Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bogusław Kubicki: Staramy się o sponsorów i zawodników

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zawodnicy KS Czuwaju Przemyśl niespodziewanie zdołali wywalczyć awans na parkiety PGNiG Superligi. Harcerze w meczu barażowym pokonali Nielbę Wągrowiec mimo, iż wielu skazywało ich na porażkę. Teraz klub ze wschodu Polski rozpoczął starania o pozyskanie sponsorów i wzmocnienie kadry.

Decydujące spotkanie fazy barażowej przeciwko Nielbie Wągrowiec miało niezwykle dramatyczny przebieg. Przemyślanie zdołali obronić sześciobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania i pomimo porażki 34:40, awansowali na parkiety PGNiG Superligi. - Patrzyliśmy na doświadczenie tych zawodników, na klasyfikację strzelców Superligi i wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo ciężki mecz. Serce chciało, byśmy sprawili niespodziankę i to się udało. Nielba chyba trochę nas zlekceważyła, a my na przestrzeni całego meczu zagraliśmy równe zawody - uważa jeden z trenerów Harcerzy, Bogusław Kubicki.

Zdaniem Kubickiego o zwycięstwie zasańskiej siódemki zadecydowała równa dyspozycja wszystkich zawodników Czuwaju. - Ten mecz to rewelacja w naszym wykonaniu. Każdy kto wyszedł na boisko pokazał się z bardzo dobrej strony, wykonał świetną robotę. Przez pierwszą połowę walczyliśmy jak równy z równym, potem decyzje sędziowskie trochę pokrzyżowały nasze szyki. W pewnym momencie graliśmy przecież tylko we trzech w polu, ale daliśmy radę - relacjonuje Kubicki.

Wywalczenie awansu do Superligi na parkiecie nie oznacza jeszcze, że przemyślanie wystąpią w samych rozgrywkach. By do tego doszło, klub musi znaleźć grupę sponsorów, która zdecyduje się na finansowanie Czuwaju. - Zgłosiliśmy zespół do ligi, ale do samego grania w niej jeszcze daleka droga. Miasto czyni właśnie starania o pozyskanie dwóch, może trzech sponsorów, którzy obejmą nasz zespół. Wiadomo, że nie będziemy mieli takie budżetu, jak inne klubu, ale w tym sezonie nieraz udowodniliśmy, że pieniądze nie grają - trafnie spostrzega opiekun Harcerzy.

Nie wiadomo także jak będzie wyglądała kadra Czuwaju w nadchodzących rozgrywkach. Nad zmianą klubu waha się bowiem m.in. lider drugiej linii Harcerzy, Radosław Jankowski. - Jankowski waha się co do swojej decyzji. Zgłosiło się do nas już kilku zawodników, którzy wyrazili chęć gry w Czuwaju, grających obecnie bądź w przeszłości w Superlidze. Mamy jednak zasadę, iż zatrudniamy tylko młodych zawodników, którzy wpasują się w nasz młody zespół i będą zostawiać serce na boisku, a nie odcinać kupony. Liczę, że dołączy do nas 4-5 graczy - zdradza Kubicki.

Nie wiadomo czy Radosław Jankowski pozostanie w PrzemyśluNie wiadomo czy Radosław Jankowski pozostanie w Przemyślu

Komentarze (16):

 • jaet Zgłoś
  Myślę, że tu jest potrzebna rozwaga trenerów i mieszanka młodości z rutyną przy transferach. Tylko młodzi zawodnicy będą mieli problem z utrzymaniem ekstraklasy w Przemyślu.
  Czytaj całość
  Dodatkowo nikt dzisiaj nie podpisuje kontraktów dłuższych niż 3 lata, więc jeżeli Czuwaj nastawi się na samych 20-latków, to w momencie, w którym ci zawodnicy będą już ograni na tyle, żeby stanowić o sile drużyny, skończą się im kontrakty. Tak jak wcześniej pisałem, Czuwaj powinien zrobić wszystko, żeby ściągnąć z Mielca przynajmniej trzech zawodników: Pawła Kiepulskiego na bramkę, na lewe skrzydło Marcina Basiaka, który świetnie poradzi sobie także w obronie na jedynce i Wiktora Jędrzejewskiego na koło (na Krzysztofika nie ma raczej szans, bo Stal go nie puści). Myślę, że Wiktor ma szansę zrobić w Przemyślu progres porównywalny do "Packa", musi tylko poczuć się pewniej, a w Mielcu nie miał na to szans, bo margines błędów był malutki (początek sezonu miał bardzo obiecujący, później było już gorzej ale to zawodnik ze szkółki Wisły Płock, a to coś znaczy). Pozostała dwójka, to zawodnicy ograni, z określonymi umiejętnościami. Skoro Czuwaj chce ściągać młodych, perspektywicznych zawodników, to w grę wchodzi także Łukasz Szatko na prawą połówkę rozegrania, ale jego bardzo mocno chce ściągnąć Unia Tarnów, macierzysty klub Łukasza. Przemyśl powinien mieć jednak przewagę bo gra w ekstraklasie, pytanie tylko, czy będzie miał pieniądze ?.
  • eLuke Zgłoś
   Nie ma co zaklinać rzeczywistości - Czuwaj jeszcze przed nowym sezonem jest głównym kandydatem do spadku. Co nie znacza jednak, że spadną. To jest sport i czasami zespoły teoretycznie
   Czytaj całość
   skazane na pożarcie potrafią pokazać pazur i pozytywnie zaskoczyć (przykład - najbliższy mojemu sercu - Korona Kielce w ubiegłym sezonie ekstraklasy).Mam tylko nadzieję, że ten zespół nie będzie jakimś tam chłopcem do bicia i że nie jeden raz napsują krwi teoretycznie "lepszym" ;)
   • 1kibic2 Zgłoś
    jako kibic Czuwaju mam nadzieję że wszystko potoczy się pomyślnie! Miejmy nadzieje że znajdzie się sponsor/sponsorzy którzy wyłożą pieniądze na byt w Superlidze no i na wzmocnienia,
    Czytaj całość
    których parę nam trzeba. Cieszyłbym się również gdyby Radek się zdecydował zostać u nas, ale wiadomo że jest on wielkim talentem, który musi sie rozwijać i nabierać ogrania, a inne kluby dość skutecznie go kuszą. Niech podejmie dobra dla siebie decyzję. A co do transferu Krzysztofika, to byłoby to ogromne wzmocnienie, bowiem zasmakował już gry u nas. Lecz Stal go łatwo i za mała kase pewnie nie puści. Wtedy zostały by 2 skrzydła do uzupełnienia, bramka no i z 2 rozgrywających. Mam nadzieje że trenerzy dobrze to rozegrają i uda nam sie dobrnac do konca sezonu i zając choćby 10 miejsce!
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL