Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niepewna przyszłość Wleklaka

Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak
Damian Wleklak, rozgrywający reprezentacji Polski i GWD Minden, nie jest pewny swojej sportowej przyszłości. Niewykluczone, że z powodu kontuzji barku, 34-letni zawodnik będzie musiał zakończyć swoją karierę. "Zdechły" nie wyklucza również powrotu do Polski, w roli zawodnika lub trenera.

W grudniu ubiegłego roku Damian Wleklak przeszedł operację barku. Mimo to do tej pory nie udało mu się wrócił na parkiet. Co gorsza, urodzony z Malborku piłkarz, w tym sezonie już raczej nie zagra. Jeśli "Zdechły" pozostanie w GWD Minden (kontrakt Polaka obowiązuje jeszcze przez rok), to będzie występował w 2. Bundeslidze. Minden zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i jest już pewne spadku z Toyota-Handball Bundesligi.

Władze niemieckiego klubu chcą, żeby reprezentant Polski pozostał ich zawodnikiem. Liczą, że za rok wrócą do najwyższej klasy rozgrywek. - W Minden chcą, żebym został, ale muszę być zdrowy. Klub zamierza w następnym sezonie wrócić do ekstraklasy, są na to pieniądze, jest dobry trener. Ja nie mówię "nie". Myślę, że w ciągu dwóch tygodni sprawa się wyjaśni - mówi Wleklak.

Polak nie ukrywa, że ma również propozycje z innych klubów, w tym z polskiej ekstraklasy, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął. - Sam nie wiem jeszcze co zrobię, bo mam różne oferty - mówi Wleklak i dodaje. - Nie wykluczam powrotu do polskiej ekstraklasy, choć niekoniecznie w roli zawodnika.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL