WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ME: Plaga kontuzji trwa,Tomasz Rosiński nie pojedzie do Serbii!

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Fatalna wiadomość dla sympatyków piłki ręcznej. Tomasz Rosiński będzie kolejnym wielkim nieobecnym na mistrzostwach Europy! Jak wynika ze wstępnej diagnozy, rozgrywającego Vive Targów Kielce wyeliminowała kontuzja złamania ręki w kciuku.

- Stało się to podczas treningu, podczas wewnętrznej gry. Poczułem duży ból w ręce rzucającej. Pierwsze diagnozy mówią o złamaniu ręki w kciuku. Zobaczymy jednak jak poważny jest to uraz i jakie będą następne kroki - powiedział na łamach oficjalnej strony kieleckiego klubu Tomasz Rosiński.

Podobnie jak Sławomir Szmal i Marcin Lijewski, Rosiński ME w Serbii będzie musiał obejrzeć przed telewizorem. - Bardzo tego żałuję. Trzymam jednak kciuki za chłopaków i mam nadzieję, że będą w każdym meczu walczyć skutecznie o zwycięstwo.

Jeżeli wstępna diagnoza się potwierdzi, urodzonego w Ostrowie Wielkopolskim szczypiornistę czekać będzie nawet trzymiesięczna przerwa w treningach! – Na pewno chciałbym jak najszybciej wrócić do treningu, ale ciężko mi w tym momencie powiedzieć więcej, wszystko będę wiedział po wynikach badań i ostatecznej diagnozie lekarzy - powiedział 27-letni zawodnik.

Komentarze (37):

    Pokaż więcej komentarzy (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL