WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Maciej Ścigaj jak Marcin Skoczylas

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
W sobotę piłkarze ręczni Norgips Gwardii Opole pokonali na wyjeździe AZS Katowice. Bardzo dobry występ w zespole Gwardii zaliczył skrzydłowy Maciej Ścigaj. W ostatniej kolejce sezonu opolanie podejmą rezerwy Vive Kielce.

Zespół AZS-u Katowice słynie z dość nietypowej gry w defensywie. Zawodnicy ze Śląska starają się przez całe spotkanie stosować wysoką obroną, co często przy błędach w kryciu jest dla nich zabójcze. Bezlitośnie błędy akademików w minioną sobotę wykorzystali gracze Gwardii Opole, którzy pewnie pokonali w Katowicach rywali. Katem drużyny AZS-u okazał się skrzydłowy Maciej Ścigaj, który zdobył 18 bramek.

W tym sezonie takim wynikiem może pochwalić się jedynie najlepszy strzelec I ligi, Marcin Skoczylas. Zawodnik MTS-u Chrzanów zdobył 18 bramek w wyjazdowym spotkaniu z AZS AWF Białą Podlaska.

- Taki sposób gry utrudnia oddawanie strzałów z drugiej linii, jednak ułatwia wbieganie w pobliże bramki. Świetnie potrafił wykorzystać to właśnie Maciek, który trafił aż osiemnaście razy, oddając dwadzieścia rzutów - powiedział dla Naszej Trybuny Opolskiej kierownik Gwardii Opole, Leszek Urbański.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL