Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cracovia
30' Rafael Lopes 45+3' Sergiu Hanca 89' Pelle van Amersfoort
Arka Gdynia
26' Michael Olczyk 51' Adam Danch 90+4' Dawit Schirtladze
3:1

Cracovia odniosła zwycięstwo na własnym terenie.

Gol! Strzelił Dawit Schirtladze. Asystował mu Adam Danch.

Rozstrzelali się piłkarze. Tym razem bramka honorowa dla Arki. Dawit Schirtladze przeprowadził atak, na jaki przyjezdni czekali przez ponad 90 minut. Po podaniu z własnej połowy napastnik wpadł w pole karne, ograł defensora i pokonał Michala Peskovicia uderzeniem pod poprzeczkę.

Doliczone cztery minuty.

Gol! Strzelił Pelle van Amersfoort. Asystował mu Cornel Rapa.

Jeszcze jeden cios zadany leżącemu na deskach przeciwnikowi. Cracovia ma punkty w kieszeni. Na dodatek może pochwalić się efektownym rezultatem. Pelle van Amersfoort dorzucił gola do wcześniejszej asysty. Pomocnik sprytnie główkował za siebie po wrzutce zza pola karnego.

Cracovia. Schodzi: Rafael Lopes. Wchodzi: Rubio.

Końcówka spotkania. Gospodarze starają się utrzymywać w posiadaniu piłki. Pressing Arki Gdynia mocno na słowo honoru.

Rafael Lopes uderzył płasko w Pavelsa Steinborsa. W pojedynkach tych zawodników po przerwie górą golkiper Arki.

7341 osób na trybunach.

Rzut z przeszkodami. Ołeksij Dytiatjew wrzucił piłkę z autu po dziarskim pokonaniu małych band reklamowych.

Obudzili się gospodarze i musi popracować Pavels Steinbors. Bramkarz Arki Gdynia zatrzymał futbolówkę sunącą po ziemi po strzale z dystansu.

Rafael Lopes strzelił, a Pavels Steinbors interweniował. Napastnik Cracovii miał szansę na pokonanie Łotysza po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Fabian Serrarens mógł dodać pikanterii dalszej części spotkania. Arka przeprowadziła najlepszą akcję w drugiej połowie, a może nawet w całym pojedynku. Jej napastnik znalazł się w polu karnym Cracovii, miał tam sporo miejsca, ale huknął obok bramki Michala Peskovicia. Wielka szansa zmarnowana!

Mówiąc delikatnie nie zanosi się na wyrównanie w Krakowie.

Pelle van Amersfoort zachował się jak polski ligowiec. Stał sam w środku pola karnego i miał do wyboru kilka interesujących opcji po dobrym podaniu. Pomocnik Cracovii machnął nogą w powietrzu, a piłka poleciała dalej.

Filip Piszczek grasował w polu karnym Arki Gdynia. Niezły balans ciałem, ale uderzenie już niecelne.

Sergiu Hanca strzelił na razie ostatniego gola.

Mateusz Młyński staranowany przez Diego Ferraresso. Sporo mamy przerw i interwencji medyków w drugiej połowie.

Gra wznowiona, a Pavels Steinbors jest w pełni sił. Sprawdził to uderzeniem z dystansu Pelle van Amersfoort.

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Pavelsa Steinborsa. Spojrzał mu głęboko w oczy Michał Nalepa i pewnie wie, czy podstawowy bramkarz Arki Gdynia jest w stanie pozostać na murawie.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Danch za przytrzymanie uciekającego rywala.

Kiedy kończyła się przerwa trener Jacek Zieliński miał dużo do powiedzenia sędziom. Prawdopodobnie szkoleniowiec rzucił okiem na sytuację, po której podyktowano rzut karny dla Cracovii.

Arka Gdynia wymieniła podania. Jej akcja została zahamowana przez czujnego Diego Ferraresso.

Druga połowa.

Czy Arka Gdynia wyrówna po przerwie?

Cracovia punktuje przeciwnika.

Gol! Strzelił Sergiu Hanca.

Druga bramka Cracovii. Pasy coraz bliżej zdobycia kompletu punktów. Sergiu Hanca strzelił z rzutu karnego po ziemi w prawy narożnik. Pavels Steinbors stosunkowo blisko piłki, ale trochę zabrakło.

David Jablonsky tym razem faulowany w polu karnym przeciwnika. Przewinienie Adama Deji i jedenastka dla Cracovii.

Jeszcze minuta.

Przewinienie na Pavelsie Steiborsie. David Jablonsky przesadził z agresją, kiedy próbował oddać uderzenie w gąszczu zawodników.

Arkowcy kombinowali coś na połowie przeciwnika, ale absolutnie nie podnieśli ciśnienia Michalowi Peskoviciowi.

Adam Deja zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Oddał już w tym sezonie lepsze uderzenie. O ostatnim lepiej zapomnieć.

Przewinienie Sylwestra Lusiusza kilka metrów od własnego pola karnego.

Cracovia nie pozwoliła na jakąkolwiek odpowiedź po zmianie wyniku. Michał Probierz apelował o taką koncentrację. Nawet nie pozwolił się pocieszyć podopiecznym.

Rafael Lopes rozpoczął strzelanie w Krakowie.

Gol! Strzelił Rafael Lopes. Asystował mu Pelle van Amersfoort.

Pasy na prowadzeniu. Pozdrowienia i całusy przesłane do kamery przez Rafaela Lopesa. Pelle van Amersfoort wstrzelił piłkę w pole karne Arki Gdynia. Był tam Ołeksij Dytiatjew, ale prawdopodobnie nawet nie musnął futbolówki. Na pewno wiadomo, że za jego plecami był Rafael Lopes, dobrze przyjął, przełożył sobie przeciwnika i pokonał Pavelsa Steinborsa płaskim uderzeniem. Napastnik Cracovii zachował się jak profesor.

Oprawa zgodowa.

Prawdopodobnie Diego Ferraresso oraz Marcin Budziński będą normalnie kontynuować grę.

Przerwa w grze. Również Marcin Budziński zbiegł do medyka swojego zespołu.

Żółtą kartkę otrzymał Michael Olczyk za brutalny atak w nogi Diego Ferraresso.

Pelle van Amersfoort poczęstował Pavelsa Steiborsa uderzeniem z dystansu. Cracovia wysłała dwa ostrzeżenia Arce Gdynia w krótkim okresie.

Cornel Rapa strzelił z kilkunastu metrów wyraźnie ponad bramką gdynian.

Christian Maghoma interweniował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Jeszcze wrzut z autu dla Cracovii na wysokości pola karnego przeciwnika, ale piłka nie wylądowała na głowie zawodnika atakującego.

Arka poczuła się odrobinę pewniej na boisku przeciwnika. Przydarzyła się gościom jedna strata, ale Sylwester Lusiusz nie potrafił przeprowadzić dobrego kontrataku.

Jeszcze raz Michał Nalepa. Uderzenie zza pola karnego obok bramki Cracovii.

Szansa dla Arki Gdynia. Rzut wolny blisko pola karnego Cracovii po faulu Ołeksija Dytiatjewa. Michał Nalepa strzelił z dobrą energią, ale prawie dokładnie tam gdzie stał bramkarz. Nie miał prawa do błędu Michal Pesković.

Kolizja trzech zawodniów w centrum boiska. Ołeksij Dytiatjew został odepchnięty przez Fabiana Serrarensa i sunął jak taran. Na szczęście nie zrobił krzywdy Marcinowi Budzińskiemu.

Premierowe uderzenie zawodnika Cracovii prosto w Pavelsa Steinborsa. To Milan Dimun.

Walka o panowanie w środkowej strefie boiska. Cracovia wymieniła podania, ale z przyspieszenia Cornela Rapy niewiele wynikło, ponieważ twardo bronił Frederik Helstrup.

Gospodarze w biało-czerwonych pasiakach, a ich przeciwnicy w żółtych koszulkach i getrach, a także w niebieskich spodenkach. Obie drużyny miały rzut wolny na połowie przeciwnika i niewiele z nich wynikło.

Początek meczu.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

W poprzednim sezonie Cracovia zremisowała z Arką bezbramkowo na własnym stadionie. W rewanżu w Gdyni podopieczni Michała Probierza byli wyraźnie lepsi i pokonali przeciwnika 3:0.

Arka Gdynia to jedna z dwóch drużyn w PKO Ekstraklasie, które jeszcze nie odniosły zwycięstwa. Przedostatnia w tabeli ekipa z Pomorza ma dwa punkty za remisy 1:1 z Koroną Kielce i 0:0 z Lechem Poznań.

Cracovia po wczesnym pożegnaniu się z europejskimi pucharami stara się przebić do czołówki PKO Ekstraklasy. Na początku sierpnia zwyciężyła 3:1 z Rakowem Częstochowa i 1:0 z Koroną Kielce, po czym została pokonana 1:2 przez Śląsk Wrocław.