Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piast Gliwice
21' Jakub Czerwiński 82' Frantisek Plach
BATE Borysów
33' Jewgienij Jabłonskij 82' Hervaine Moukam 87' Zachar Wołkow
1:2

Koniec. Piast odpadł z rywalizacji o Ligę Mistrzów, teraz pozostaje mu walka o Ligę Europy. Przez większość spotkania gospodarze byli lepsi. W końcowce nie popisał się jednak Plach. Swoimi błędami golkiper zaprzepaścił wysiłek kolegów.

Piłka toczyła się wzdłuż przedpola bramkowego BATE, ale nikt nie wbił jej do siatki.

Piastowi pozostały 3 minuty złudzeń.

Pomocy potrzebował bramkarz gości, a powtórki gola przekonują, że przy trafieniu na 1:2 Plach powinien zrobić DUŻO więcej.

Tragedia Piasta w kilka minut. Piast do awansu potrzebuje dwóch goli. Będzie o nie bardzo trudno.

Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Dani Aquino.

Gol! Strzelił Zachar Wołkow. Asystował mu Igor Stasiewicz. I po ptokach... Stasiewicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony, a nadbiegając Wołkow z trzech metrów wpakował piłkę do siatki. 1:2 i Liga Mistrzów odjeżdża.

Po stracie gola Piast nie potrafi przedostać się pod bramką BATE.

BATE czuje krew, gościom wystarczy jedna bramka i grają dalej.

Gol! Strzelił Hervaine Moukam. Pierwszy celny strzał BATE w meczu. Moukam na dwa tempa i jest remis. 1:1 i przed nami prawdopodobnie dogrywka.

Żółtą kartkę otrzymał Frantisek Plach.

Błąd Placha i rzut karny dla BATE! Bramkarz niepotrzebnie wyszedł do piłki i przewrócił rywala.

Ostatnie dziesięć minut. Zapowiada się nerwowa końcówka. BATE na połowie Piasta.

Stasiewicz trafił w mur i piłka wyszła na rzut rożny.

Stasiewicz już się ślini z radości i ustawia piłkę. Wszyscy gwiżdżemy!

Jest źle. Rzut wolny dla BATE z ok. 23 metrów. Świetne miejsce do oddania strzału.

Piast stara się zwalniać grę i nagle ją przyspieszyć. Białorusinom się spieszy, ale goście zaczynają grać nerwowo.

BATE Borysów. Schodzi: Evgeni Berezkin. Wchodzi: Hervaine Moukam.

Gracze BATE ładnie rozegrali piłkę, strzał Milicia minął jednak bramkę.

Niepewnie obrona Piasta, Skawysz nie zdołał jednak znaleźć sobie miejsca do oddania strzału.

Odpowiedź BATE. Milić uderzył sprzed pola karnego. Dwa metry obok bramki, ale będzie rzut rożny.

Strzał Parzyszka wydawał się zły, jednak bramkarz odbił piłkę przed siebie. Przejął ją Felix, ale nie zdołał dobić.

Z rogu dogrywał Hateley, bramkarz wypiąstkował piłkę. Chyba po raz pierwszy po kornerze.

Milić ostro potraktował Kirkeskova. Sędzia kartki nie pokazał, a powinien.

Kirkeskov w polu karnym zwiódł rywala, ale zamiast podawać uderzył. Anemicznie i wprost w bramkarza.

Każdy rzut rożny dla Piasta to dla BATE ogromny problem. Płacz, błąd za błędem, piłkarska tragedia.

Pierwszy alarm po przerwie pod bramką Piasta. Skawysz uderzył z ok. 12 metrów, jednak obok bramki.

Aaaaaaj! Do dogrania z rogu chciał dojść Czerwiński. Nie trafił głową w piłkę! Wielka szkoda. Białorusini nie radzą sobie z obrońcą.

Kolejny spalony gracza BATE. Tym razem sędzia popełnił błąd.

BATE Borysów. Schodzi: Jasse Tuominen. Wchodzi: Nemanja Milić.

Dośrodkowanie, ale strzał głową wprost w bramkarza.

Czerwiński już uprawia zapasy z Wołkowem. Rywal nie potrafi upilnować Polaka, łapie go za koszulkę, szarpie, bije.

Dośrodkowanie z rogu, po zgraniu i rykoszecie futbolówka minęła słupek. Kolejny korner dla Piasta.

Parzyszek przejął piłkę, ruszył z nią, ale czegoś zabrakło. Więcej ikry, zdecydowania i zaraz będzie efekt.

Dobrze w 2. połowę weszli gliwiczanie. To oni dyktują warunki gry.

Tom Hateley mocno uderzył z dystansu, trafił w plecy rywala.

Jabłonskij ustnie upomniany przez sędziego. Gracz BATE ma już żółtą kartkę i igra z losem.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Po nerwowym początku Piast zadał cios i dowiózł prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Strzelał głową Tuominen, ale daleko od celu.

Kilka piłek przefrunęło przez pole karne Piasta. Później jednak zagranie jednego z piłkarzy BATE wyszło na aut.

Do dośrodkowania doszedł oczywiście Czerwiński. Strzał głową poszybował w ręce bramkarza. Szkoda.

Po rzucie rożnym dla BATE Poast wyprowadził kontrę. Zakończył ją strzałem sprzed pola karnego Parzyszek. Trafił w rywala i będzie korner dla miejscowych.

BATE znowu pod bramką Piasta. Zapowiada się nerwowa końcówka premierowej odsłony.

Było groźnie w polu karnym Piasta. Na szczęście udało się wybić piłkę.

Zbliżamy się do przerwy. BATE od dość dawna nie potrafiło zagrozić Piastowi. Trzeba jednak uważać.

Piastowi należał się rzut karny po faulu na Konczkowskim?

Ładnie wyglądała akcja Piasta, jednak mogła z niej wyjść kontra BATE. Wróćmy jeszcze do sytuacji Konczkowskiego. Specjaliści twierdzą, że gliwiczanom należał się rzut karny.

Konczkowski przewrócił się w polu karnym, ale za dużo dodał od siebie.

Żółtą kartkę za faul na Valencii otrzymał Jewgienij Jabłonskij.

Dośrodkował Rios, Czerwiński po raz kolejny świetnie w obronie.

Każdy kryje każdego. Gracze Piasta mają niewiele miejsca, ale potrafią rozgrywać piłkę.

W Mińsku w mieszkaniu w bolku u pewnego Aleksandra robi się nerwowo. Do końca meczu jednak daleko.

Spalony numer trzy graczy BATE. Po raz kolejny sędzia miał rację.

Piast nie zamierza się tylko bronić. Gliwiczanie muszą jednak uważać. BATE czeka na błąd gospodarzy.

Valencia uderzył lewą nogą z dystansu. Między nogami rywala, ale wprost w rękawice Cziczkana.

Zagranie pod pole karne Piasta, al po raz kolejny gracz BATE na spalonym.

BATE chce szybko przenieść grę pod bramkę Piasta. Gliwiczanie flegmatycznie zbierają się do wznawiania gry po faulu.

Gol! Strzelił Jakub Czerwiński. Asystował mu Joel Valencia. Wyczekali gości gliwiczanie i zadali cios! Valencia dośrodkował z lewej strony, a do piłki najwyżej wyskoczył Czerwiński. Bramkarz nawet nie drgnął! 1:0!

Kurczaczek z Gliwic zawsze wymiatał.

W końcu jest strzał. Uderzał z pola karnego Felix, wprost w ręce bramkarza.

W końcu Piast częściej utrzymuje się przy piłce. BATE czeka na błąd gospodarzy i wyprowadzenie kontry.

Strata Piasta, Baga ruszył z piłką, ale w końcówce akcji "przyaktorzył". Runął niczym socjalistyczny pomnik. Sędzia nie dał się nabrać.

Kwadrans za nami. Piast jeszcze nie zagroził rywalowi.

Kolejna akcja BATE. Sędzia przerwał grę dopatrując się spalonego.

- Co wy robicie? - krzyczy z ławki Waldemar Fornalik. Z woleja uderzył Jasse Tuominen, tuż obok słupka. Uff!

Nerwowo grają gliwiczanie. BATE przeważa.

Niebezpiecznie pod bramką Piasta. Konczkowski zablokował strzał Filipovicia.

Podcięty przez rywala Jorge Felix. Kartka? Sędzia uznał, że tak można grać. Faul odgwizdał, ale nic więcej nie zrobił.

Piast również stara się już pod polem karnym niepokoić graczy BATE.

Wysoko zaatakowali gliwiczan goście. Piast miał problemy, ale z dużym szczęściem gospodarzom udało się z nich wyjść.

Spokojne pierwsze minuty. Zespoły czekają na to, co zrobi rywal. A ten niewiele chce zdziałać.

Gramy!

Mecz poprowadzi Antti Munukka (Finlandia).

Która z drużyn awansuje do II rundy?

Po remisie 1:1 na Białorusi Piast przed rewanżem jest w minimalnie lepszej sytuacji od BATE. Przeprawa dla mistrzów Polski łatwa nie będzie. O awans do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów łatwo nie będzie.