Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Krzysztof Lijewski nie zagra do końca sezonu!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Krzysztof Lijewski opuści pozostałe spotkania tegorocznych rozgrywek Toyota Handball Bundesligi! Polski rozgrywający w pojedynku 32. kolejki przeciwko SG Flensburg-Handewitt doznał skręcenia kostki prawej nogi. Jego występ w spotkaniach reprezentacji Polski przeciwko Litwie w eliminacjach MŚ stanął pod znakiem zapytania.

Krzysztof Lijewski doznał kontuzji stawu skokowego w zeszłotygodniowym spotkaniu przeciwko SG Flensburg-Handewitt (27:34), rozegranym w ramach 32. kolejki Toyota Handball Bundesligi. Polski rozgrywający był wyróżniającą się postacią Lwów, w całym spotkaniu zdobywając 7 bramek. W 54. minucie musiał jednak przedwcześnie opuścić boisko, po tym jak niefortunnie upadł na stopę rywala po oddaniu rzutu.

Badania przeprowadzone przez klubowych lekarzy wykazały skręcenie kostki prawej nogi. Lijewski nie wystąpi tym samym w pozostałych dwóch spotkaniach Bundesligi, przeciwko TV 05/07 Hüttenberg i Bergischer HC.

Pod znakiem zapytania stanął także występ Lijewskiego w spotkaniach eliminacji mistrzostw świata przeciwko Litwie (10 i 17 czerwca). W tegorocznych rozgrywkach Bundesligi "Lijek" wystąpił w 31 spotkaniach, zdobywając 121 bramek.

Czy Krzysztof Lijewski zdoła wyzdrowieć przed spotkaniami z Litwą?Czy Krzysztof Lijewski zdoła wyzdrowieć przed spotkaniami z Litwą?

Komentarze (13):

 • Boss Zgłoś
  No to mamy mały pożar w kadrze na tej połówce. Starszy Lijek zrezygnował, młodszy kontuzja i robi się mały problem. Czyżby to była szansa na pokazanie się któremuś z młodych
  Czytaj całość
  leworęcznych graczy, bo przeceiż Litwa do potęg nie należy;)
  • jaco65 Zgłoś
   K.Lijewskiego ostatnio widziałem na żywo w hali Legionów na meczach o Dziką Kartę. W półfinale rzucił 5 bramek, w finale także 5 trafień. Wszystko z gry, bo jak wiadomo karnych nie
   Czytaj całość
   rzuca. Był zdecydowanie jednym z lepszych zawodników tego turnieju i sprawił nam dużo kłopotów w finale. Na szczęście po dogrywce, ale udało nam się ich ograć 32:30.
   • Puławiak Zgłoś
    Lijek jeśli chodzi o Bundesligę to ścisła czołówka leworęcznych rozgrywających. Przede wszystkim jest to zawodnik grający różnorodnie. Potrafi rzucić praktycznie każdej drużynie w
    Czytaj całość
    przedziale 7-8 bramek a do tego dołożyć sporą liczbę asyst. Ale to też nie wszystko, bo zawodnik może też zagrać na środku rozegrania a nawet na prawym skrzydle. Bramki i asysty, których Krzychu zawsze miał sporo to jedno a współpraca na rozegraniu z pozostałymi dwoma zawodnikami i umiejętne kreowanie z nimi akcji to drugie. Krzysiek gra niezwykle inteligentny handball. Potrafi wykorzystywać błędy rywali dlatego jest tak ceniony w Bundeslidze i dlatego właśnie w Niemczech grał w klubach z czołówki a nie w średniakach. Gdyby było inaczej to po roku gry w Hamburgu byłby oddany do jakiegoś Wetzlar albo Melsnungen. Nic takiego nie miało miejsca przez 7 lat jego gry w Niemczech. Piłka ręczna to nie tylko zdobywane bramki. Przeważnie jest tak, że aby jeden zawodnik rzucał pracuje na to pół zespołu.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL