Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Były szczypiornista Śląska Wrocław najskuteczniejszym strzelcem greckiej ligi

Wojciech Święch
Wojciech Święch
Kydonia Chania jest beniaminkiem greckiej ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn. Działacze klubu z Krety przed sezonem podpisali kontrakt z Aleksandrem Kokoszką. Polski szczypiornista występował wcześniej w innym zespole z Hellady, Minotaurosem Patras.

Nie ma wątpliwości, że Kydonia Chania w aktualnym sezonie będzie walczyła o uniknięcie degradacji z najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji. Jednak Polak, choć występuje w słabej drużynie, jest wyróżniającą się postacią w miejscowej ekstraklasie.

W weekend klub naszego rodaka podjął przed własną publicznością ESN Vrilissia. Bohaterem gospodarzy stał się Aleksander Kokoszka, który na cztery sekundy przed końcem meczu, zdobył bramkę, doprowadzając do remisu 22:22. Takim wynikiem zakończył się pojedynek.

Warto zauważyć, iż były szczypiornista Śląska Wrocław we wspomnianym spotkaniu strzelił 9 goli dla miejscowych. Trzeba wspomnieć, iż Polak w aktualnym sezonie jest w wysokiej formie. W barwach Kydonii wystąpił on we wszystkich kolejkach ligowych. W dotychczasowych 8 meczach zawodnik ten 73 razy umieścił piłkę w siatce (średnia 9,12 bramki). 26-letni rozgrywający jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców greckiej ligi.

Jego klub zamyka obecnie tabelę ligową z dorobkiem dwóch punktów, które są wynikiem wywalczonych remisów. Beniaminek z Krety w bieżącym sezonie nie poznał jeszcze smaku zwycięstwa.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL