Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arsenal FC
27' Eddie Nketiah 33' Pierre-Emerick Aubameyang 46' Pierre-Emerick Aubameyang
Everton
1' Dominic Calvert-Lewin 31' Morgan Schneiderlin 45+1' Richarlison 45+4' Richarlison 73' Gylfi Sigurdsson 90+4' Andre Gomes
3:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania! Kibice Arsenalu mogą odetchnąć z ulgą. Gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie i wygrali 3:2.

Moise Kean płasko uderzył z dystansu tuż obok bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes. Za faul taktyczny.

Znów gorąco w polu karnym Arsenalu. Gospodarze ofiarnie wybijają piłkę.

Olbrzymia szansa dla Evertonu! Dominic Calvert-Lewin główkował centymetry obok słupka!

Sędzia doliczył 5 minut.

Bernd Leno ma problemy ze stopą, ale będzie mógł kontynuować spotkanie.

Bernd Leno ryzykownie, ale skutecznie uprzedził Richarlisona na 25. metrze!

Ależ blisko! Zawodnicy Arsenalu zaatakowali Pickforda, który popełnił błąd! Ostatecznie piłka trafiła do Nketiaha, a ten uderzył w poprzeczkę!

Leighton Baines groźnie dośrodkował na krótki słupek, ale ani Moise Kean, ani Dominic Calvert-Lewin nie zdołali dojść do piłki.

Arsenal już całkowicie zamknięty na własnej połowie. Będą emocje do ostatnich minut!

Zmiana w Arsenalu. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Matteo Guendouzi.

Everton. Schodzi: Fabian Delph. Wchodzi: Moise Kean.

Everton coraz groźniej atakuje. W polu bramkowym w piłkę nie trafił Dominic Calvert-Lewin.

Bernd Leno bohaterem ostatnich minut! Golkiper Arsenalu obronił nogą strzał po ziemi Richarlisona.

Zmiana w Arsenalu. Schodzi: Dani Ceballos. Wchodzi: Lucas Torreira.

Mesut Oezil minął jak tyczkę Sidibe, zagrał przed pole karne do Ceballosa, który nieznacznie przestrzelił.

Żółtą kartkę otrzymał Gylfi Sigurdsson. Za faul.

Bernd Leno!!! Bramkarz Arsenalu kapitalnie obronił strzał z bliskiej odległości Calverta-Lewina!

Arsenal nieco spuścił z tonu. Goście atakują większą ilością piłkarzy.

Gylfi Sigurdsson huknął z dystansu. Mocno i bardzo niecelnie. Everton szuka wyrównania.

Bernd Leno obronił strzał z ostrego kąta Calverta-Lewina.

Everton. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Bernard.

Po ostatniej akcji interwencji lekarzy potrzebują David Luiz i Dominic Calvert-Lewin.

Calvertowi-Lewinowi zabrakło dosłownie centymetrów, by przeciąć płaskie dogranie Richarlisona. Znów gorąco pod bramką Arsenalu!

Everton nie rezygnuje. Najpierw Shkodran Mustafi skutecznie interweniował we własnym polu karnym, a następnie strzał Sidibe został zablokowany.

Pierre-Emerick Aubameyang zagrał trochę za mocno w pole karne w kierunku Oezila. Jordan Pickford złapał piłkę.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Nicolas Pepe.

Co tu się dzieje?! 30 sekunda drugiej połowy i już mamy gola! Pepe dośrodkował z prawego skrzydła, a Aubameyang trafił do siatki po strzale z główki.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Świetny, otwarty mecz i 4 bramki w Londynie. Czekamy na drugą część gry!

Gol! Strzelił Richarlison. Asystował mu Yerry Mina. Jest wyrównanie!!! W zamieszaniu w polu karnym najwyżej wyskoczył Mina, który główkował w kierunku bramki, a Richarlison ledwie musnął piłkę tuż przed interweniującym Leno. Bramkarz Arsenalu zdecydowanie powinien złapać tę piłkę!

Żółtą kartkę otrzymał Richarlison. Ostatecznie Brazylijczyk ukarany "żółtkiem".

Jest spięcie między piłkarzami! Richarlison ostro wjechał w nogi Daniego Ceballosa.

Leighton Baines dośrodkował z rzutu wolnego, a Richarlison wyraźnie spudłował przy strzale z główki.

Ciekawy mecz w Londynie. Obie ekipy starają się atakować.

Ależ błąd Yerry'ego Miny! Na jego szczęście Jordan Pickford szybko zareagował i złapał piłkę przed nogami Nketiaha.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu David Luiz.

Arsenal już na prowadzeniu! David Luiz zagrał kapitalną piłkę z linii środkowej boiska i wyprowadził do sytuacji sam na sam Aubameyanga. Gabończyk takich okazji nie marnuje!

Żółtą kartkę otrzymał Morgan Schneiderlin. Za taktyczny faul w środku boiska.

Arsenal w ataku pozycyjnym, Eveton atakuje. Dzieje się na Emirates Stadium w Londynie.

Gorąco! Jordan Pickford w ostatniej chwili uprzedził Oezila. Arsenal chce pójść za ciosem i szybko strzelić drugiego gola.

Gol! Strzelił Eddie Nketiah. Asystował mu Bukayo Saka.

Mamy wyrównanie!!! Saka idealnie dośrodkował z lewego skrzydła na szósty metr, gdzie z pierwszej piłki do siatki trafił Nketiah!

Nicolas Pepe miał trochę miejsca w polu karnym i zdecydował się na niesygnalizowany strzał. Piłka poleciała jednak wprost w dobrze ustawionego Pickforda.

Alex Iwobi z 15. metrów uderzył wyraźnie nad poprzeczką. Pomocnik Evertonu powinien to inaczej rozegrać.

Eddie Nketiah wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta nad poprzeczką. Bramkarz Evertonu kontrolował sytuację.

Zmiana w Arsenalu. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Bukayo Saka.

Kolasinac opuszcza boisko z kontuzją barku.

Sead Kolasinac wciąż opatrywany. 26-latek jest wyraźnie zamroczony, a na dodatek ma wyraźne problemy z barkiem.

Sead Kolasinac niebezpiecznie upadł i silnie uderzył głową o murawę. Obrońca Arsenalu potrzebuje interwencji lekarzy.

Po rzucie rożnym dla Arsenalu fatalnie główkował Shkodran Mustafi.

Shkodran Mustafi skutecznie zatrzymał w polu karnym Calverta-Lewina.

Kolejna sytuacja dla Evertonu! Goście ruszyli z kontrą, a Alex Iwobi z narożnika pola karnego uderzył nienacznie obok spojenia słupka z poprzeczką! Było gorąco.

Jak zakończy się spotkanie?

Arsenal miał dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu, ale po żadnym z nich nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

Pierre-Emerick Aubameyang dostał świetną piłkę w pole karne, ale jego wrzutkę w ostatniej chwili zablokował Djibril Sidibe. Będzie rzut rożny.

Pierwsza akcja w wykonaniu gospodarzy. Nicolas Pepe wycofał na 15. metr do Bellerina, który uderzył z pierwszej piłki wyraźnie nad poprzeczką.

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin. Ależ kapitalny początek w wykonaniu Evertonu!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego źle główkował David Luiz, co wykorzystał Dominic Calvert-Lewin, uderzając z powietrza w ekwilibrystyczny sposób!

Zaczęli!

Spotkanie poprowadzi Stuart Attwell.

Ekipy powoli wychodzą z dołka. Arsenal w tym roku jeszcze nie przegrał, choć rozegrał 9 spotkań w Premier League, Pucharze Anglii i Lidze Europy. Z kolei Everton ma serię pięciu meczów bez porażki.

W ramach 27. kolejki Premier League Arsenal FC przyjmie Everton. Zespoły są ligowymi sąsiadami. "Kanonierzy" zajmują 11. miejsce z 34 punktami. Dwa oczka więcej mają ich niedzielni rywale.