Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miedź Legnica
51' Adrian Purzycki 76' Marquitos
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
11' Vladislavs Gutkovskis 35' Vlastimir Jovanović 40' Piotr Wlazło 86' Marcin Grabowski
0:1

Ostatni gwizdek. Tylko jednego gola zobaczyliśmy wczesnym popołudniem w Legnicy. Dzięki trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa drużyna z Niecieczy zwyciężyła 1:0 i przeskoczyła przed Miedziankę do strefy barażowej.

Doliczone pięć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Grabowski za nieprzepisowe powstrzymanie ataku Miedzi.

W odpowiedzi Feiz Shamsin mógł praktycznie zamknąć oficjalną część zawodów w Legnicy, ale Łukasz Załuska nie dał się zaskoczyć jego uderzeniem z bliska. Interweniował równie pewnie co bramkarz po przeciwnej stronie boiska.

Łukasz Budziłek popracował na linii bramkowej. Pewna interwencja piłkarskiego obieżyświata po uderzeniu Joana Romana i zaledwie kilku minut brakuje mu, żeby zejść z boiska z czystym kontem.

Końcówka rywalizacji w pochmurnej dziś Legnicy.

Pozostało kilkanaście minut gospodarzom. Miedź Legnica napiera i spędza sporo czasu na połowie preciwnika, ale jeden strzał celny przez pięć kwadransów to jednak trochę mało. Skuteczność podopiecznych Dominika Nowaka na razie zawodzi.

Żółtą kartkę otrzymał Marquitos za ostre przewinienie.

Łukasz Budziłek niezmiennie z czystym kontem.

Bruk-Bet Termalica. Schodzi: Patrik Misak. Wchodzi: Feiz Shamsin.

Rewelacyjna szansa na doprowadzenie do remisu! Nie wykorzystał jej Kacper Kostorz. Trudno w to uwierzyć legniczanom na trybunach. Już ominął Łukasza Budziłka, ale nie przymierzył do odsłoniętej bramki niecieczan.

Marquitos zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Wrzutka poskromiona przez defensywę, którą dowodzi Artem Putiwcew. Ciasno w polu karnym przyjezdnych, ale zazwyczaj to oni dopadają do futbolówki.

Jakub Łukowski pokazał się na lewej stronie boiska. Dośrodkowanie dynamicznego piłkarza nie doczekało się podsumowania już w polu karnym Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Ucieka czas gospodarzom.

Sytuacja na boisku zgodnie z planem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, choć z drugiej strony, niewykorzystane sytuacje podbramkowe doskwierają przyjezdnym. Wynik wciąż na styku.

Florin Purece przegrał pojedynek z Łukaszem Załuską! Bramkarz Miedzi Legnica utrzymuje swój zespół na powierzchni w tym meczu, a niecieczanie zaczynają się obawiać, czy porzekadło o niewykorzystanych i mściwych sytuacjach podbramkowych sprawdzi się.

Piłka w siatce przyjezdnych, ale nie ma gola. Wcześniej sędzia asystent zobaczył na spalonym Kacpra Kostorza, a Sylwester Rasmus przerwał grę. Miedź Legnica musi szukać sposobu na wyrównanie zgodnego z przepisami.

Już drugi zmiennik delegowany na boisko przez trenera Dominika Nowaka. Joan Roman za Adriana Purzyckiego, który jest pomocnikiem o bardziej defensywnych inklinacjach, a także od kilku minut był obciążony żółtym kartonikiem.

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Purzycki za faul i to pierwszy napomniany kartonikiem gracz Miedzi Legnica.

Próba uruchomienia dalekim podaniem Kacpra Kostorza, który zameldował się na desancie w Miedzi Legnica. Przed nowego napastnika na murawie wskoczył Łukasz Budziłek i nie pozwolił na oddanie uderzenia.

Ekipa spod Tarnowa zapewnia więcej zadań Łukaszowi Załusce niż gospodarze Łukaszowi Budziłkowi. Przed momentem doświadczony bramkarz Miedzi Legnica popisał się robinsonadą po strzale.

Druga połowa i pytania, czy Miedź Legnica nastawiła celownik w czasie kwadransu spędzonego w szatni i czy Bruk-Bet Termalica będzie równie starannie bronić dostępu do własnej bramki.

Czy Miedź Legnica wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa dla zespołu z pomarańczowych strojach.

Przerwa. Vladislavs Gutkovskis jest na razie najskuteczniejszym piłkarzem meczu. Gol reprezentanta Łotwy po dośrodkowaniu Patrika Misaka pozwala Bruk-Betowi Nieciecza zejść do szatni z zaliczką. Miedź Legnica ma swoje szanse, ale jest niedokładna.

Doliczona minuta.

Już prawdopodobnie ostatnia szansa na doprowadzenie do remisu zanim sędzia Sylwester Rasmus zarządzi przerwę. Ponownie Patryk Makuch, jednak nie dosięgnął futbolówki po nieco za wysokim dośrodkowaniu.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Wlazło i już dwóch środkowych pomocników gości jest obciążonych kartonikiem.

Florin Purece przeprowadził atak na prawym skrzydle i sprawił problem Miedzi Legnica. Podopieczni Dominika Nowaka musieli żwawo wracać we własne pole karne, żeby nie padła druga bramka dla gości.

Seria stałych fragmentów gry dla zespołu prowadzonego przez Dominika Nowaka. Uderzenie Jakuba Łukowskiego zostało zablokowane przez mur, natomiast wrzutka Marquitosa była łatwym łupem dla Łukasza Budziłka.

Żółtą kartkę otrzymał Vlastimir Jovanović za faul blisko własnego pola karnego.

Miedź Legnica przechwyciła piłkę i przeprowadziła atak. Trafiła ona ponownie do aktywnego, ale niedokładnego Patryka Makucha. Ten strzelił ponad poprzeczką i Pomarańczowi nadal mogą cieszyć się swoim prowadzeniem.

Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania premierowy korner. Za jego wykonanie zabrał się Roman Gergel, a dośrodkowanie doświadczonego piłkarza zostało poskromione przez odpowiednio ustawionego Jakuba Łukowskiego.

Podanie prostopadłe z głębi pola. Omar Santana stworzył nim szansę na wyrównanie Patrykowi Makuchowi. Napastnik, który zastąpił w podstawowym składzie Miedzi - Kacpra Kostorza, strzelił obok bramki Bruk-Betu Termaliki. Brakuje dokładności gospodarzom.

Konfrontacje o panowanie w centrum boiska. Na trybunach w Legnicy są kibice, którzy z wytęsknieniem czekali na możliwość odwiedzenia stadionu Miedzi, i liczą, że niebawem piłkarze ponownie przeniosą grę w pobliże bramek.

Na trybunach stadionu Miedzi mogli pojawić się kibice.

Szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego. Ochotę na oddanie strzału mieli Hiszpanie z Miedzi Legnica, jednak ostatecznie piłkę ustawił sobie Jakub Łukowski. Pomocnik trafił w mur ustawiony przez Łukasza Budziłka.

Na razie dwa celne uderzenia i oba autorstwa Vladislavsa Gutkovskisa. Miedź Legnica nie odpowiedziała jeszcze równie groźnym atakiem, choć podopieczni Dominika Nowaka są często na połowie Bruk-Betu Termaliki.

Vladislavs Gutkovskis wcześnie zapewnił gościom zaliczkę.

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Patrik Misak.

Napastnik z Niecieczy pozwolił sobie na zmarnowanie tylko jednej sytuacji podbramkowej. W kolejnej Vladislavsowi Gutkovskisowi nie zadrżałą noga. Trafienie napastnika, który po sezonie dołączy do Rakowa Częstochowa, w drugim meczu z rzędu. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego są na prowadzeniu!

Bruk-Bet Termalica odpowiedział atakiem z wykorzystaniem Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz miał naprawdę dogodną okazję do pokonania Łukasza Załuski, ale przegrał z nim pojedynek. Gutkovskis został wybrany na to spotkanie przez trenera Mariusza Lewandowskiego kosztem Mateja Jelicia.

Jako pierwsza zaatakowała Miedzianka. Podopieczni Dominika Nowaka zapracowali wcześnie na rzut wolny w pobliżu pola karnego przeciwnika. Wrzutka z tego stałego fragmentu gry została podsumowana niecelnym strzałem. Łukasz Budziłek nie musiał interweniować.

Pierwszoligowcy nie spóźniają się na swoje mecze po restarcie rozgrywek. Miedź Legnica kontra Bruk-Bet Termalica Nieciecza - pora wystartować.

Czy Miedź Legnica wygra mecz z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza?

Zestawienie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Dominik Nowak postawił na taki zestaw zawodników.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

Poznaj najlepszych piłkarzy poprzedniej kolejki w Fortuna I lidze.

Niecieczanie wygrali poprzedni mecz w Grodzisku Wielkopolskim 3:1 z Wartą Poznań. Terminarz nie rozpieszcza podopiecznych Mariusza Lewandowskiego, mi to nie składają oni broni w walce o dostanie się do barażów.

W tabeli Miedź Legnica zajmuje miejsce w strefie barażowej. Drużyna prowadzona przez Dominika Nowaka ma trzy punkty przewagi nad Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Pomarańczowi spróbują zniwelować ten dystans w bezpośrednim pojedynku.

Miedzianka odniosła wyczekiwane przez siebie zwycięstwo w Grudziądzu.

Drużyna z Legnicy czeka na pojedynek z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Miedź Legnica przełamała się w poprzedniej kolejce i zwyciężyła 2:1 z Olimpią Grudziądz. Uderzenia do bramki beniaminka oddali Jakub Łukowski oraz krótko po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Patryk Makuch.

Konfrontacja w Legnicy to jedna z ciekawiej zapowiadających się w 27. kolejce Fortuna I ligi. Miedź zmierzy się z bliskim sobie w tabeli Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.