Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dominika Dolny, Urszula Lipska i Marzena Kot zmieniły barwy klubowe

Wojciech Święch
Wojciech Święch
W Niemczech trwa obecnie przerwa w rozgrywkach ligowych piłki ręcznej kobieta. Część Polek, które grają w tym kraju, wykorzystało ten okres do zmiany barw klubowych. Dotyczuy to takich zawodniczek jak: Dominika Dolny, Urszula Lipska oraz Marzena Kot.

Dominika Dolny w klubie z ambicjami

Zespół Thüringer HC w najbliższym sezonie będzie reprezentował Niemcy w Pucharze Challenge Cup. Działacze klubu mają też spore ambicje dotyczące rodzimej 1. Bundesligi. Chcieliby oni, aby drużyna znalazła się w czołowej czwórce najwyższej klasy rozgrywkowej.

Z tego powodu starają się oni wzmacniać kadrę zespołu. Włodarze klubu zdecydowali się m.in. na sprowadzenie do klubu dwudziestopięcioletniej Dominiki Dolny. Zawodniczka ta u naszych zachodnich sąsiadów reprezentowała barwy takich drużyn jak HSG Sulzbach/Leidersbach i TV Mainzlar. Warto wspomnieć, iż szczypiornistka o przydomku "Domino" w przeszłości zaliczyła 41 meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Urszula Lipska wybrała TuS Metzingen

Natomiast Urszula Lipska od nowego sezonu będzie grać w TuS Metzingen z 2. Bundesligi (grupa południowa). Środkowa rozgrywająca postanowiła się rozstać z TSG Ketsch. Szczypiornistka w przeszłości występowała w takich klubach jak: MKS Słupia Słupk, Start Elbląg, SPR Lublin i TV Mainzlar.

Marzena Kot powalczy o awans

Szefowie SC Riesa e.V. przed nowym sezonem mają spore ambicje sportowe. Klub ten gra obecnie w Regionalliga Süd, ale jego działacze myślą o awansie do 2. Bundesligi. Z tego powodu są oni aktywni w okienku transferowym.

Do zespołu sprowadzono kilka szczypiornistek. Włodarze klubu największe oczekiwania mają wobec doświadczonej, trzydziestopięcioletniej Polki, która ma za sobą występy w FHC Frankfurt/Oder.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL