Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SPR Olkusz wzmocniony przez 4 szczypiornistki Zgody!

Piotr Lubaszka
Piotr Lubaszka
20 stycznia cztery byłe już szczypiornistki Zgody Ruda Śląsk podpisały kontrakty z zespołem SPR-u Olkusz. Klub wzmocniły Aleksandra Giera, Kornelia Karwacka, Justyna Pałecka i Natalia Tarnowska.

Pierwsza ze wspomnianych zawodniczek, czyli Aleksandra Giera występowała już w zespole z Olkusza na parkietach ekstraklasy w sezonie 2009/2010, po którym wróciła do Zgody, skąd była wypożyczona. Teraz jednak po rozpadzie zespołu z Rudy Śląskiej popularna "Gyros" wraca na zasadzie transferu definitywnego do SPR-u Olkusz.

Druga z zawodniczek - Kornelia Karwacka to wychowanka Polonii Kępno, skąd trafiła do SMS-u Gliwice, a następnie do Zgody Ruda Śląska. Ta młoda rozgrywająca (rocznik 1990) była przez pewien czas łączona z KSS Kielce, jednak ostatecznie zdecydowała się na grę dla żółto-czerwonych.

Trzecia rozgrywająca, która wzmacnia zespół z Olkusza, to Justyna Pałecka (podobnie jak Karwacka rocznik 1990). Jest to wychowanka Zgody Ruda Śląska. Pojawienie się tych trzech rozgrywających niesamowicie zaostrza rywalizację na rozegraniu w Olkuszu, gdyż do tej pory w kadrze lidera pierwszej ligi znajdowało się aż 6 zawodniczek na tej pozycji.

Ostatnim wzmocnieniem SPR-u jest 22-letnia kołowa - Natalia Tarnowska. Jest to wychowanka Sośnicy Gliwice, skąd trafiła do Zgody. Transfer zwłaszcza tej zawodniczki został dopięty na ostatni guzik w doskonałym momencie, gdyż jedyna jak do tej pory kołowa "Srebrnych Lwic" - Agata Basiak doznała w ostatniej kolejce kontuzji kolana i najprawdopodobniej nie pojawi się na parkiecie w niedzielnym spotkaniu z KS AZS UMCS Lublin.

Tym samym na parkietach pierwszej ligi występować będzie już teraz łącznie 11 byłych zawodniczek Zgody Ruda Śląska (10 w zespołach grupy B i jedna w Pogoni Handball Szczecin - gr. A)!

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL