Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Poważne wzmocnienia Piotrcovii

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
Siódmy zespół minionego sezonu PGNiG Superligi pozyskał cztery nowe zawodniczki - wszystkie są rozgrywającymi. Skład Piotrcovii Piotrków Tryb. wzmocniły szczypiornistki z Polski i z zagranicy.

Dwuletnie kontrakty z Piotrcovią podpisały: Agnieszka Tyda (ostatnio SPR Lublin). 25-letnia zawodniczka dysponuje potężnym rzutem z drugiej linii, w przeszłości była powoływana do reprezentacji Polski, ale ostatnio trapiły ją kontuzje. Piotrkowscy działacze, przed podpisaniem umowy, sprawdzili opinię lekarską wydaną przez specjalistów i ostatecznie zdecydowali się na pozyskanie Tydy.

Piotrcovia pozyskała także Ukrainkę Jewgieniję Knoroz oraz Rosjankę Olgę Kuźniecową. Pierwsza z nich jest znana w Polsce. Występowała w Starcie Elbląg. Ostatnio była zawodniczką szwedzkiego zespołu Flottan Karlskrona, w którym rzucała średnio około 6,5 bramki na mecz. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (182 cm). Kuźniecowa (środkowa rozgrywająca, 176 cm) występowała ostatnio w Kirowczance Sankt Petersburg (dziewiąte miejsce w rosyjskiej Superlidze w sezonie 2010/2011).

Czwartą pozyskaną zawodniczką jest Dorota Skipor. 29-letnia zawodniczka występowała przez kilka sezonów w Politechnice Koszalin, a ostatnio grała w hiszpańskim Vicar Goya Koppert. Działacze piotrkowskiego klubu pozyskali także ostatecznie kołową Aleksandrę Mielczewską, która w ubiegłym sezonie była wypożyczona z SPR Lublin.

Komentarze (20):

 • kibic Zgłoś
  Transfery Piotrcovii trzeba ocenić na plus, ale na prawdziwą weryfikację trzeba poczekać do rozpoczęcia sezonu.
  • stary gracz Zgłoś
   Nie ma co się Panowie podniecać transferami Piotrkowii. Tyda w SPRze w zasadzie nie grała, bez przerwy kontuzje. Dla SPR pozbycie się tej zawodniczki to ulga. Pozostałe "gwiazdy tez nie
   Czytaj całość
   są pierwszego lotu". W Piotrkowie raczej mocna przeciętność.
   • żuk Zgłoś
    Bardzo dobrze,że Ola ucieknie z Lublina. Szkoda tej dziewczyny dla takiej drużyny. Wyszkolił ją Gdańsk, Lublin nic za nią nie zapłacił, a sam kroi innych żeby tylko kasę wydębić.
    Czytaj całość
    Związek penie nic nie zrobi bo są równi i równiejsi i niektórym można więcej. A jak wiadomo związek Lublinowi zawsze szedł na rękę.
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL