Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wisła Płock
25' Alan Uryga 71' Mateusz Szwoch 81' Jakub Rzeźniczak 90+4' Grzegorz Kuświk
Jagiellonia Białystok
44' Marko Poletanović 48' Bartosz Kwiecień 56' Patryk Klimala 68' Patryk Klimala
3:1

Koniec meczu. Wisła Płock wygrała 3:1 i jest liderem PKO Ekstraklasy.

Jeszcze jedna znakomita okazja dla Jagiellonii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę zgrywał Taras Romanczuk, a z kilku metrów spudłował Bartosz Kwiecień.

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Kuświk.

Przy piłce Jagiellonia Białystok. Goście jeszcze szukają dobrego rozegrania piłki na połowie Wisły Płock.

Doliczone pięć minut.

W polu karnym strzelał Bartosz Kwiecień, ale trafił w... Tarasa Romanczuka.

W pole karne Wisły dośrodkował Bartosz Kwiecień. Piłkę wybił jeden z zawodników drużyny z Płocka.

Gol! Strzelił Jakub Rzeźniczak. Asystował mu Dominik Furman.

3:1 dla Wisły Płock! Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego. Wrzutkę zamknął Jakub Rzeźniczak i z kilku metrów głową skierował piłkę do bramki.

Jagiellonia Białystok stara się atakować, szuka okazji na gola, aktywny jest Patryk Klimala, lecz brakuje zawodnikom z Białegostoku wykończenia, albo tego ostatniego podania.

Po dośrodkowaniu Guilherme niecelnie główkował Bartosz Kwiecień.

Jeżeli Wisła Płock wygra z Jagiellonią, będzie liderem PKO Ekstraklasy.

Gol! Strzelił Mateusz Szwoch. Piękny strzał z pola karnego oddał Mateusz Szwoch, po którym piłka wpadła do bramki. Poczatkowo gol nie został uznany, bowiem Szwoch miał chwilę przed strzałem faulować rywala. Ostatecznie bramka została jednak zaliczona. 2:1 prowadzi Wisła Płock.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Patryk Klimala.

Po dośrodkowaniu nabiegł na piłkę Ivan Runje i oddał minimalnie niecelny strzał głową. Blisko było o gola dla Jagiellonii.

Patryk Klimala minął obrońcę w polu karnym Wisły i dogrywał przed bramkę. Zabrakło już jednak uderzenia na bramkę.

Suad Sahiti miękko wrzucił piłkę w pole karne Jagiellonii. Dobrze wypiąstkował ją Damian Węglarz.

Gol! Strzelił Patryk Klimala. Asystował mu Tomas Prikryl. Tomas Prikryl ładnie dośrodkował w pole karne Wisły. Tam Patryk Klimala dobrze przyjął sobie piłkę i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. 1:1 w Płocku.

Zaatakowała Jagiellonia Białystok. Znów pokazał się Patryk Klimala, lecz wynik cały czas bez zmian.

Tym razem dośrodkowanie Guilherme Sitya z rzutu wolnego w pole karne Wisły. Lekkie zamieszanie, a ostatecznie piłka znalazła się poza boiskiem.

Zagranie z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii, skąd jeden z zawodników drużyny z Białegostoku zdołał wybić piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Kwiecień.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej, ciekawej połowy. Wisła Płock prowadzi 1:0 z Jagiellonią Białystok.

Jagiellonia Białystok jeszcze szuka okazji na gola. Gra toczy się na połowie Wisły.

Doliczone cztery minuty.

Rzut wolny dla Wisły, a jak rzut wolny, to Dominik Furman. Tym razem piłkarze z Białegostoku wybili piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marko Poletanović.

Znów znalazł się w polu karnym Jagiellonii Alan Uryga. Oddał strzał, lecz tym razem bez gola.

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Damian Rasak.

Przed chwilą z dystansu niecelnie strzelał Ricardinho.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego przed bramkę Wisły. Po zagraniu Marko Poletanovicia piłka została wybita.

Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Jagiellonii. Piłkę wrzucał Dominik FurmanAlan Uryga znów oddał strzał, ale tym razem uderzenie było niecelne.

Wracamy jeszcze do sytuacji, która miała miejsce tuż przed rozpoczęciem meczu

To było niesłychane dziesięć minut. Wracamy na boisko. Gra toczy się w okolicy pola karnego Jagiellonii.

Nie ma gola! Już druga bramka anulowana! Sędzia uznał, że wcześniej faulowany był Jakub Wójcicki.

Znów mamy VAR, czy wcześniej nie było faulu na zawodniku Jagiellonii! Niesłychanie emocjonujące ostatnie minuty.

Podanie z głębi pola na połowę Jagiellonii. Damian Węglarz daleko wybiegł z bramki, ale minął go Suad Sahiti i skierował piłkę do pustej bramki. Będzie jednak weryfikacja VAR, czy wcześniej faulowany nie był Jakub Wójcicki.

Sporo działo się na boisku w ostatnich minutach. Najpierw gol dla Jagiellonii, który strzelił Klimala, ale po weryfikacji VAR ta bramka nie została uznana. Chwilę później piłkę do bramki drużyny z Białegostoku skierował Alan Uryga.

Gol! Strzelił Alan Uryga. Asystował mu Dominik Furman. Mamy za to gola dla Wisły Płock! Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego. W polu karnym świetnie do piłki wyskoczył Alan Uryga i pokonał bramkarza uderzeniem głową! 1:0 prowadzi Wisła Płock.

Jednak nie ma gola! Sedziowie dopatrzyli się spalonego i gol strzelony przez Klimalę ostatecznie nie został uznany.

Trwa jeszcze wyryfikacja VAR, czy Patryk Klimala nie był na spalonym.

Jest w znakomitej formie napastnik Jagiellonii. Wisła źle wyprowadziła piłkę. Imaz dograł do Patryka Klimali. Ten dobrze przyjął sobie piłkę, minął obrońcę i skierował ją do bramki. Bedzie jednak weryfikacja VAR, czy Klimala nie był na spalonym.

Patryk Klimala zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Strzał celny, ale zbyt słaby, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Teraz przy piłce Jagiellonia Białystok. A gra jak się toczyła, tak dalej toczy się w środkowej strefie boiska.

Początek meczu był ciekawy, ale teraz tempo meczu nieco opadło. Czekamy na dobre sytuacje strzeleckie.

Znów dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego. Wybił ją Taras Romanczuk.

Sporo teraz gry w środkowej strefie boiska. Piłkarze Wisły wymieniają podania.

Tomas Prikryl wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy. Tam nie było zawodników Jagiellonii i złapał ją Thomas Daehne.

Pokazał się Patryk Klimala. Po zgraniu Imaza będący ostatnio w znakomitej formie młody napastnik oddał uderzenie z pierwszej piłki z ostrego kąta. Thomas Daehne zdołał wybić piłkę.

Urwał się zawodnikom Jagiellonii Suad Sahiti. Popędził na bramkę gości, ale zabrakło już dokładnego dogrania i z tej akcji nic nie wyszło.

Dominik Furman ładnie zagrał z rzutu wolnego. W polu karnym Jagiellonii doszło do zamieszania. Akcję zamknął Jakub Rzeźniczak, oddał sytuacyjne uderzenie i bez większych problemów interweniował bramkarz drużyny z Białegostoku.

Przy piłce gospodarze. Piłkarze Wisły spokojnie wymieniają podania w okolicy linii środkowej boiska.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

Kto wygra mecz?

Przed nami spotkanie Wisła Płock - Jagiellonia Białystok. Początek meczu o godzinie 12:30. Tak wygląda tabela PKO Ekstraklasy. Rozpędzeni Nafciarze to jedyny zespół, który może zepchnąć drużynę Waldemara Fornalika z fotela lidera.