WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MMTS Kwidzyn wycofany z rozgrywek o Puchar EHF

Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak
Wicemistrzowie Polski, drużyna MMTS-u Kwidzyn, wycofała się z rozgrywek Pucharu EHF. Powodem decyzji są kłopoty finansowe klubu. Z drużyną pożegnało się również kilku kluczowych zawodników.

Trener kwidzynian, Zbigniew Markuszewski, nie będzie miał łatwego zadania w najbliższym sezonie. Ciężko będzie powtórzyć ostatnie sukcesy (finał Challenge Cup oraz wicemistrzostwo Polski).

Z drużyną pożegnało się też czterech kluczowych zawodników, a wśród nich Michał Adamuszek i Łukasz Czertowicz. Pierwszy przeniósł się do Vive Targi Kielce, a drugi trafił do niemieckiego Wilhelmshavener HV. Z Kwidzyna odeszli ponadto Jacek Wardziński i Tomasz Witaszak.

Powstałą na lewej połówce lukę ma wypełnić 24-letni Przemysław Rosiak, który ostatnio występował w Siódemce Miedź Legnica. Pytanie tylko, czy zawodnik ten podoła zadaniom, jakie postawi przed nim trener Markuszewski? Zastąpić w pojedynkę Adamuszka i Czertowicza będzie bardzo ciężko.

Z powodu braku pieniędzy, władze MMTS-u podjęły również decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek o Puchar EHF. Co może oznaczać taka decyzja? Być może otworzy ona szansę dla płockiej Wisły, która jako brązowy medalista ostatniego sezonu, zastąpi MMTS w tych rozgrywkach. Przypomnijmy, że "Nafciarze" już wcześniej zastąpili MKS Zagłębie Lubin w Pucharze Zdobywców Pucharów.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL