Najnowsze Wyniki/Kalendarz
GKS Bełchatów
46' Paweł Czajkowski 74' Bartosz Biel
Warta Poznań
14' Robert Janicki 40' Mateusz Kupczak 53' Gracjan Jaroch 73' Michał Jakóbowski 89' Łukasz Spławski
1:2

Koniec! Warta triumfuje, miał nosa trener poznaniaków do zmian! Mecz niezły. Dobra, męska walka do samego końca. Jednak oba zespoły mają sporo materiałów do analizy.

GKS Bełchatów. Schodzi: Paweł Czajkowski. Wchodzi: Dawid Flaszka.

Niezła wrzutka z prawej strony, ale potem strzał gracza GKS-u mocno utrudniony przez dwóch przeciwników i nie znalazł drogi do bramki. Warta musi być skupiona do końca.

Doliczone zostały 4 minuty.

Dośrodkowanie Napołowa z prawej strony, a Spławski na wślizgu wbił piłkę do bramki. Zdezorientowany bramkarz, zaskoczeni stoperzy, którzy nie upilnowali rywala. Śwetne zmiany w Warcie. Ta bramka może dać zwycięstwo!

Gol! Strzelił Łukasz Spławski. 

Kolejne dośrodkowanie Magiery, tym razem mocniejsze, ale Grolik w ostatniej chwili przed strzałem uprzedzony przez rywali. Rzut rożny.

GKS Bełchatów. Schodzi: Mateusz Marzec. Wchodzi: Maciej Mas.

Przedwczesna radość GKS-u. Dośrodkowanie Magiery przedłużone przez jednego z jego kolegów. Przez to Grolik został złapany na spalonym. Obrońca strzelił gola głową z ostrego kąta, ale nie został on uznany.

Zamieszanie w polu karnym GKS-u, strzał Kupczaka w powietrza zablokowany. Potem ofiarne wybicie piłki tuż sprzed linii bramkowej. Bełchatów wyszedł z opresji.

Strzał głową Kieliby prosto w ręce Niźnika. Gracz Warty był zaskoczony, że piłka do niego w ogóle dotarła.

Źle wybita piłka przez Lisa pod nogi Biela, a ten zapakował piłkę z 15 metrów pod poprzeczkę. Mamy remis!

Gol! Strzelił Bartosz Biel. 

Żółtą kartkę otrzymał Michał Jakóbowski.

Nieco przestoju w grze teraz, dużo też takiego bezsensownego biegania. Żadna z drużyn nie kwapi się do tego, by próbować przyspieszyć grę i mocniej zaatakować.

Bardzo dobra szarża Kiełba lewą flanką. Dobrze się zapowiadało jego płaskie dośrodkowanie, ale pewnie wychwycił je Niźnik.

Chaotyczna gra w obu zespołach. Warta nie jest w stanie przejąć inicjatywy w tym meczu, a Bełchatów utrzymać się dłużej przy piłce.

GKS Bełchatów. Schodzi: Emile Thiakane. Wchodzi: Viktor Putin.

Wysoko zawieszona piłka po dośrodkowaniu Biela, ale do końca nie było pewne kto i czy ją zgarnie. Ostatecznie od bramki Warta.

Przerwa w grze, cierpi Trałka po starciu z Wołkowiczem, chyba będą potrzebni lekarze.

Kąśliwy strzał Rybickiego z dystansu, ale pewnie zachował się Niźnik. Nie przestraszył się kozłującej piłki.

CO ZA GOL! Świetny rajd Jarocha i mimo presji obrońców przelobował Niźnika z ostrego kąta. Niewiarygodna bramka!

Gol! Strzelił Gracjan Jaroch. 

Bardzo szybko wracają do obrony gracze GKS-u. Warta gra za wolno, niedokładnie, bez większego porządku.

Przedziwna sytuacja. Niźnik miał problemy z opanowaniem bezpańskiej piłki. Nacierany przez rywala uciekł z nią do pola karnego i rzucił się, by ją złapać. Miał dwóch kolegów do pomocy obok, ale kompletnie tutaj bełchatowianie się nie dogadali i odpuścili wsparcie.

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Czajkowski.

Wracamy do gry! Kto zgarnie 3 punkty?

Koniec 1. połowy, mamy bezbramkowy remis. W końcówce GKS mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał Biela zza pola karnego przeleciał tuż nad poprzeczką. Tempo bardzo zmienne, choć nie jest to zły mecz. Początek ze wskazaniem na Wartę, ale od ok. 15 minuty Bełchatów stawał się drużyną lepszą, dominującą. Oby następna część meczu była lepsza!

Została doliczona minuta.

Warcie brakuje pomysłu na grę, Bełchatów chce przeszkadzać najbardziej jak się da.

Świetny strzał Magiery z rzutu wolnego w ostatniej chwili odbija Lis. Piłka po koźle, ale bramkarz gości nie dał się zmylić.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kupczak.

Bełchatów zaczyna przejmować kontrolę nad spotkaniem, Warta cofa się bardzo głęboko.

To mogła być bramka dla Bełchatowa! Świetny wypuszczony Wołkowicz przez środek boiska i zamiast strzelać, szukał podania do Kocyły. To było niepotrzebne.

Dobry rajd Wołkowicza na lewej stronie, niezła wrzutka do Kocyły, ale główka napastnika Bełchatowa była za łatwa do obrony dla Lisa. Dzisiaj napastnik Bełchatowa nie popisuje się w ataku.

Spada tempo meczu, Bełchatów sam zaczyna szarpać grę i podawać mniej dokładnie. A początek spotkania był obiecujący...

Strzał Trałki z dystansu mocno niecelny.

Bełchatów czuje się coraz pewniej, coraz łatwiej wychodzi spod pressingu. Warcie brakuje równego tempa gry, jest mocno szarpane. Przekłada się to na brak dokładności.

Ładna, cierpliwie budowana akcja GKS-u zakończyła się strzałem Grolika w poprzeczkę. To mogło wystraszyć całą Wartę.

Dobra sytuacja GKS-u po rzucie rożnym. Miał piłkę na nodze Małachowski, ale jego uderzenie z półwoleja ofiarnie zablokował Jakóbowski. Cały czas remis.

Bezmyślny wykop Niźnika spowodował kontrę Warty. Gra rozciągnięta do lewej strony. Stamtąd dośrodkowania, ale piłka ostatecznie wróciła do bramkarza. Ma szczęście Bełchatów.

Strzał z woleja Janickiego tuż obok słupka bramki gospodarzy. Nieprzyjemna, kozłująca piłka. Bełchatów miał spore problemy z wybiciem futbolówki.

Nieco zwolnił ten mecz, więc można podać garść statystyk.

Posiadanie piłki: 23-77 w proc. na korzyść Warty

Sytuacje: 2-1 dla Bełchatowa

Żółtą kartkę otrzymał Robert Janicki. Sfaulował ostro Dawida Kocyłę.

Niezły strzał z dystansu Małachowskiego, ale piłka nie była zbyt dobrze dokręcona i przeleciała obok bramki.

Zaczyna więcej grać piłką ekipa gospodarzy, ma podejrzanie dużo wolnej przestrzeni do tego. Jednak nie potrafią piłkarze z Bełchatowa stworzyć zagrożenia.

Nieco otwiera się Bełchatów, dzięki temu mamy więcej biegania po obu stronach boiska.

Niezła okazja dla Warty, ale dośrodkowanie z prawej strony było nieco za wysokie dla Rybickiego. Mogła być z tego bramka.

Kontra Bełchatowa, Kocyła odebrał piłkę Trałce i z łatwością mu się urwał, ale świetna była asekuracja ze strony stoperów gości i wypchnęli Kocyłę z pola karnego.

Szansa dla Warty, szybka piłka z prawej strony do Janickiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę z 5 metrów. Na szczęście Warta ma korner.

Na razie to Warta dyktuje tempo gry, szuka akcji skrzydłami, często podłączają się do rozegrania obrońcy.

Gramy! Oby na murawie było gorąco i emocjonująco! Bełchatów dziś w strojach zielono-czarnych, Warta cała na biało.

Sędzią dzisiejszego meczu jest Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

Warta ma duże szanse na co najmniej play-offy o Ekstraklasę. Obecnie jest na 3. miejscu i ma 34 pkt. Wygrana pozwoli ekipie z Wielkopolski wskoczyć na pozycję wicelidera. GKS jest na 9. pozycji i ma 24 pkt. Gra ostatnio w kratkę.

1. Liga - styl życia! Czas na spotkanie nr 5 19. kolejki rozgrywek. W chłodnym dziś Bełchatowie miejscowy GKS podejmuje Wartę Poznań.

>

    Komentarze (9)

    ×