Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Górnik Zabrze
24' Kamil Zapolnik 45+2' Jesus Jimenez 90+3' Igor Angulo
Korona Kielce
31' Jakub Żubrowski 55' Daniel Dziwniel 80' Ognjen Gnjatić
3:0

Koniec spotkania. Górnik Zabrze wygrał 3:0.

A Górnik jeszcze walczy o kolejnego gola w tym spotkaniu.

Gol! Strzelił Igor Angulo. Hiszpan się odblokował i strzelił bramkarza! Pewne uderzenie z rzutu karnego, bramkarz zmylony i 3:0 dla Górnika Zabrze.

Igor Angulo ustawia sobie piłkę i będzie strzelał z jedenastu metrów.

Rzut karny dla Górnika. Pociągany za koszulkę w polu karnym był Igor Angulo

Sędzia cały czas ogląda sytuację.

Trwa analiza VAR. Sędzia sprawdza, czy Igor Angulo był faulowany w polu karnym.

Gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska, daleko od bramki Górnika.

Boris Sekulić dryblował w polu karnym Korony, po chwili jeszcze strzelał Łukasz Wolsztyński, lecz został zablokowany.

Brakuje w ostatnich minutach ciekawych akcji. Sporo gry w środkowej strefie boiska.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ognjen Gnjatić.

Opatrywany jest jeden z zawodników Górnika, a więc mamy chwilową przerwę w grze.

Korona szuka okazji na gola, lecz Górnik pewnie i skutecznie gra w defensywie.

Jesus Jimenez dograł przed bramką do Wolsztyńskiego, który pewnie strzelił gola. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i gola nie uznał.

Z około 18 metrów niecelnie strzelał Marcin Cebula.

Popędził na bramkę Korony Łukasz Wolsztyński. Oddał strzał na bramkę, lecz Sokół obronił. Bardzo dobry dziś mecz w wykonaniu Wolsztyńskiego.

Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Żyro. Doszło w polu karnym do lekkiego zamieszania, ale ostatecznie piłka dla gospodarzy.

Korona wywalczyła rzut wolny. Można szukać strzału na bramkę Górnika lub dośrodkowania w pole karne.

Ładną indywidualną akcją popisał się Milan Radin. Po chwili zza pola karnego minimalnie niecelnie uderzył Michał Żyro. Piłka przeleciała tuż obok bramki. Dobra akcja rezerwowych Korony.

Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?

Żółtą kartkę za faul otrzymał Daniel Dziwniel.

Ładną akcją popisał się Boris Sekulić. Zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka po rękach bramkarza wyszła poza boisko.

Na strzał z dystansu zdecydował się Milan Radin. To było jednak uderzenie niecelne.

W polu karnym Górnika strzelał Michal Papadopulos. Uderzenie zostało jednak zablokowane, a po chwili piłkę złapał bramkarz.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze prowadzi 2:0.

Po ładnej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Jesus JimenezPaweł Sokół nie dał się jednak zaskoczyć.

Swoją okazję miała i Korona Kielce. W polu karnym niecelnie strzelał jednak Matej Pucko.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Igor Angulo.

Angulo podał na wolne pole do Jimeneza. Ten był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął Sokoła i strzelił gola.

Doliczone sześć minut.

Ivan Marquez wrócił na boisko, ale chyba jednak nie bedzie mógł grać dalej. Obrońca Korony położył się na boisku.

Gramy dalej.

Znów przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Ivan Marquez.

Erik Janza dośrodkował  w pole karne Korony z rzutu wolnego. Efektowny, ale i niecelny strzał oddał Kamil Zapolnik.

Korona rozegrała stały fragment gry. Jeszcze był strzał na bramkę zabrzan, lecz uderzenie zostało zablokowane.

Będzie rzut wolny dla Korony. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne Górnika.

Tym razem na bramkę Korony główkował Mateusz Matras. Piłka przeleciała jednak nad bramką.

Gra już wznowiona.

Opatrywany jest piłkarz Górnika, króry przed chwilą był faulowany.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Żubrowski.

Piłkarze Górnika Zabrze dobrze bronią dostępu do własnej bramki. Jak na razie Górnik ma to spotkanie pod kontrolą.

Piłkarze Górnika spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

Gol! Strzelił Kamil Zapolnik. Asystował mu Boris Sekulić. Efektowna akcja Górnika Zabrze. Łukasz Wolsztyński wywalczył piłkę, podał do Borisa Sekulicia. Ten w polu karnym dograł do Kamila Zapolnika, który skierował ją prosto do siatki.

Przed chwilą dobrze interweniował Paweł Sokół, który złapał piłkę po uderzeniu głową.

Ostatnie minuty to sporo przerw, a mało płynnej gry i efektownych akcji.

Mecz wznowiony.

Jeszcze chwilowa przerwa w grze w związku z odpaleniem przez kibiców środków pirotechnicznych.

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje jeden z zawodników Korony.

Dośrodkowanie w pole karne Korony. Wrzutka jednak zbyt mocna i piłka poza boiskiem.

Górnik Zabrze rozgrywa piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

Boczni obrońcy Górnika często podłączają się do akcji ofensywnych i szukają dośrodkowań. Przed chwilą piłkę przed bramkę Korony wrzucał Boris Sekulić.

Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Wolsztyński. Piłka trafiła w mur.

Będzie rzut wolny dla Górnika. Do bramki Korony około 25 metrów.

Ciekawy początek spotkania. Oba zespoły starają się atakować. Dużo dzieje się na boisku w Zabrzu.

Z ostrego kąta strzelał Kamil ZapolnikPaweł Sokół nie dał się zaskoczyć.

Początek spotkania.

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć (Lublin).

Przed nami spotkanie Górnik Zabrze - Korona Kielce. Początek meczu o godzinie 15:00. Tak wygląda tabela PKO Ekstraklasy po sobotnich meczach