Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jekaterina KoroliewaMateriały prasowe / Vkontakte/Jekaterina Koroliewa / Na zdjęciu: Jekaterina Koroliewa

Tragiczny wypadek reprezentantki Rosji Jekateriny Koroliewej w Starych Jabłonkach. Są wyniki sekcji zwłok

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Prokurator Małgorzata Hrybek poinformowała WP SportoweFakty o wynikach sekcji zwłok Jekateriny Koroliewej. Odniosła się też do plotek rosyjskich mediów. Podają one, że podejrzanym w sprawie może być chłopak, który rzucił się Rosjance na ratunek.

- Wstępnie biegły po przeprowadzeniu sekcji zwłok stwierdził, że przyczyną śmierci było utonięcie - powiedziała prokurator Małgorzata Hrybek, potwierdzając także, że nadal prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Właśnie w sprawie tego śledztwa, rosyjski portal internetowy lenta.ru cytuje jednego z rosyjskich trenerów. Szkoleniowiec zdradził miejscowym dziennikarzom, że podejrzanym w sprawie może być chłopak, który rzucił się jej na pomoc i odholował Rosjankę na brzeg. Jak do takich informacji odniosła się polska prokuratura?

- Na obecnym etapie nie mamy podejrzanych - stwierdziła Małgorzata Hrybek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostródzie i dodała: - Nie przesłuchiwaliśmy osób w charakterze podejrzanych, tylko jako świadków. 

W niedzielę w Starych Jabłonkach zakończyły się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. Wieczorem zorganizowano tzw. players party. Jekaterina Koroliewa, reprezentantka Rosji w tej dyscyplinie, miała wskoczyć z pomostu do jeziora Szeląg Mały, mimo ostrzegawczych tabliczek o zakazie skakania.

Gdy kobieta wypłynęła na powierzchnię, nie dawała już oznak życia. Towarzyszący jej sportowiec z Rosji doholował koleżankę do brzegu, po czym pobiegł po pomoc. Koroliewa była bezskutecznie reanimowana. Lekarz stwierdził zgon. Pierwsze o tragedii poinformowało radio RMF FM.

Według świadków, do których dotarliśmy, w imprezie brało udział nawet kilkaset osób. Wielu sportowców było bardzo mocno pijanych i zachowywało się w sposób wskazujący na nadmierne spożycie alkoholu (ten mógł sobie każdy kupić w barze). Rozmówcy WP SportoweFakty przyznali, że nie widzieli Jekateriny Koroliewej, właśnie ze względu na dużą liczbę osób. Rosjanka nie była gwiazdą całego turnieju, więc tym bardziej nie rzucała się w oczy.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL