Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lechia Gdańsk
16' Jarosław Kubicki 45+1' Lukas Haraslin 52' Artur Sobiech
Górnik Zabrze
27' Mateusz Matras 51' Paweł Bochniewicz 54' Erik Janza 82' Jesus Jimenez
1:1

Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:1!

Szybka akcja gości. Rzut rożny dla Górnika.

Złe przyjęcie Paixao i strata.

Ostatnia akcja gdańszczan.

Przewrotka Zapolnika! Piłka przeleciała obok bramki Dusana Kuciaka.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Przerwa w grze. Opatrywany jest Przemysław Wiśniewski.

Wrzutka Erika Janzy i dobra interwencja Kuciaka.

Piłka w siatce Lechii, ale sędzia wcześniej użył gwizdka. Będzie raz jeszcze wybijany korner.

Błażej Augustyn wyprzedził Kamila Zapolnika i wybił piłkę na rzut rożny.

Złe przyjęcie Flavio Paixao i stracona szansa. Od bramki rozpocznie Chudy.

Łukasz Wolsztyński na spalonym.

Nalepa kapitalnie obsłużył Flavio. Rezerwowy Lechii przegrał jednak pojedynek z Chudym!

Żółty kartonik obejrzał... Marcin Brosz.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Łukasz Wolsztyński.

Przepiękne podanie Wolsztyńskiego do Jimeneza. Piłkarz Górnika łatwo ograł Filę i posłał piłkę do siatki bezradnego Kuciaka. Remis!

Wolsztyński sugerował rękę Nalepy, ale sędzia nie użył gwizdka.

Wolsztyński zgrywał piłkę do Sekulicia, ale dobrze spisali się obrońcy Lechii.

Górnik w posiadniu piłki. Lechia czeka na ruch rywali.

Jimenez zmarnował okazję! Ładnie akcję napędził Ściślak z Wolsztyńskim.

Dużo wiatru robi Haraslin, ale pożytku z niego jest niewiele. Kolejny raz zdecydował się na strzał i... został zablokowany.

Świetna szansa Haraslina! Słowak strzelił prosto w Chudego! Wciąż 1:0.

Boris Sekulić dośrodkował piłkę, ale uderzenie Jimeneza nie sprawiło problemów Kuciakowi.

Lechia oddała pole przyjezdnym. Piłkarze z Zabrza nie mają jednak pomysłu na budowanie akcji.

Bezbłędny Nalepa. Dwie bardzo dobre interwencje w defensywie.

Kto strzeli drugiego gola w tym meczu?

Kolejna próba Haraslina. Na linii strzału znaleźli się zabrzanie. Uderzenie zablokowane.

Starcie Matuszka i Wolskiego. Piłkarze na szczęście wstali po dłuższej chwili. Lechia rozpocznie od rzutu wolnego.

Strzelał Haraslin. Uderzenie Słowaka znowu okazało się niecelne.

Zbyt mocne podanie Tomasza Makowskiego. Haraslin nie mógł dogonić tej piłki.

Prosta strata Mladenovicia. Jimenez pobiegł z kontratakiem, ale stracił piłkę na połowie Lechii.

Będzie rzut rożny. Haraslin trafił w rękę Bochniewicza, ale sędzia nie wskazał na punkt karny.

Żółtą kartkę otrzymał Erik Janza.Janza faulem zatrzymał kontrę Peszki. Żółta kartka zasłużona.

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Lechia na prowadzeniu! Sobiech skierował piłkę przy samym słupku bramki Chudego. Bramkarz Górnika rzucił się w dobrym kierunku, ale uderzenie było niezwykle precyzyjne. 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Bochniewicz.

Rzut karny! Wolski faulowany przez Bochniewicza! Wcześniej fatalnie piłkę stracił Wiśniewski.

Ostre wejście Wiśniewskiego. Haraslin poleciał z impetem poza boisko.

Zła wrzutka Wolskiego. Chudy nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

Niecelne uderzenie Davida Kopacza. Dobry początek zabrzan.

Na stadionie jest 9 357 widzów.

Gramy!

Oba zespoły wróciły na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk remisuje z Górnikiem Zabrze 0:0. Wracamy za kwadrans!

Dla odmiany zaatakowali przyjezdni. Dobry powrót Wolskiego.

Lechia ciągle na połowie zabrzan.

Niecelny strzał Haraslina z dystansu. Piłka przeleciała zbyt wysoko.

Opatrywany jest Erik Janza.

Wolski zdjął Peszce piłkę z głowy. Skrzydłowy chciał zamykać akcję strzałem.

Sławomir Peszko nie zdołał opanować piłki. Aut dla zabrzan.

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Haraslin.Słowak faulem zatrzymał akcję Kopacza.

Sędzia doliczył sześć minut. Tego należało się spodziewać.

Haraslin wywalczył rzut rożny.

Nalepa przeczytał prostopadłe podanie Angulo w kierunku Jimeneza.

Peszko ambitnie walczył o piłkę, ale przewinił. Skrzydłowy Lechii wskoczył na plecy rywala.

Kolejne dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego. We własnym polu karnym jednak najwyżej wyskoczył Mateusz Matras.

Fatalne pudło Igora Angulo. Pięknie podał mu piłkę Juan Bauza. Hiszpan znalazł się w fantastycznej sytuacji, ale przestrzelił.

Haraslin uderzył z pierwszej piłki. W strzale Słowaka brakowało precyzji i futbolówka przeleciała obok słupka bramki Górnika.

Akcja przerwana. Na pozycji spalonej znalazł się Juan Bauza

Mecz wznowiony!

Piłkarze wrócili na boisko. Sędzia na pewno doliczy kilka minut do pierwszej połowy.

Czy w pierwszej połowie zobaczymy przynajmniej jednego gola?

Mecz na chwilę przerwany. Kibice gospodarzy odpalili race i widoczność jest ograniczona.

Mladenović słabo wykonał rzut rożny. Widzieliśmy lepsze próby w jego wykonaniu.

Lechia podkręca tempo. Strzał Wolskiego zablokowany.

Sławomir Peszko wrzucił piłkę w pole karne, ale prosto w ręce Martina Chudego.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras.Żółta kartka dla Matrasa. Piłkarz gości sfaulował w środku pola Tomasza Makowskiego.

Haraslin nie przedarł się przez obronę zabrzan. Wiśniewski nie dał się oszukać rywalowi.

Indywidualna akcja Lukasa Haraslina. Strzał Słowaka zablokowany.

Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, ale najlepiej we własnym polu karnym wyskoczył Szymon Matuszek.

Matras faulował Filę w okolicach własnego pola karnego. Gdańszczanie teraz mają przewagę i szukają pierwszego gola.

Posiadanie piłki:

Lechia Gdańsk - 51 proc.

Górnik Zabrze - 49 proc.

Zablokowany strzał Mladenovicia. Piłka poleciała prosto pod Peszki, ale doświadczony skrzydłowy nie skierował jej w światło bramki.

Teraz to gdańszczanie są częściej przy piłce. Okazji podbramkowych mamy jednak jak na lekarstwo.

Potężny strzał Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Dobra interwencja Chudego.

Pojedynek powietrzny Sobiecha i Bochniewicza. Sędzia uznał, że to piłkarz Górnika przewinił.

Niecelne uderzenie Szymona Matuszka

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki.Kubicki sfaulował Jimeneza i obejrzał od sędziego żółty kartonik.

Krótko rozegrany korner. Haraslin oddał strzał z ostrego kąta, ale na posterunku był Martin Chudy.

Błąd Augustyna i szybka akcja gości. Kopacz zagrał piłkę w pole karne Lechii, ale zabrakło uderzenia. Dobra postawa stoperów z Gdańska.

Filip Mladenović dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Do okazji strzeleckiej doszedł Nalepa, ale sędzia później i tak odgwizdał spalonego.

Gra się bardziej wyrównała. Do głosu doszli piłkarze Piotra Stokowca.

Artur Sobiech próbował odebrać piłkę Bochniewiczowi. Napastnik szybko zaatakował przeciwnika, ale obrońca gości sobie poradził.

Obiecująca akcja gdańszczan została przerwana przez sędziego. Sobiech znalazł się na pozycji spalonej po podaniu od Haraslina.

Świetnie ustawiony Michał Nalepa oddalił zagrożenie od własnej bramki. Erik Janza zagrywał w pole karne, ale piłka nie znalazła drogi do piłkarzy z Zabrza.

Goście grają bardzo odważnie. To miejscowi czekają na własnej połowie.

Dobry przechwyt Rafała Wolskiego.

Rozpędził się Lukas Haraslin. Słowak przegrał jednak pojedynek z Wiśniewskim.

Zabrzanie szybko pojawili się na połowie Lechii. Gdańszczanie umiejętnie oddalili grę od własnego pola karnego.

Gramy! Od środka rozpoczęli przyjezdni.

Lechia Gdańsk zagra w biało-zielonych strojach, Górnik Zabrze na czarno.

Oba zespoły wychodzą na boisko. Za chwilę zaczynamy!

Do pierwszego gwizdka sędziego został już tylko kwadrans!

Jaki wynik padnie w meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze?

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Lechia Gdańsk w ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy, zagra na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Piotra Stokowca złapali zadyszkę i potracili kilka punktów. Kibice znad morza oczekują przełamania swoich ulubieńców. Przyjezdni będą chcieli sprawić jednak w Gdańsku niespodziankę. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Początek już o godzinie 20:00.