Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Giennadij Kamielin zwolniony z Nielby Wągrowiec!

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Giennadij Kamielin nie jest już trenerem Nielby Wągrowiec! Powodem dla którego postanowiono zwolnić szkoleniowca jest niewypełnienie planu minimum na obecny sezon, który został postawiony przez Zarząd Klubu.

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec sezon 2010/11 rozpoczęli tragicznie od trzech porażek, jeszcze pod wodzą Pawła Galusa, zastępującego na stanowisku trenera Edwarda Kozińskiego, który zrezygnował z tej funkcji z powodów zdrowotnych. Po efektownym zwycięstwie nad Azotami Puławy działacze wągrowieckiej Nielby postanowili... zwolnić Galusa z roli pierwszego szkoleniowca. Schedę po nim przejął Giennadij Kamielin, któremu Zarząd Klubu postawił konkretny cel - awansować do fazy play off, co równało by się z bezpiecznym utrzymaniem wielkopolskiego rodzynka w najwyższej klasie rozgrywkowej.

"Żółto-czarni" w sezonie zasadniczym pokazali jednak, że są zespołem jedynie swojego parkietu, o czym dobitnie świadczą statystyki. Z 9 meczów wyjazdowych w fazie zasadniczej pod batutą Kamielina, nielbiści odnieśli raptem jedno zwycięstwo! Choć tylko trzem drużynom udało zdobyć się wągrowiecką twierdzę: Miedzi Legnica, Orlen Wiśle Płock i Vive Targom Kielce, to jednak punkt zdobyte we własnej hali nie wystarczył by zapewnić sobie utrzymanie.

Nielba ostatecznie w skutek tragicznej gry na "obczyźnie" usadowiła się na 9 miejscu i przyszła walka o pozostanie w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Po dwóch zwycięstwach z Legnicą i Piotrkowianinem wszystko zmierzało w dobrym kierunku, jednak kompromitacja w Gorzowie znacznie pokrzyżowała plany Nielby w walce o utrzymanie i uniknięcie baraży. Zarząd Klubu postanowił zwolnić Kamielina, argumentując swoją decyzję niewypełnieniem planu minimum jaki został mu nakreślony tuż po przyjściu do Wągrowca.

W kuluarach mówi się też, że między zawodnikami a trenerem nie było tzw. "chemii". Przed ekipą "żółto-czarnych" teraz najważniejszy mecz sezonu - wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica, które zadecyduje o tym kto zapewni sobie utrzymanie, a komu przyjdzie gra w barażach. Do końca sezonu pierwszym trenerem Nielby będzie ponownie Paweł Galus.

Jakby tego było mało, z powodów zdrowotnych z funkcji prezesa sekcji piłki ręcznej Nielby Wągrowiec zrezygnował również Jerzy Kasprzak.

Wyniki wągrowieckiej siódemki pod wodzą Giennadija Kamielina w sezonie zasadniczym:
5. kolejka Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 33:28
6. kolejka Nielba Wągrowiec - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:29
7. kolejka GSPR Gorzów Wlkp. - Nielba Wągrowiec 29:26
8. kolejka Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 38:28
9. kolejka Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock 24:26
10. kolejka Vive Targi Kielce - Nielba Wągrowiec 33:26
11. kolejka Nielba Wągrowiec - Warmia Anders-Group Społem Olsztyn 30:29
12. kolejka Nielba Wągrowiec - Stal Mielec 34:29
13. kolejka Reflex Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 28:22
14. kolejka Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 32:29
15. kolejka Azoty Puławy - Nielba Wągrowiec 34:27
16. kolejka Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 36:29
17. kolejka Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Nielba Wągrowiec 27:29
18. kolejka Nielba Wągrowiec - GSPR Gorzów Wlkp. 32:30
19. kolejka Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 29:28
20. kolejka Orlen Wisła Płock - Nielba Wągrowiec 34:25
21. kolejka Nielba Wągrowiec - Vive Targi Kielce 20:37
22. kolejka Warmia Anders-Group Społem Olsztyn - Nielba Wągrowiec 27:24

Play out:
1. kolejka Nielba Wągrowiec - Reflex Miedź Legnica 29:27
2. kolejka Nielba Wągrowiec - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 32:24
3. kolejka GSPR Gorzów Wlkp. - Nielba Wągrowiec 31:25

Ogółem:
Zwycięstwa: 10
Remisy: 0
Porażki: 11

20101212JP_019.jpgGiennadij Kamielin nie wypełnił planu minimum - Nielba zamiast play-offów, rozpaczliwie broni się przed spadkiem

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL