Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bundesliga: Nowy trener Tłuczyńskiego i Siódmiaka, Szwed na dłużej w Kiel

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Występujący w TuS N-Lübbecke Tomasz Tłuczyński oraz Artur Siódmiak będą mieli od początku sezonu 2012/13 nowego szkoleniowca. Odchodzącego z klubu Markusa Baura zastąpi Giennadij Chalepo, niedawno zwolniony z HSG Wetzlar. Kontrakt z liderem Bundesligi, THW Kiel przedłużył szwedzki golkiper Andreas Palicka. Szwed będzie występował w ekipie Zebr do 2014 roku.

Tłuku i Siudym z nowym trenerem

Giennadij Chalepo zostanie nowym szkoleniowiec TuS N-Lübbecke. Pochodzący z Białorusi doświadczony trener zastąpi na tym stanowisku odchodzącego z klubu Markusa Baura. Zawodnikami TuS-N Lübbecke są polscy szczypiorniści - Tomasz Tłuczyński oraz Artur Siódmiak.

Dla Chalepo będzie to powrót na do Lübbecke, po tym jak w latach 1993-98 reprezentował barwy tego klubu, dwukrotnie wygrywając Euro-City-Cup (poprzednik EHF Challenge Cup). 43-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2012 roku. Wcześniej prowadził HSG Wetzlar, z którego został zwolniony przed miesiącem.

Palicka na dłużej w Kiel

Drugi bramkarz THW Kiel, Andreas Palicka, przedłużył umowę z kilońskim klubem. Mający czeskie korzenie 25-letni Szwed pozostanie w zespole popularnych Zebr co najmniej do końca sezonu 2013/14. Wcześniej występował w szwedzkim Redbergslids IK (do 2008 roku).

- Moim celem jest pozostanie numerem jeden w bramce Kiel. Jestem niezwykle dumny z faktu, iż jestem częścią tak wspaniałego zespołu jak THW Kiel - powiedział Palicka.

Roth zostanie na stanowisku szkoleniowca Melsungen

Michael Roth zdecydował się przyjąć warunki przedłużenia kontraktu z aktualnym pracodawcą, MT Melsungen. 50-letni szkoleniowiec i były reprezentant Niemiec pozostanie na ławce trenerskiej klubu z Hesji do 2015 roku. Obecna umowa wygasała po zakończeniu sezonu 2012/13.

Roth przybył do Melsungen w trakcie zeszłego sezonu, kiedy ekipa MT znajdowała się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Wówczas nikt nie dawał jej szans na utrzymanie, jednak znakomita praca Rotha pozwoliła Melsungen zakończyć zmagania na bezpiecznej pozycji. W tegorocznych rozgrywkach zajmują 9. miejsce.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL