Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Borussia Dortmund
9' Mario Goetze 41' Marco Reus 68' Julian Weigl
Werder Brema
8' Milot Rashica 55' Marco Friedl
2:2

Koniec. Remis w Dortmundzie, z której bardzie zadowoleni są goście.

Paco doszedł do piłki jedenaście metrów przed bramką. Mocny strzał był jednak niecelny.

Jeszcze okazji szuka Borussia, ale czasu pozostało gospodarzom niewiele.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Kolejny raz Piszczek ratuje gospodarzy. Polak zablokował kolejne uderzenie! Tylko rzut rożny dla Werderu.

Werder. Schodzi: Joshua Sargent. Wchodzi: Claudio Pizarro.

A teraz Burki uratował zespół odbijając strzał Sargenta.

Werderowi udało sięo oddalić grę od własnego pola karnego. A do końca meczu już niewiele.

Już jesteśmy po drugiej stronie. Strzał Hazarda odbił bramkarz, poprawka Brandta była niecelna.

Z ok. 15 metrów nieprzyjemne uderzenie oddał Sargent, Burki zachował czujność i złapał piłkę.

Wyjście Werderu, Sargent na metrowym spalonym.

I już przed szansą był Paco Alcacer, który spudłował z pięciu metrów.

Werder. Schodzi: Milot Rashica. Wchodzi: Benjamin Goller.

Strzał Hakimiego sprzed pola karnego sparował Pavlenka, dobitką Hazarda cudem przyblokował Friedl!

Borussia przeważa, Werder skupia się na defensywie. W ostatnich minutach goście sporadycznie kontrowali rywali.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Julian Weigl.

Do piłki doszedł Goetze, uderzył jednak w środek bramki. Wprost w Pavlenkę.

Jak strzelać gole Werderowi dobrze wie Robert Lewandowski.

Coraz wyraźniejsza przewaga Borussia. Dortmundczycy wściekle atakują bramkę Pavlenki.

Po stracie gola Borussia przebudziła się. Gospodarze ponownie chcą wyjść na prowadzenie.

Lang z ok. 40 metrów starał się przelobować Burkiego. Zabrakło mu dwóch metrów.

Gol! Strzelił Marco Friedl. Asystował mu Joshua Sargent. A jednak remis! Po dośrodkowaniu z rogu piłkę głową zgrał Sargent, a Friedl również głową z bliska wpakował do bramki. 2:2!

Kolejny raz Piszczek uratował Borussię! Polak zablokował strzał Sargenta.

Sporo gry w  środku pola, Werder jednak czeka na błąd Borussii.

Groźnie pod bramką Borussii. Piszczek zablokował mocny strzał Rashicy. Mogło być 2:2!

Z pola karnego uderzał Piszczek, strzał został zablokowany.

Spokojne pierwsze minuty po przerwie. Optyczna przewaga należy do Borussii.

Wracamy do gry!

Przerwa. Borussia przegrywała z Werderem, ale jeszcze w 1. połowie wszystko wróciło do spodziewanej normy i gospodarze prowadzą.

Sędzia doliczył minutę.

Dahoud sam na sam z Pavlenką, który nogą odbił piłkę!

Borussia po wyjściu na prowadzenie cofnęła się i chce spokojnie dotrwać do przerwy.

Marco Reus w Lidze Mistrzów zmarnował rzut karny. Teraz zrehabilitował się.

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Thorgan Hazard. Borussia już prowadzi! Z prawej strony Hazard, Reus głową z siedmiu metrów uderzył nie do obrony. 2:1!

Kolejna próba Hazarda i kolejny raz kilka metrów ponad bramką Werderu.

Borussia długo rozgrywa swoje akcje, gospodarze cały czas czekają na błąd w ustawieniu gości.

Kontra Werderu, z ostrego kąta uderzał Rashica. Burki pewnie interweniował.

Mocny strzał Hazarda, piłka poszybowała dwa metry ponad poprzeczką.

Akcja Borussii, dogranie do Hazarda, ten wycofał do partnera. Piłkę przejęli jednak goście.

Teraz przy piłce częściej utrzymują się gracze Werderu. Goście nie kwapią się jednak do zdecydowanego natarcia.

Gra przerwana, na spalonym znalazł się Sargent.

Borussia cały czas przeważa, gospodarze starają się znaleźć dziurę w defensywie Werderu.

Sprzed pola karnego płasko uderzył Sancho, bramkarz końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

Gra toczy się w środku pola. Piłkarze nie chcą zbyt wiele ryzykować.

W tygodniu Borussię czeka mecz w Lidze Mistrzów.

Więcej z gry mają gospodarze, Werder czeka na możliwość wyprowadzenia kontry.

Gol! Strzelił Mario Goetze. Asystował mu Łukasz Piszczek. Błyskawiczna odpowiedź Borusii. Piszczek dośrodkował z prawej strony na czwarty metr. Do piłki doszedł Goetze i głową wpakował do siatki. 1:1!

Gol! Strzelił Milot Rashica. Asystował mu Christian Gross. Akcja Werderu, Gross dograł w pole karne do Rashicy, ten kapitalnie uderzył z woleja. 0:1!

Borussia posiada optyczną przewagę, jednak rozgrywa piłkę daleko od pola karnego.

Werderowi udało się przetrwać pierwszy napór Borussii, mecz się szybko uspokoił.

Już groźnie pod bramką Werderu. Gościom udało się jednak wybić piłkę z pola karnego.

Sędzia rozpoczął mecz!

Mecz poprowadzi Deniz Aytekin.

Kto wygra mecz?

W pięciu meczach Borussia zgromadziła 10 punktów, a Werder 6. Wygrana da zespołowi z Dortmundu pozycję wicelidera Bundesligi.