Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Raków Częstochowa
18' Kamil Piątkowski 24' Igor Sapała 83' Tomas Petrasek 90+3' Petr Schwarz
Wisła Kraków
30' David Niepsuj 51' Kamil Wojtkowski 90' Maciej Sadlok
1:0

Koniec. Raków wygrał z Wisłą 1:0. O meczu chcemy jednak jak najszybciej zapomnieć.

Żółtą kartkę otrzymał Petr Schwarz. Irracjonalne zachowanie gracza Rakowa.

Z dystansu uderzył Sadlok, piłka trafiła w nogę obrońcy. Szumski błędu nie popełnił.

Jeszcze 5 minut gry przed nami.

Raków. Schodzi: Sebastian Musiolik. Wchodzi: Dawid Szymonowicz.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok.

Minuty płyną, Wisła niewiele potrafi zdziałać. Raków coraz bliżej niezwykle cennych punktów.

Strzelał Drzazga, ale daleko od bramki Rakowa.

Gol! Strzelił Tomas Petrasek. Asystował mu Petr Schwarz. 482. dośrodkowanie w pole karne Wisły. Z rzutu wolnego dogrywał Schwarz, a Petrasek głową wbił piłkę do siatki. 1:0!

Raków. Schodzi: Felicio Brown Forbes. Wchodzi: Aleksandar Kolew.

Wisła szanuje piłkę, goście nie są w stanie poważniej zagrozić Rakowowi.

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, głową z pięciu metrów uderzał Musiolik. Ponad bramką!

Opatrywany jest Wojtkowski. Mamy przerwę w grze.

Piłkarze padają na murawę jak muchy. Tymczasem Klemenz tak wybijał piłkę, że znalazła się ona na pobliskim osiedlu. Będzie pamiątką.

Savicević pozbierał się i wrócił do gry.

Ucierpiał Savicević. Pomocnik Wisły zderzył się z rywalem i otrzymał uderzenie w szczękę.

Coraz większa przewaga Rakowa. Może to jest ten moment, kiedy coś się wydarzy.

Raków. Schodzi: Kamil Piątkowski. Wchodzi: Michał Skóraś.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, z sześciu metrów obok bramki główkował Jach!

Cierpi gracz Wisły, my również cierpimy.

Napracował się sędzia. Narysował 2-metrową linię dla muru, w którym stanął JEDEN zawodnik. Z dogrania oczywiście nic nie wyszło.

Pewien prezes lata temu, kiedy nie szło, gasił jupitery. Tak, to jest ten moment, aby to uczynić.

Felicio Brown Forbes tym razem ustał w polu karnym, ale skleił się z Klemenzem. Po chwili było już mniej miło. Pojawiło się mięso.

Felicio Brown Forbes po dalekim zagraniu mógł znaleźć się w pozycji do oddania strzału. Napastnik wolał się jednak przewrócić i liczyć na karnego. Płaczemy nad tym meczem.

Kopanina w Bełchatowie. Czego brakuje w meczu? Wszystkiego. Może przypadkowy gol zmieni wszystko. Jak go jednak zdobyć?

Wciąż niewiele okazji bramkowych. Za to na murawie coraz ostrzej. Niepsuj staranował rywala, a przecież ma już na koncie żółtą kartkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kamil Wojtkowski.

Od początku 2. połowy przeważa Raków. Wisła chce przetrwać napór gospodarzy.

Dośrodkowanie do Musiolika, ten jednak głową uderzył ponad bramką Wisły.

Orły wracają na boisko. Mamy nadzieję, że w meczu podobnie jak na urodzinach u cioci Gieni. Po niemrawym początku wszystko się rozkręci. Tam jednak imprezkę rozkręca wuj Henio. Kto będzie wujem w meczu? Gramy!

Przerwa. Na szczęście ktoś mądry kiedyś wymyślił, że połowa trwa 45 minut. Czasami o trzy kwadranse zbyt długo.

Jeszcze dwie minuty męczarni.

Jest kolejna dobra wiadomość! Za moment przerwa. Ufffffffffffffff! A na boisku dzieje się... oraz.... I tyle.

Uwaga! Mamy ważny komunikat. Po przerwie będzie się działo! To jednak dopiero za ok. 20 minut. Póki co piłkarze kopią w piłkę.

O Panie! Dwóch graczy Rakowa powinno wbić piłkę do bramki z bliska. Przed kompromitacją uratował ich fakt, że byli na spalonym.

Co bardziej denerwuje w poniedziałkowym meczu?

Sporo stałych fragmentów ma Raków, jednak gospodarze nie potrafią ich wykorzystać. Brakuje celnych uderzeń.

Sapała niczym tur wszedł w biegnącego z piłką Niepsuja. Gracz Wisły dodatkowo sfaulował zawodnika Rakowa.

Jednostajny doping i taka też gra obu drużyn. Przysypiamy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał David Niepsuj.

Rzut wolny dla Wisły. Piłka doszła do Pawłowskiego, który jednak uderzył słabo i niecelnie.

Ponownie gramy częściej w środku pola. Dość wolne tempo akcji. Czekamy na gole i większe emocje.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Igor Sapała.

Przemysław Zdybowicz pospieszył się i został złapany na spalonym.

Wisła Kraków. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Chuca.

Tymczasem poza boiskiem jest Mak. Zawodnik Wisły już na murawę nie wróci.

Wisła spokojnie, niczym dziewczę przed studniówką. Nieśmiało, ale wie, że jej moment nadejdzie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kamil Piątkowski.

Musiolik doszedł do dośrodkowania, głową uderzył niecelnie.

Klemenz w ostatnim momencie zablokował Musiolika. Mogło być bardzo groźnie.

Ponownie przycisnął Raków. Częstochowianie pod polem karnym Wisły, ale wciąz bez okazji bramkowej.

Pierwsze minuty zapowiadały nawałnicę. Póki co mamy zefirek.

Po mocnym początku Rakowa gra wyrównała się. Wisła długo rozgrywa piłkę. Póki co bez celnych strzałów.

Pierwsza akcja Wisły, Szumski pewnie w bramce. Golkiper szybko rozpoczął akcję, Malinowski przed polem karnym chciał przelobować Buchalika. Nie trafił w bramkę.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Klemenz w ostatniej chwili uprzedził napastnika Rakowa.

Od początlu w ataku Raków. Gospodarze chcą szybko trafić Wisłę, która w pamięci ma klęskę w Warszawie 0:7.

Gramy!

Mecz poprowadzi Piotr Lasyk (Bytom).

Kto wygra mecz?

Szczęślwie zmierzamy do mety 14. kolejki PKO Ekstraklasy. W Bełchatowie Raków Częstochowa zagra z Wisłą Kraków.