Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piast Gliwice
15' Jorge Felix 19' Piotr Malarczyk 33' Tom Hateley 78' Jorge Felix 81' Michał Skóraś
Raków Częstochowa
5' Felicio Brown Forbes 14' Tomas Petrasek 37' Jarosław Jach 78' Igor Sapała
2:1

Koniec spotkania. Piast Gliwice wygrał 2:1.

Zamieszanie w polu karnym Piasta, strzał głową jednego z zawodników Rakowa, ale piłka przeleciala obok bramki.

Raków szuka okazji na gola, Piast umiejętnie się broni.

Piast Gliwice. Schodzi: Gerard Badia. Wchodzi: Tomas Huk.

Doliczone pięć minut.

zmiana w Rakowie. Schodzi: Miłosz Szczepański. Wchodzi: Andrija Luković.

Jeszcze jeden rzut rożny, ale tym razem już piłka dla Piasta.

Kolejne dośrodkowanie. Główkował Tomas Petrasek, znów rykoszet i piłka przeleciała tuż obok bramki.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Piasta. Goście wywalczyli jeszcze jeden rzut rożny.

Zmiana w drużynie Rakowa. Schodzi: Sebastian Musiolik. Wchodzi: Rusłan Babenko.

Uderzenie z dystansu jednego z zawodników Rakowa. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko. Jeszcze walczy Raków Częstochowa.

. Schodzi: Emir Azemović. Wchodzi: Aleksandar Kolew.

Raków Częstochowa stara się teraz atakować, aby doprowadzic do wyrównania.

Gol samobójczy! Michał Skóraś.

Piast prowadzi już 2:1! Po akcji Felixa w polu karnym Patryk Tuszyński chciał jeszcze dograć piłkę, ale tę prosto do swojej bramki skierował Michał Skóraś.

Sebastian Musiolik dograł do Skórasia. Ten strzelał z kilkunastu metrów, a pewnie obronił Frantisek Plach.

Gol! Strzelił Jorge Felix. Felix zmylił bramkarza i pewnie skierował piłkę do bramki. 1:1 w Gliwicach.

Czerwoną kartkę otrzymał Igor Sapała. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką zawodnika Rakowa.

Mamy rzut karny.

Sędzia jeszcze analizuje sytuację.

Mamy jeszcze VAR. Sędzia sprawdza chyba, czy nie było w poprzedniej akcji zagrania ręką.

Po akcji Gerarda Badii ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa. Trzy razy dobrze obronił Gliwa, potem jeszcze strzal zablokowali obrońcy Rakowa. Zmarnowali znakomitą okazję gliwiczanie. Powinni tę szansę zamienić na gola.

Po dośrodkowaniu Petra Schwarza główkował jeden z zawodników Rakowa. Minimalnie niecelny strzał. Groźnie było przed bramką gospodarzy.

Gramy dalej.

Trafiony piłką został Patryk Tuszyński. Chwilowa przerwa w grze.

Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego. Starał się ją jeszcze zgrać Tomasz Jodłowiec, ale ostatecznie przejęli ją zawodnicy z Częstochowy.

Tomasz Mokwa wstrzelił piłkę w pole karne Rakowa. Tam pewnie złapał ją Michał Gliwa.

Tym razem ładny strzał z dystansu w wykonaniu Michała Skórasia. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

Zaskakujący strzał z dystansu oddał Daniel Bartl. Z problemami obronił Frantisek Plach.

Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?

Tym razem pomylił się Miłosz Szczepański. Felicio Brown Forbes dograł mu piłkę, a Szczepański pomylił się z kilku metrów.

Miłosz Szczepański świetnie dograł do Daniela Bartla. Ten miał znakomitą okazję, ale uderzył w poprzeczkę! Sporo szczęścia Piasta Gliwice.

Tomasz Jodłowiec dryblował w polu karnym Rakowa. W porę z interwencją zdążył Emir Azemović.

Po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował Tomas Petrasek. Piłkę wrzucał Petr Schwarz.

Raków Częstochowa wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego Piasta.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa prowadzi 1:0.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Ładna wrzutka tuż przed bramkę, gdzie piłkę wybił jednak Jarosław Jach.

Bedzie rzut wolny dla Piasta. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne Rakowa.

Znów dobrze Michał Gliwa. Tym razem obronił uderzenie Tomasza Jodłowca. Zdecydowanie do ataku ruszył teraz Piast Gliwice.

Znakomicie obronił Michał GliwaMikkel Kirkeskov dograł w pole karne, gdzie z około 12 metrów od razu uderzył Piotr Parzyszek. Bramkarz Rakowa nie dał się zaskoczyć.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jarosław Jach.

Tom Hateley dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Rakowa. Do strzału doszedł jeden z zawodników gliwiczan, oddał uderzenie głową, ale piłka przeleciała daleko od bramki.

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Miłosz Szczepański. To było niecelne uderzenie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tom Hateley.

Tomas Petrasek ładnie odebrał piłkę na połowie Piasta, ale Rakowowi zabrakło już dokładnego rozegrania. Po chwili szybka akcja Piasta, po której dobrze spisał się Michał Gliwa.

Gliwiczanie szukają miejsca na dogranie piłki w pole karne gości. Przed chwilą jednak dobrze spisał się Michał Gliwa.

Raków Częstochowa źle rozegrał rzut rożny. Piłkę przejęli zawodnicy Piasta Gliwice.

Teraz nieco więcej gry w środkowej strefie boiska.

Raków Częstochowa szuka dokładnego rozegrania piłki na połowie przeciwnika.

Dośrodkowanie w pole karne Piasta Gliwice, lecz poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy drużyny z Gliwic.

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem po faulu otrzymał ją Piotr Malarczyk.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tomas Petrasek.

Żółtą kartkę za faul tym razem otrzymał Jorge Felix.

Spore zamieszanie w polu karnym Rakowa. Z dystansu strzelał w końcu Sebastian Milewski, lecz to uderzenie zostało zablokowane.

Przy piłce Raków Częstochowa. Goście rozgrywali ją na połowie gliwiczan. Po chwili zanosiło się na kontrę Piasta, lecz zbyt mocno zagrał Gerard Badia.

Ciekawy początek meczu. Oba zespoły starają się atakować.

Gol! Strzelił Felicio Brown Forbes. Asystował mu Miłosz Szczepański. Raków prowadzi 1:0! Z prawej strony Miłosz Szczepański dograł piłkę w pole karne, gdzie Felicio Brown Forbes dopełnił formalności!

Gliwiczanie przy piłce. Rozgrywają ją na połowie Rakowa Częstochowa.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rakowa. Zabrakło strzału na bramkę, ale gospodarze wciąż przy piłce.

Początek spotkania. Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy ku czci Stanisława Graszy.

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć (Lublin).

Przed nami spotkanie Piast Gliwice - Raków Częstochowa. Początek meczu o godzinie 18:00. Tak wygląda aktualna tabela PKO Ekstraklasy: