Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arsenal FC
10' Matteo Guendouzi 13' Pierre-Emerick Aubameyang 47' David Luiz 73' Lucas Torreira 76' Alexandre Lacazette 90+1' Ainsley Maitland-Niles
Chelsea FC
30' Mason Mount 30' N'Golo Kante 34' Antonio Ruediger 55' Jorginho 83' Jorginho 87' Tammy Abraham
1:2

Koniec. Arsenal długo prowadził z Chelsea, ale mecz przegrał 1:2.

To już końcowe sekundy gry. Arsenal nie jest w stanie zagrozić Chelsea.

Do uderzenia doszedł Lucas Torreira, piłka minęła cel.

Akcję Chelsea niecelnym strzałem zakończył Abraham.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ainsley Maitland-Niles.

Sędzia doliczył 7 minut!

Arsenal w szoku, Arsenal na łopatkach, Arsenal płacze. Czasu gospodarze mają niewiele.

Gol! Strzelił Tammy Abraham. Asystował mu Willian. Cóż tam się porobiło! Zabójcza kontra Chelsea! Willian w polu karnym do Abrahama, a ten między nogami Leno na 1:2!

Arsenal. Schodzi: Reiss Nelson. Wchodzi: Nicolas Pepe.

Gol! Strzelił Jorginho. Asystował mu Cesar Azpilicueta. Cóż zrobił Leno! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki wyszedł Leno, ale w nią nie trafił. Futbolówka spadła pod nogi Jorginho, a ten z bliska wpakował ją do siatki. 1:1!

Z doliczonym czasem czeka nas jeszcze ok. 15 minut meczu. Chelsea nie potrafi zdecydowanie zaatakować gospodarzy.

Akcję Arsenalu strzałem z pola karnego tuż obok słupka zakończył Joe Willock!

Francuz miał pretensje do sędziego, który nie pokazał drugiej żółtej kartki Jorginho.

Żółtą kartkę za protesty otrzymał Alexandre Lacazette.

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Joe Willock.

Do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Abraham, uderzył jednak wprost w Leno.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lucas Torreira.

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Callum Hudson-Odoi.

Gra przerwana, na spalonym znalazł się Tammy Abraham.

Abraham już składał się do strzału, jednak w ostatnim momencie został zablokowany. Chwilę później głowa ponad bramką przymierzył Willian.

Efektownie przewrotką starał się uderzać Kovacić. Dość daleko od celu.

Już chłopcy poklejeni, ukąpani i na boisku. Za moment mecz zostanie wznowiony.

Oczywiście skóry na głowie, bo wszystko pozostało na swoim miejscu.

Wciąż gra nie została wznowiona. Trwa szycie głów Mustafiego i Ruedigera.

Chelsea. Schodzi: Fikayo Tomori. Wchodzi: Tariq Lamptey.

Zamieszanie w polu karnym Arsenalu. Sędzia w końcu przerwał grę, na murawie leży dwóch zawodników.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jorginho.

Alexandre Lacazette chciał uciec obrońcy. Inne plany miał sędzia, który odgwizdał spalonego.

Kontrę starał się wyprowadzić Pierre-Emerick Aubameyang, wszystko skończyło się w okolicach środka pola.

Po zmianie stron aktywniejsi w ofensywie są goście. Arsenal cofnięty.

Po rzucie wolnym dla Chelsea, zgranie piłki i strzal. Kierunek lotu futbolówki zmienił jeszcze Antonio Ruediger, ale piłka o metr minęła bramkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał David Luiz.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Arsenalu.

Tomori zagrywał, a może strzelał? Piłkę złapał Leno.

Atak pozycyjny Chelsea. Jednak kompletnie nic z niego nie wynika.

Jeszcze 5 minut przed nami.

Pierre-Emerick Aubameyang wpadł z piłką w pole karne, ale z dość trudnej pozycji uderzył w boczną siatkę.

Goście w końcu dłużej rozgrywają piłkę na połowie Arsenalu. Chelsea wciąż bez dobrej okazji.

Chelsea stara się wyżej zaatakować rywala. Póki co nie przynosi to większych efektów.

Jedna z nielicznych akcji gości. Efektem tylko rzut rożny.

Chelsea. Schodzi: Emerson Palmieri. Wchodzi: Jorginho. To reakcja trenera na słabą grę gości.

Żółtą kartkę za brzydki faul otrzymał Antonio Ruediger.

Szarpana gra. Sporo dyskusji, gestykulowania. Zepsuł się nam ten derbowy mecz.

Żółtą kartkę za faul otrzymał N'Golo Kante.

Żółtą kartkę otrzymał Mason Mount.

Słabszy fragment gry. Niewiele dzieje się na boisku.

Arsenal wciąż atakuje, Chelsea w dalszym ciągu nie potrafi poważniej zagrozić Kanonierom.

Długo trwała przerwa w grze. W końcu sędzia wznowił spotkanie.

Arsenal. Schodzi: Calum Chambers. Wchodzi: Shkodran Mustafi.

Calum Chambers leży na murawie. Wygląda to na poważny uraz kolana.

Alexandre Lacazette już składał się do oddania strzału. Jednak zbyt długo to trwało i Francuza uprzedził wracający obrońca.

Arsenal prowadzi i wciąż sprawia lepsze wrażenie. Chelsea sprawia wrażenie dość śniętego zespołu.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Calum Chambers. Po dograniu z rzutu rożnego Oezlia, piłkę zgrał Chambers, a głową do bramki z pięciu metrów wbił ją Aubameyang. 1:0!

Krótko rozegrany rzut wolny przez Chelsea. Zagranie w pole karne do Mounta, strzał na raty obronił Leno.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Matteo Guendouzi.

Z rzutu wolnego z ok. 25 metrów uderzył David Luiz. Wprost w dobrze ustawionego bramkarza.

Oezil dogrywał z rzutu rożnego, Matteo Guendouzi składał się do strzału, w piłkę jednak nie trafił.

Z rzutu wolnego z lewej strony dogrywał Mesut Oezil, piłkę wybili obrońcy Chelsea.

Od początku aktywniejsi są gospodarze. Póki co jednak bez okazji bramkowych.