Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jagiellonia Białystok
33' Jesus Imaz 35' Martin Pospisil 38' Jesus Imaz 41' Taras Romanczuk 63' Jakub Wójcicki 66' Jesus Imaz
Wisła Kraków
26' Rafał Janicki 44' Paweł Brożek 57' David Niepsuj 60' Maciej Sadlok 87' Lukas Klemenz 90' Aleksander Buksa
3:2

Koniec. Jagiellonia pokonała Wisłę 3:2!

Błaszczykowski w pole karne, Chuca nie doszedł do piłki.

O Panie... Carlos zamiast grać na tzw. aferę rozciągnął grę. Piłka wyleciała na aut. W takim momencie!

Zagranie w pole karne Jagiellonii, ale zagrożenia nie było.

Wisła jeszcze będzie szukać okazji na wyrównanie. A my będziemy na moment próżni i przypomnijmy wpis sprzed dwóch godzin: Po meczu Jagiellonii z Wisłą spodziewamy się bardzo wiele. Co najmniej pięciu goli i cztery razy tyle okazji bramkowych.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Gol! Strzelił Aleksander Buksa. Cóż za strzał Buksy! Najpierw Węglarz odbił przed siebie uderzenie Brożka, piłkę przejął młody zawodnik, obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył pod poprzeczkę. Już tylko 3:2!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lukas Klemenz.

Mogło być 3:2, z kilku metrów w Węglarza trafił Brożek, dobijał Buksa, ale piłkę sprzed linii wybił Klimala.

Wisła pod bramką gospodarzy, ale bez dogodnej okazji na gola. W końcu uderzył z dystansu Jean Carlos Silva, kilka metrów ponad bramką.

Dogrywał Błaszczykowski, do piłki doszedł Brożek, ale w bramkę nie trafił.

Leży na murawie Camara, przy zawodniku Jagiellonii są już masażyści.

W polu karnym z niemal końcowej linii dogrywał Camara, ale Kwiecień w bramkę z pięciu metrów nie trafił!

Wojtkowski uderzył z ok. 17 metrów prostym podbiciem i omal nie przelobował Węglarza. Będzie rzut rożny.

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Trzeci gol Imaza, byłego gracza Wisły! Najpierw Buchalik odbił strzał swojego obrońcy Klemenza. Do piłki doszedł Imaz i ze spokojem trafił do siatki z czterech metrów. 3:1!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Wójcicki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maciej Sadlok.

Jagiellonia chce dyktować warunki gry, inne plany mają piłkarze Wisły. Szeroko rozstawieni są piłkarze po boisku.

Wisła Kraków. Schodzi: Rafał Boguski. Wchodzi: Chuca.

Żółtą kartkę otrzymał David Niepsuj.

Sadlok dośrodkował w pole karne, Węglarz wyszedł na siódmy metr i wybił piłkę sprzed głowy Brożka.

Kontra Jagiellonii, ale gospodarze przekombinowali, strzał Poletanovicia zablokował obrońca.

Po rzucie wolnym groźnie było pod bramką Wisły. W końcu akcję niecelnym strzałem zakończył Kostal.

Wracamy do gry!

Przerwa. W końcu zaczęło się dziać w meczu. Póki co gospodarze prowadzą 2:1, ale to na pewno nie koniec emocji.

Sędzia słusznie uznał gola Pawła Brożka?

Sędzia uznał gola, Jagiellonia prowadzi już tylko 2:1.

Sędzia doliczył 2 minuty, a następnie pobiegł zanalizować sytuację na monitorze.

Trwają jeszcze analizy. Chwilę przed golem ręką zagrywał Niepsuj. Jak zinterpretują to zagranie sędziowie?

Gol! Strzelił Paweł Brożek. Asystował mu Vukan Savicević. Savicević do Brożka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Węglarza. 2:1!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Taras Romanczuk.

Mocny strzał z ok. 25 metrów uderzyl Poletanović. Wprost w Buchalika.

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Martin Kostal. Drugi cios przeciętnie grającego Jagiellonii! Z lewej strony na czwarty metr dogrywał Kostal, a inny były Wiślak Imaz wślizgiem z czterech metrów wbił piłkę do siatki Buchalika. 2:0!

Strzelał Błaszczykowski, daleko od bramki Węglarza.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Martin Pospisil.

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Marko Poletanović. Piłkarze Wisły zgubili piłkę na własnej połowie, Poletanović natychmiast zagrał w pole karne, a tam Imaz w sytuacji sam na sam pokonał Buchalika. Ależ błąd gości. 1:0!

Szybkie wyjście Jagiellonii, Wójcicki dogrywał, Kostal pięta zgrywał piłkę, ale futbolówka wyszła na aut bramkowy.

Savicević był z piłką w polu karnym i wycofał ją do rywala. Do okulisty!

Janicki igra z losem. Wybił piłkę po gwizdku, a znamy sędziów Bartoszów, którzy za takie coś pokazaliby bez mrugnięcia okiem kartkę.

Teraz było groźniej. Bida zaatakował lewą stroną, wyłożył piłkę Romanczukowi, który jednak spudłował z siedmiu metrów!

Guilherme Sitya uderzył tragicznie. piłka leciała na wysokości metra i trafiła w mur.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki.

Akcja Imaza, którego tuż przed polem karnym sfaulował Janicki. Będzie rzut wolny z ok. 21 metrów.

Strzał Kostala poszybował daleko od bramki Buchalika.

Zamieszanie w polu karnym Jagi, Arsenić w ostatnim momencie wybił piłkę.

Zaczynamy się rozglądać, ogarnia nas znudzenie. Mecz zaczyna nas rozczarowywać, a przecież za nami dopiero 20 minut.

Cały czas więcej z gry ma Wisła, wciąż jednak czekamy na groźniejsze spięcia pod bramkami.

Zagranie do Brożka, który źle przyjął piłkę. Z akcji nic by nie wyszło, ponieważ super-snajper był na spalonym.

Imaz uderzał z pola karnego. Niecelnie, dodatkowo okazało się, że napastnik był na spalonym.

Błaszczykowski zamiast dośrodkować w pole karne chciał uderzyć. Nic z tego nie wyszło. Od bramki Jagiellonia.

Wisła dyktuje warunki meczu, rozgrywa piłkę na połowie gospodarzy. Jednak bez okazji bramkowych.

Zagranie w pole karne do Kostala, szybszy jednak Buchalik.

Rozegranie akcji na prawą stronę, ale na spalonym znalazł się Błaszczykowski.

Gra toczy się głównie w środku pola. Zespoły starają się złapać swój rytm.

Z ok. 17 metrów z woleja huknął Savicević. Kilka metrów ponad bramką.

Pierwsza akcja Wisły, będzie rzut rożny dla gości.

6. kolejkę PKO Ekstraklasy uważamy za rozpoczętą!

Ależ skoncentrowany jest Jakub Błaszczykowski. Żadnego uśmiechu, tylko robota. Już polosowane, za moment sędzia dmuchnie w gwizdek po raz pierwszy!

Marian Kelemen przemówił do kibiców. Mówił mądrze, ale zbyt krótko. Zresztą i tak jesteśmy już spóźnieni.

Przed meczem oficjalnie z Jagiellonią żegna się Marian Kelemen.

Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Kto wygra mecz?

Ależ czas szybko płynie. Powoli kończą się wakacje, a PKO Ekstraklasy rozpoczyna 6. kolejkę. Po meczu Jagiellonii z Wisłą spodziewamy się bardzo wiele. Co najmniej pięciu goli i cztery razy tyle okazji bramkowych. Chipsy w ręce, kawa do filiżanki, soczek do kufla i jedziemy!