Najnowsze Wyniki/Kalendarz

AZS AWFiS Gdańsk nie zagra w I lidze piłkarek ręcznych!

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jak poinformowało trojmiasto.pl, czwarta drużyna ubiegłorocznych rozgrywek I ligi, AZS AWFiS Gdańsk nie zagra w przyszłym sezonie w lidze. Klub będzie utrzymywać już tylko juniorki.

AZS AWFiS Gdańsk w 2004 roku zdobył mistrzostwo Polski, dwa razy był wicemistrzem i trzy razy zdobywał brązowe medale. Grał też w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń, w Pucharze EHF oraz w półfinale Challenge Cup w 2003 roku. Niedawno przez problemy finansowe odeszło większość zawodniczek i klub spadł do I ligi, w której grał przez dwa sezony. W marcu zawodniczki dowiedziały się, że muszą płacić nawet za zakwaterowanie w akademikach, a pieniądze otrzymywały jedynie ze stypendiów uczelni, a nie z klubu.

- Zdecydowaliśmy się, że w nowym sezonie jesteśmy w stanie utrzymać tylko juniorki. Na młodzież otrzymujemy dotacje miejskie i z urzędu marszałkowskiego. Natomiast na seniorki pieniądze trzeba znaleźć z innych źródeł. Sam koszt uczestnictwa w rozgrywkach, czyli opłaty związane z sędziami i przejazdami na mecze to około 150 tysięcy złotych na sezon. Te środki musi wyłożyć sponsor - powiedział na łamach trojmiasto.pl Tomasz Tomiak, prezes AZS AWFiS.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL