Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Holender w bramce AZS AWF Gorzów Wlkp.

Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak
Luchien Zwiers został nowym bramkarzem AZS AWF Gorzów Wielkopolski. 29-letni Holender podpisał z drużyną beniaminka Superligi dwuletni kontrakt. Zwiers jest już szóstym zawodnikiem, który zasilił szeregi gorzowian.

Luchien Zwiers to bardzo doświadczony i ograny w europejskich pucharach zawodnik. Ostatnio reprezentował barwy niemieckiego SV Anhalt Bernburg, ale zespół ten nie zdołał utrzymać się w 2. Bundeslidze. Po zakończeniu sezonu Holender rozglądał się więc za nowym pracodawcą. Pomimo ofert z innych klubów, Zwiers ostatecznie zdecydował się na transfer do Gorzowa Wielkopolskiego, w którym był już kilka tygodni wcześniej. Jego gra najwyraźniej przypadła do gustu działaczom beniaminka Superligi.

Zwiers ma również na swoim koncie występy w narodowej drużynie Holandii.

Na pierwszym treningu AZS-u powinno zatem stawić się sześciu nowych graczy. Oprócz Zwiersa zespół z Gorzowa Wielkopolskiego zasilili wcześniej: Krzysztof Misiaczyk, Jakub Tomczak, Robert Fogler oraz Białorusini Władimir Huziejew i Anton Labutska. Szkoleniowcem gorzowian będzie Dariusz Molski.

Komentarze (1):

 • Iskra Zgłoś
  Brawo! 2 Bundesliga to dobry kierunek do szukania wzmocnień. Wystarczy powiedzieć, że Iskra wyrwała z tej ligi takich zawodników jak Henrik Knudsen i Marcus Cleverly. Mam nadzieję, że
  Czytaj całość
  transfer się opłaci i będziecie mieli z tego zawodnika pożytek. Do tej pory było głównie tak, że zawodnicy z naszej ligi wędrowali z klubu do klubu a nowych z zagranicy do ligi się nie wprowadzało (nie licząc Kielc i Płocka). Trzeba szukać wzmocnień również za granicą i sprowadzać do ligi dobrych zawodników. Musi być napływ "świeżej krwi"

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL