Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Legia Warszawa
28' Paweł Wszołek 53' Paweł Bochniewicz 55' Paweł Wszołek 57' Arvydas Novikovas 63' Jarosław Niezgoda
Górnik Zabrze
26' Filip Bainović 51' Przemysław Wiśniewski 75' Przemysław Wiśniewski
5:1

Koniec meczu! Legia Warszawa - Górnik Zabrze 5:1!

Daniel Ściślak strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka nie została skierowana w światło bramki.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Rosołek nie przedarł się przez dwóch rywali.

Bardzo niedokładny strzał Angulo zza pola karnego.

Piłkarze z Zabrza znajdują się na połowie gospodarzy. Piłka dobrych akcji napędziło ich do dalszych ataków.

Szybka kontra Górnika. Jimenez ładnie wypatrzył Angulo, a ten mocnym strzałem pokonał Majeckiego. Już tylko 5:2! Bramka została ANULOWANA po wideoweryfikacji. Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej.

Dośrodkowanie Janzy z rzutu wolnego. Do okazji strzeleckiej doszedł jeden z piłkarzy gości, ale Majecki pewnie złapał futbolówkę.

Martins faulował Matrasa i to na własnej połowie. Zaraz Janza wykona rzut wolny.

Jimenez minął Majeckiego, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Widzów: 22 596.

Gol! Strzelił Przemysław Wiśniewski.

Jest honorowe trafienie! Majecki odbił piłkę przed siebie i Wiśniewski z kilku metrów trafił do siatki. Mamy 5:1!

Sekulić powalczył w polu karnym Legii i wywalczył rzut rożny. Górnik znajdzie honorowego gola?

Kolejna szansa bramkowa! Maciej Rosołek nie trafił jednak w światło bramki.

Słaba wrzutka z rzutu wolnego. Dośrodkowywał Walerian Gwilia.

Przeciągnięte dośrodkowanie Janzy. Karbownik rozpocznie grę z autu.

Bardzo niecelne uderzenie Novikovasa. Przy takim wyniku nikt nie będzie miał do niego pretensji.

Wszołek faulowany na połowie Górnika. Będzie okazja do bezpośredniego strzału.

Kolejna ciekawa akcja gospodarzy Rosołek jednak zbyt mocno podał futbolówkę w kierunku Karbownika.

Walerian Gwilia wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ale dobrze we własnym polu karnym ustawili się piłkarze z Zabrza. Legia nadal ma mało!

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Paweł Wszołek.

Sekulić nie zdołał zablokować uderzenia. Niezgoda płaskim strzałem podwyższa wynik na 5:0. Górnik w tym meczu już się nie podniesie!

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Jarosław Niezgoda. Kompletnie pogubiona obrona Górnika! Niezgoda oszukał rywala i świetnie obsłużył Novikovasa. Pogrom. 4:0!

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Luquinhas.

Kontra Legii. Luquinhas i Wszołek znaleźli się w kapitalnej sytuacji. Polak otrzymał podanie na pustą bramkę i trafił do siatki. Wcześniej efektownym zagraniem popisał się Niezgoda. 3:0!

Gol samobójczy! Paweł Bochniewicz.

Novikovas podał piłkę do Jędrzejczyka. Kapitan Legii posłał piłkę w kierunku bramki gości, ale ta odbiła się od Bochniewicza i wpadła do siatki. 2:0!

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Wiśniewski.Luquinhas okazał się szybszy od Wiśniewskiego i został sfaulowany.

Czy Legia Warszawa wygra ten mecz?

Bardzo niedokładne uderzenie Novikovasa z dystansu. Taki strzał nie miał prawa zagrozić przyjezdnym.

Matras zablokował podanie Luquinhasa. W polu karnym czekał już Niezgoda.

Znowu Majecki wyłapał piłkę po dośrodkowaniu. Na początku drugiej połowy lepiej grają zabrzanie.

Angulo dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, ale świetnie na przedpolu spisał się Majecki.

Gramy! Od środka rozpoczęli Legioniści.

Oba zespoły wróciły na murawę. Za chwil rozpocznie się druga część gry.

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi z Górnikiem 1:0. Bramkę w 28. minucie zdobył Paweł Wszołek.

Szybkość Karbownika. Utrzymał piłkę w boisku, ale chwilę później zgubił ją Novikovas.

Janza ruszył po lewym skrzydle. Wrzutkę obrońcy zablokował Jędrzejczyk. Tylko rzut rożny dla przyjezdnych.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Arvydas Novikovas dośrodkował piłkę w pole karne Górnika, ale idealnie ustawił się rezerwowy Matras.

Bardzo długa akcja Legii. Gospodarze rozgrywali piłkę w okolicach pola karnego Górnika, ale nie oddali strzału. Zabrzanie niewiele mają do powiedzenia.

Wszołek znalazł się w polu karnym i podał piłkę do dobrze ustawionego Niezgody. Uderzenie napastnika... zablokowane.

Luquinhas wycofał piłkę do Wieteski. Ten oddał strzał zza pola karnego, jednak na linii uderzenia stanął Matuszek. Dużo tych strzałów zablokowali już zabrzanie.

Dobrze gra Luquinhas. Znowu zrobił różnicę i napędził akcję. Podawał piłkę do Wszołka, ale zrobił to zbyt mocno i pierwszy przy niej znalazł się Chudy.

Luquinhas ładnie minął rywala, lecz później źle podał piłkę do jednego z kolegów.

Luquinhas uderzył z dystansu. Strzał zablokował Bochniewicz.

Bochniewicz zderzył się z rywalem i ucierpiał. Na szczęście szybko się pozbierał i pozostał na murawie.

Gra gospodarzy może się podobać. Cały czas są na połowie Górnika i atakują.

Znowu strzelał Wszołek! Piłka odbiła się od rywala, ale tym razem nie wpadła do siatki. Tylko rzut rożny.

Gol! Strzelił Paweł Wszołek.

Legia wychodzi na prowadzenie! Indywidualna akcja Wszołka. Pomocnik gospodarzy oddał strzał, piłka odbiła się od jednego z rywali i całkowicie zmyliła Chudego. Bramkarz bez szans. 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Filip Bainović.Bainović zatrzymał rozpędzonego rywala i zobaczył żółty kartonik.

Antolić zacentrował na bliższy słupek, ale doskonale ustawił się Angulo.

Luquinhas miał dużo miejsca i zdecydował się na uderzenie z woleja. Trafił jednak nieczysto w piłkę.

Prostopadła piłka od Jimeneza w kierunku Angulo. Wzorowa interwencja Wieteski.

Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść warszawian. W tej chwili przekroczyło już 70 procent.

Zapolnik sfaulował Karbownika z dala od własnej bramki. Rzut wolny dla Legii.

Legia prowadzi grę, ale Górnik potrafi się odgryźć. To świetna informacja, ponieważ widowisko będzie ciekawsze.

Ale to była okazja dla Zapolnika! Przegrał pojedynek oko w oko z Majeckim!

Ofensywne wejście Jędrzejczyka. Kapitan Legii szukał Niezgody dośrodkowaniem, lecz posłał piłkę bardzo niecelnie. To nie mogło się udać.

Pierwszy atak zabrzan. Wolsztyński wrzucił futbolówkę w pole karne miejscowych, ale nie udało mu się stworzyć zagrożenia.

Zamieszanie w polu karnym gości. Gospodarze nie zdołali jednak czysto uderzyć piłki.

Krótko rozegrany korner przez Antolicia. Piłkę przejął Novikovas, lecz wywalczył zaledwie aut.

Gramy dalej. Już wiemy, że sędzia doliczy przynajmniej dwie minuty.

Mecz na chwilę przerwany. Kibice odpalili race.

Słaba gra zabrzan w obronie. Kompletnie zmylił ich Arvydas Novikovas. Pomocnik Legii oddał strzał zza pola karnego, ale uderzenie zostało zablokowane.

Prostopadła piłka w kierunku Wszołka. Dobrze ustawił się Janza, który zakończył akcję miejscowych.

Kapitalna interwencja Chudego! Strzelał głową Wszołek, ale ten pojedynek wygrał bramkarz Górnika. Dominacja Legii nie podlega żadnej dyskusji.

Wiśniewski stracił futbolówkę na własnej połowie, ale Legioniści tego nie wykorzystali.

Goście pojawili się na połowie Legii, ale Igor Angulo niedokładnie posłał piłkę do kolegi i strata.

Arvydas Novikovas zakręcił piłkę i oddał strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka nie została jednak skierowana w światło bramki.

Dośrodkowanie Wszołka w pole karne zabrzan. Piłka trafiła w rękę Janzy i mamy rzut wolny.

Już pierwsza próba gospodarzy. Uderzenie Niezgody zza pola karnego zostało zablokowane!

Gramy! Od środka rozpoczęli piłkarze z Zabrza.

Legia Warszawa zagra w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, Górnik Zabrze natomiast na biało-czarno.

Piłkarze wychodzą na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

Jaki wynik padnie w meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze?

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce).

Legia Warszawa w sobotnim meczu PKO Ekstraklasy, podejmie na własnym stadionie Górnika Zabrze. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy znajdują się na pozycji lidera. Przyjezdni dawno nie wygrali i są dopiero na dwunastym miejscu. Początek spotkania o godzinie 17:30.