Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newcastle United
18' Miguel Almiron
Arsenal FC
25' Reiss Nelson 36' Henrich Mchitarjan 58' Pierre-Emerick Aubameyang 80' Granit Xhaka
0:1

Skuteczny był w tym meczu Arsenal.

Małe zamieszanie w polu karnym Arsenalu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka wylądowała w rękawicach Bernda Leno i to była prawdopodobnie ostatnia szansa na zapunktowanie Newcastle United.

Doliczone cztery minuty.

Joelinton ułożył sobie piłkę na lewej stopie i oddał uderzenie zza pola karnego. Futbolówka poleciała wyraźnie ponad bramką Arsenalu i mała szansa na wyrównanie została zmarnowana.

Mają więcej miejsca Kanonierzy i starają się przeprowadzić nokautujący dla przeciwnika kontratak.

Drugie celne uderzenie Newcastle United. Allan Saint-Maximin nie zaskoczył Bernda Leno, który zatrzymał sunącą po mokrej murawie piłkę. Jeszcze walczą gospodarze.

Żółtą kartkę otrzymał Granit Xhaka za ostry wślizg.

Dośrodkowanie w kierunku Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Na uderzenie z dogodnej pozycji nie pozwolił ryzykownie interweniujący Javier Manquillo.

Allan Saint-Maximin runął na murawę po raz drugi w tym meczu. Stara się przyspieszyć na mokrej nawierzchni, ale na razie ma problem z utrzymaniem równowagi.

Bernd Leno interweniował na przedpolu. Niemiec dostarczył sobie trochę wrażeń w meczu, w którym nie miał dotychczas wielu obowiązków.

Paul Dummett interweniował na skrzydle i zatrzymał pierwszy w tym meczu rajd Nicolasa Pepe.

Arsenal. Schodzi: Reiss Nelson. Wchodzi: Nicolas Pepe.

Coraz mniej czasu pozostaje Newcastle United. Licznik celnych uderzeń gospodarzy zatrzymał się dawno temu na jednej próbie Joelintona.

Arsenal. Schodzi: Joseph Willock. Wchodzi: Dani Ceballos.

Newcastle United musi zagrać odważniej w dwóch kwadransach pozostałych do zakończenia meczu.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal na prowadzeniu! Pierre-Emerick Aubameyang pokonał miękkim strzałem Martina Dubravkę w sytuacji sam na sam. Gol jest konsekwencją beznadziejnego wyprowadzenia piłki przez Newcastle United. Jetro Willems czekał na podanie i nie doczekał się. Futbolówkę przejął Ainsley Maitland-Niles i obsłużył Aubameyanga.

Martin Dubravka kopnął piłkę do Bernda Leno. Podanie od bramkarza do bramkarza to nie jest to, co chcą oglądać kibice.

Podanie Granita Xhaki na wolne pole do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk opanował piłkę, ale miał blisko siebie przeciwnika, który nie pozwolił na soczyste uderzenie. Blok i tylko korner dla Arsenalu.

Kolejne płaskie dośrodkowanie. Tym razem przyspieszył na lewym skrzydle Matt Ritchie, po czym skierował futbolówkę pod nogi przeciwnika.

Kibice w Londynie czekają na przyspieszenie Arsenalu. Żeby pokonać Martina Dubravkę potrzeba czegoś niekonwencjonalnego i zaskakującego dla Newcastle United.

Interwencja obrońców Arsenalu po zbyt płaskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Druga połowa.

Zbliża się rozpoczęcie drugiej części meczu.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Tylko momentami było ciekawie w bezbramkowej pierwszej połowie.

Doliczone dwie minuty.

Powoli dobiega końca pierwsza połowa meczu. Arsenal FC miał delikatną przewagę przed przerwą, ale nie można powiedzieć, że dominował absolutnie.

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu. Huknął wyraźnie ponad bramką Miguel Almiron.

Żółtą kartkę otrzymał Henrich Mchitarjan za ostry wślizg.

Drużyna z Londynu przejęła inicjatywę na dobre i od kilku minut przebywa na połowie przeciwnika.

Pierre-Emerick Aubameyang dostał świetne podanie w pole karne od Henricha Mchitarjana. Harmonijne przyjęcie piłki przez byłego napastnika Borussii Dortmund i uderzenie. Newcastle United uchronił przed stratą gola Martin Dubravka.

Strącenie piłki, bo trudno to było nazwać strzałem, obok bramki Newcastle United. Granit Xhaka nie przymierzył po podaniu z rzutu wolnego.

Coraz większe rumieńce ma to spotkanie. Joelinton zatańczył między obrońcami Arsenalu i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Uderzenie jednak prosto w Bernda Leno, który musiał zatrzymać piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Reiss Nelson za ostry wślizg w nogi Fabiana Schaera.

Groźna akcja Kanonierów. Nacho Monreal wbiegł w pole karne gospodarzy i obsłużył podaniem Henricha Mchitarjana. Ormianin był kilkanaście metrów przed bramką Martina Dubravki i włożył w swoje uderzenie za dużo mocy, a za mało było w nim precyzji.

Nieudany przerzut. Piłka wylądowała pod nogami Bernda Leno, który dla bezpieczeństwa wbiegł z nią w pole karne.

Żółtą kartkę otrzymał Miguel Almiron za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Matt Ritchie dośrodkował z lewej strony, a Joelinton dopadł do zawieszonej w polu karnym Arsenalu piłki i strzelił głową nieznacznie obok bramki Bernda Leno. Pierwsze ostrzeżenie dla zespołu z Londynu.

Ainsley Maitland-Niles przyspieszył na prawej stronie boiska, oszukał tam Matta Ritchiego i dopiero nadciągające posiłki uratowały Newcastle United.

Konfrontacja w centrum boiska. Sędzia przerwał walkę, ponieważ gwizdnął przewinienie Nacho Monreala na Isaacu Haydenie.

Rozgrywa drużyna z Londynu, ale jeszcze nie stworzyła sobie sytuacji podbramkowej, w której mocno zapachniałoby jej prowadzeniem.

Arsenal FC w posiadaniu piłki. Trafiła ona do ustawionego szeroko Nacho Monreala, którego dośrodkowanie zostało zablokowane.

Gospodarze w biało-czarnych pasiakach, a ich przeciwnik w żółtych koszulkach i ciemnych spodenkach.

Początek meczu.

Czy Arsenal FC wygra mecz z Newcastle United?

Wybrańcy trenera gospodarzy.

Sędzia: Martin Atkinson

W okresie przygotowań Arsenal FC odniósł zwycięstwa z Bayernem Monachium i z ACF Fiorentina. Doprowadził do konkursu rzutów karnych z Realem Madryt, w którym był gorszy od Królewskich. Poniósł porażki z Olympique Lyon i FC Barcelona.

Arsenal FC zakończył poprzedni sezon w Premier League na piątym miejscu. Przegrał również w finale Ligi Europy z Chelsea FC, przez co Kanonierów zabraknie w Lidze Mistrzów. Newcastle United znalazło się na 13. miejscu w tabeli, a miało 35 punktów mniej niż Arsenal.

Pierwszym przeciwnikiem Arsenalu w nowym sezonie Premier League będzie Newcastle United. W poprzednich rozgrywkach Kanonierzy dwukrotnie rozprawili się z zespołem z St. James Park. Na wyjeździe 2:1, a w Londynie 2:0.