Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lech Poznań
63' Jakub Moder 79' Christian Gytkjaer 90+4' Christian Gytkjaer
KGHM Zagłębie Lubin
23' Jakub Tosik 67' Damjan Bohar 90+1' Jakub Tosik
1:2

Koniec. Zagłębie pokonał Lecha 2:1!

Dogrywał Puchacz, ale nikt nie wbił piłki do bramki, a ta o centymetry minęła słupek!

Jeszcze będzie rzut wolny dla Lecha kilka metrów przed polem karnym. Cóż za emocje w końcówce, niczym w "Klanie".

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Cóż za gol Duńczyka! Dogranie z rzutu rożnego w kierunku bliższego słupka. Gytkjaer był tyłem ustawiony do bramki i piętą z powietrza uderzył. Piłka przelobowała Hładuna i wpadła do bramki. 1:2!

Strzał Marchwińskiego, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Dogranie w pole karne Zagłębia, nikt jednak nie zamykał akcji i po raz kolejny zabrakło uderzenia na bramkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Tosik.

Sulić do Zivca, którego strzał z pola karnego nogą odbił Mickey van der Hart!

Prrr szalony. Sędzia doliczył 5 minut.

Strzał rozpaczy Puchacza. Hładun nie pomylił się, pewnie złapał piłkę.

Lubinianie starali się wyprowadzić kontrę, nie udało im się to. Jednak goście zyskali kolejne sekundy.

Zagłębie na połowie Lecha, goście długo rozgrywali piłkę. Lech nie potrafił jej odebrać rywalom.

Lech mógł wrócić do gry! Strzał sprzed pola karnego Tiby o centymetry minął lewy słupek!

Żółtą kartkę otrzymał Christian Gytkjaer.

Lech szarpie się niczym złowiona ryba w sieci. Zagłębie czeka na swój kolejny moment i zamknięcie meczu.

Nic nie potrafią zdziałać gracze Lecha. A pozostał im już tylko kwadrans.

Problemy zdrowotne mają Slisz i Poręba. Zawodnicy potrzebują chwilę dla siebie.

A Zagłębie wciąż swoje. Dogranie do Szysza, ten jednak nie był w stanie groźnie uderzyć. Będzie rzut rożny.

Gol! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Filip Starzyński. Już chyba po emocjach. Starzyński prostopadle do Bohara, piłki nie sięgnął obrońca. Słoweniec w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. 0:2!

Lech cały czas nie potrafi zepchnąć gości do defensywy. Zagłębie gra swoje i to goście mogą podwyższyć wynik.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Moder.

Starzyński w polu karnym do Bohara. Puchacz nie pozwolił Słoweńcowi na oddanie groźnego uderzenia. Będzie rzut rożny.

Lubinianie wysoko atakują gospodarzy i przynosi to efekty. Gracze Lecha gubią się.

Jakub Moder uderzył z rzutu wolnego. Piłka o pół metra minęła bramkę gości.

Lubinianie nie forsują tempa, kradną cenne sekundy. Lech nie potrafi poważniej zagrozić gościom.

Tym razem zamiast piro na murawie pojawiły się serpentyny. W międzyczasie pomocy medycznej potrzebował Oko, którego zabolała noga.

Jóźwiak otrzymał dogranie od Modera, uderzył z trudnej pozycji, ale wysoko ponad bramką.

Dość spokojne pierwsze minuty po przerwie. Piłka raz w jednym polu karnym, po chwili w drugim.

Wracamy do gry!

Przerwa. Zagłębie zasłużenie prowadzi z Lechem w Poznaniu 1:0.

Moder w pole karne, Jóźwiak tyłem ustawiony do bramki uderzył wysoko ponad poprzeczką.

Po dograniu z rogi Djordje Crnomarković głową nie trafił w piłkę, a był w świetnej sytuacji!

Lech na połowie Zagłębia. W końcu dogranie na przedpole. Guldan dość ryzykownie, piłka metr obok bramki wyszła na rzut rożny.

Sędzia doliczył 6 minut.

Tosik w pole karne do Szysza, ten jednak na minimalnym spalonym.

Lech nie potrafi zepchnąć gości pod jego bramką. Cały czas lepiej prezentuje się Zagłębie.

Lech powinien wyrównać! Puchacz z lewej strony do Amarala, który z pola karnego uderzył tuż obok słupka!

Damjan Bohar zagrywał z pola karnego. Nikt jednak nie był w stanie wbić piłki do siatki.

Czerwiński przewrócony, kilka metrów na brzuchu przejechał po linii bocznej. Gdyby linia była wysypana wapnem gaszonym defensor miałby problem.

Zagłębie prowadzi i szuka kolejnych goli. Lech nie potrafi znaleźć sposobu na zaskoczenie rywala.

Akcję Zagłębia niecelnym strzałem sprzed pola karnego zakończył Oko, Damian Oko.

Dogranie w pole karne, Amaral w ważnym momencie skiksował i nie potrafił oddać strzału. A mogło być groźnie.

Już wiemy, że premierowa odsłona potrwa dłużej o sześć minut. My już mamy czipsy, a Wy? A tymczasem na boisku strzał sprzed pola karnego Amarala pewnie złapał Hładun.

Sędzia wznowił grę. Jak odpowie Zagłębiu Lech?

Jeszcze nie wznowiliśmy gry. Dymy ponownie nad Bułgarską. Czekamy aż wszystko będziemy widzieć.

Gol! Strzelił Jakub Tosik. Asystował mu Filip Starzyński. Dość kuriozalne trafienie. Z rogu płasko dogrywał Starzyński, wybiegający z okolic bliższego słupka Szysz chciał zgrać piłkę piętą. Jednak prawdopodobnie w futbolówkę nie trafił. Do piłki dopadł z Tosik i wślizgiem uderzył do bramki. 0:1!

Aktywny Starzyński znalazł się z piłką w polu karnym. Jednak pomocnik nie zdecydował się na uderzenie.

Mamy informację, że to nie koniec "szoł" kibiców. Zapowiadają się kolejne atrakcje. A na murawie póki co niewiele się dzieje.

Wracamy do meczu.

Redaktor, podobnie jak my, niewiele widzi.

Mgła powoli opada, dymy ulotniły się w kierunku Leszna. Za moment wrócimy do gry.

Dym pojawił się nad stadionem. Czyżby parówki z grilla miały zbyt wiele tłuszczu w tłuszczu? Przerwa w grze.

Lubinianie bez kalkulacji prą do przodu. Zagłębie jest bliżej zdobycia gola niż dość pasywny Lech.

Z dogrania Starzyńskiego mógł wyjść strzał. Piłka o pół metra minęła bramkę gości.

Prawą stroną ruszył Slisz, wycofał do Starzyńskiego. "Figo" uderzył płasko, Mickey van der Hart spokojnie złapał piłkę.

Technicznie sprzed pola karnego przymierzył Moder. Hładun efektowną interwencją odbił strzał. To mógł być gol!

Zagłębie pod polem karnym Lecha. Piłka zostala wybita na rzut rożny. Dogrywał Filip Starzyński, wprost w ręce bramkarza.

Gramy!

Mecz poprowadzi Jarosław Przybył (Kluczbork).

Kto wygra mecz?

13. kolejka nabiera rozpędu. W drugim meczu Lech Poznań podejmie Zagłębie Lubin.