Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Śląsk Wrocław
45' Wojciech Golla 45+1' Krzysztof Mączyński 77' Krzysztof Mączyński
Wisła Kraków
8' Jakub Błaszczykowski
2:1

Koniec. Śląsk pokonał Wisłę 2:1 i awansował na pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy.

Pich leży w polu karnym Wisły. Sędzia o karnym nawet nie pomyślał.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Śląsk powinien zamknąć mecz. W zamieszaniu niemal do pustej bramki uderzał Pich. Zawodnik gospodarzy z sześciu metrów przestrzelił!

Kamil Dankowski i Jean Carlos Silva zderzyli się głowami. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

Dankowski uderzył z rzutu wolnego. Buchalik był dobrze ustawiony i złapał piłkę.

Wisła stara się zepchnąć Śląsk pod własną bramkę. Gospodarze nie zamierzają jednak bronić prowadzenia, ale szukają trzeciej bramki.

Gol! Strzelił Krzysztof Mączyński. A jednak Śląsk! Dwa strzały graczy gospodarzy były blokowane. W końcu do piłki dopadł Mączyński, który precyzyjnym strzałem pokonał Buchalika. 2:1!

Dośrodkował z prawej strony Błaszczykowski, Buksa nie doszedł do piłki.

Buchalik daleko przed polem karnym. Pewna interwencja bramkarza Wisły.

Kilka akcji Wisły, krakowianie zaczynają szukać okazji do zdobycia zwycięskiej bramki.

Mączyński uderzył sprzed pola karnego. Tuż obok słupka!

Minuty płyną. Gra toczy się w środku pola. Przeważa Śląsk, jednak niewiele z tego wynika.

Dwa dośrodkowania w pole karne Wisły. Pierwsze było zbyt mocne, drugie złapał Buchalik.

Dużo słabsza jest druga połowa. Gra jest szarpana, niewiele jest składnych akcji.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Wisła pod bramką Śląska. Piłkę złapał Putnocky.

Dośrodkował Stiglec, a Sadlok chciał zagrywać do Buchalika i omal go nie pokonał!

Exposito i Klemenz wymieniają "uprzejmości". Zawodnicy przyłożyli sobie czoła. To widać taki zwyczaj wśród piłkarzy.

Z rzutu rożnego dośrodkował Mączyński, pewnie interweniował obrońca Wisły, który wybił piłkę.

Cały czas atak pozycyjny Śląska. Wisła po przerwie jeszcze nie zagroziła poważniej gospodarzom. Miejscowi także nie są w stanie wykreować sobie szansy bramkowej.

Wisła cofnięta, Śląsk konstruuje atak pozycyjny.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Wisła długo prowadziła, Śląsk do remisu doprowadził chwilę przed przerwą.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Krzysztof Mączyński.

Gol! Strzelił Wojciech Golla. Asystował mu Przemysław Płacheta. Płacheta dośrodkował z rzutu rożnego na piąty metr. Golla urwał się obrońcy i mocnym uderzeniem głową pokonał Buchalika! 1:1!

Wóz zamilczał, rzut rożny bez efektu wykonał Śląsk.

W polu karnym Wisły leży Exposito. Co na to sędzia? Co na to wóz VAR?

Zbliżamy się do przerwy, Wisła konsekwentnie rozbija próby Śląska, który nie ma pomysłu na rozmontowanie obrony rywala.

Śląsk ponownie pod bramką Wisły, goście jednak dobrze radzą sobie z atakami wrocławian.

Płaski strzał z dystansu oddał Pich. Piłka o centymetry minęła bramkę Buchalika.

Śląsk na połowie Wisły. Wrocławianie swoje akcje konstruują jednak momentami zbyt wolno.

Dwa kwadranse za nami. Wisła po słabym początku poczyna sobie coraz śmielej. Śląsk jednak cały czas jest groźny i szuka okazji na wyrównanie.

Diego Żivulić uderzył sprzed pola karnego. Buchalik strącił piłkę na poprzeczkę!

Brożek biegł z piłką, w końcu zdecydował się na strzał z ok. 16 metrów. Został zablokowany. Dobijał Pawłowski, Putnocky wypuścuł futbolówkę z rąk. Uratowali go obrońcy.

Z dystansu z woleja uderzył Basha, piłka odbiła się od górnej części poprzeczki i wróciła na boisko!

Jeszcze trwały analizy VAR. Z wozu doszedł sygnał, że gol nie może być uznany.

Piłka w bramce Wisły po strzale głową Golli. Obrońca jednak wcześniej był na spalonym. Gola nie ma.

Śląsk pod bramką Wisły, goście bronią się jednak niemal całym zespołem i czynią to skutecznie.

Kolejne uderzenie w meczu oddał Stiglec. Po raz kolejny piłka minęła bramkę gości.

Z woleja groźnie uderzył Płacheta. Piłka poszybowała ponad bramką Wisły.

Strzał Stigleca, piłka minęła bramkę strzeżoną przez Buchalika.

Śląsk chciał w meczu dzielić i panować. Tymczasem gospodarze muszą powolić wychodzić z traumy. I mają z tym problem.

Po pięiu minutach mogło być 2:0 dla Śląska, a tymczasem Wisła prowadzi 1:0.

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski. Spokojny, pewny strzał Błaszczykowskiego. Putnocky w przeciwnym rogu, piłka w bramce. 0:1!

Do piłki podejdzie Jakub Błaszczykowski.

Rzut karny dla Wisły! Golla sfaulował Pawłowskiego na linii pola karnego! Wcześniej sędzia wskazał na rzut rożny.

Sędzia biegnie do monitora. Będzie rzut karny dla Wisły?

Pierwsze wyjście Wisły. Będzie rzut rożne, ale...

Śląsk wciąż szturmuje bramkę Wisły. Goście w głębokiej defensywie od pierwszych sekund.

Nic nie było, gramy dalej. I Śląsk ruszył. Płaski strzał z pola karnego Picha przeleciał tuż obok słupka!

Piłka na aucie, a my czekamy co powie wóz VAR.

Błąd defensywy Wisły, sam naprzeciwko Buchalika znalazł się Chrapek. Pomocnik przewrócił się o nogi bramkarza, arbiter nakazał grać dalej.