowa akcja Skórasia i Browna Forbesa. Zakończona nieudanym strzałem tego pierwszego. Po chwilii na bramkę rywali uderzył Musiolik, ale został zablokowany.

Raków. Schodzi: Miłosz Szczepański. Wchodzi: Michał Skóraś.

W ostatnich minutach Lechia ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować celnym strzałem.

Na stadionie jest 3 607 widzów.

Wrzutka Mladenovicia w pole karne. Tam jednak był tylko Sobiech, który nie zdołał dopaść do piłki.

Nalepa próbował dośrodkować, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

Dobre podanie Gajosa do Peszki. Ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Rakowa i oddał strzał przy słupku. Obronił go Gliwa.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Filip Mladenović.

Strzał Lipskiego z ponad dwudziestu metrów. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

Źle strzelił Schwarz. Piłka trafiła w mur.

Sapała sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Kolejna szansa dla Rakowa ze stałego fragmentu gry.

Gajos wycofał do Sobiecha. Ten oddał strzał z szesnastego metra, lecz uderzenie to zostało zablokowane.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Artur Sobiech.

Lipski strzelał głową po dośrodkowaniu Fily, ale na posterunku był Gliwa.

Groźnie pod bramką Lechii, lecz znów Kuciak uratował swój zespół przed stratą gola.

Mladenović dograł w kierunku Paixao. Ten nie zdołał oddać celnego strzału.

Kontra Lechii zakończona fatalnym podaniem Peszki, który chciał przerzucić piłkę na drugie skrzydło. Problem w tym, że tam nie było żadnego z graczy Lechii.

System VAR sprawdzał, czy w polu karnym Rakowa nie doszło do złamania przepisów. Gramy dalej, nie ma jedenastki.

Kapitalna interwencja Gliwy. Okazję do zdobycia gola miał Paixao.

Gol! Strzelił Igor Sapała. Raków miał dużo szczęścia! Sapała uderzył z dwudziestego metra, piłka odbiła się od stojącego w murze Nalepy i zmyliła Kuciaka.

Augustyn na 20. metrze sfaulował Szczepańskiego. Kolejna szansa dla Rakowa.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maciej Gajos.

Kun dośrodkował w kierunku Szymonowicza. Ten oddał minimalnie niecelny strzał.

W okolicach narożnika boiska sfaulowany Kun. Szansa dla Rakowa.

Początek drugiej połowy!

Czy Raków Częstochowa wygra mecz z Lechią Gdańsk?

W przerwie żółtą kartką ukarany został... trener Rakowa, Marek Papszun. Szkoleniowiec miał pretensje do sędziego za jego decyzje.

Koniec pierwszej połowy. Raków prowadzi 1:0. Gospodarze prezentowali się nieco lepiej od rywali i wykorzystał swoją szansę.

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

Prostopadłe podanie w kierunku Sobiecha, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał Gliwę. Sytuacja była sprawdzana przez system VAR i gol nie został uznany. Spalony był minimalny.

Gol! Strzelił Felicio Brown Forbes. Asystował mu Miłosz Szczepański. Szybka akcja Rakowa i mamy 1:0. Szczepański wykorzystał błąd Fily, dograł w pole karne do Browna Forbesa, a ten tylko dostawił nogę i skierował piłkę do pustej bramki.

Augustyn próbował dośrodkowywać, ale wyszedł z tego strzał. W porę interweniował Gliwa.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Nalepa.

Groźny strzał Browna Forbesa, ale minimalnie niecelny.

Zamieszanie w polu karnym Rakowa. Strzały gdańszczan były jednak blokowane przez rywali.

Nalepa w ostatniej chwili zablokował strzał Musiolika i uratował swój zespół przed stratą gola.

Czy w pierwszej połowie padnie co najmniej jedna bramka?

Żółtą kartkę za faul otrzymał Igor Sapała.

Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Fily. Ten z blisko trzydziestu metrów oddał fatalny strzał, co w żaden sposób nie zagroziło bramce Gliwy.

Po dograniu Szczepańskiego strzelał Brown Forbes. Piłkę pewnie chwycił Kuciak.

Po dośrodkowaniu Kuna na rzut rożny piłkę wybił Nalepa.

Raków w ostatnich minutach ma dużą przewagę. Lechia nie potrafi przenieść gry na połowę rywala.

Kun dograł do Browna Forbesa, ale znów na posterunku był Nalepa, który przeciął podanie i wybił piłkę.

Szczepański dograł do Browna Forbesa. Jego strzał zablokował Nalepa. Po chwili niecelny strzał oddał Schwarz.

Tym razem akcja Rakowa zakończona stratą Petraska. Piłkę odebrał mu Sobiech.

Musiolik w polu karnym wdał się w drybling, ale stracił piłkę.

Sobiech przewrotką próbował zaskoczył Gliwę, ale oddał niecelny strzał.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Apolinarski.

Zablokowany strzał Musiolika. Po chwili piłkarz Rakowa ma kolejną szansę, ale znów świetną interwencją popisał się Kuciak.

Wrzutka w pole karne Lechii, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału.

Kapitalny strzał Apolinarskiego z dwudziestu metrów, ale jeszcze lepsza była interwencja Kuciaka. Słowak uratował swój zespół przed stratą gola.

Po wrzutce Mladenovicia głową nad bramką uderzył Augustyn.

Zablokowany strzał Paixao. Lechia zacznie z rzutu rożnego.

Indywidualna akcja Szczepańskiego. Zbyt późno zdecydował się na strzał i został zablokowany.

Po wrzutce z rzutu rożnego lekko i niecelnie uderzył Lipski.

Po dośrodkowaniu Kuna piłkę wybili obrońcy Lechii.

Odpowiedź Rakowa. Szczepański dograł do Musiolika, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Nalepa.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Tomasz Makowski.

Paixao dograł w kierunku Haraslina. Ten źle wyliczył kroki i nie dopadł do piłki. Był niepilnowany i powinien strzelić gola.

17 sekunda i mogło być 1:0 dla Lechii. Po wrzutce Mladenovicia piłka przeleciała między nogami Petraska. Nie spodziewał się tego będący za jego plecami Paixao i nie oddał strzału. Od bramki grę wznowił Gliwa.

Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła. Zaczynamy!

Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

Obie drużyny po raz ostatni rywalizowały ze sobą w półfinale ostatniej edycji Pucharu Polski. Wtedy Lechia wygrała w Częstochowie 1:0 po golu Sobiecha.

Lechia ma na swoim koncie 6 punktów, co daje gdańszczanom dziewiąte miejsce.

Raków z trzema punktami zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Raków Częstochowa w tym sezonie "u siebie" jeszcze nie wygrał spotkania. Beniaminek dwukrotnie w Bełchatowie musiał uznać wyższość rywala.