Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Europa: Ultimatum dla Balicia, szejkowie wciąż walczą o Abalo i Dinarta

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Wciąć nieznana jest przyszłość Ivano Balicia. Etatowy reprezentant Chorwacji dostał od klubu z Zagrzebia finansowe ultimatum. Z walki o Luca Abalo i Didiera Dinarta nie rezygnują z kolei szejkowie.

Ultimatum dla Ivano Balicia

Croatia Osiguranje Zagrzeb od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi,
w obliczu czego zmuszona była wyprzedać swoich najlepszych zawodników. Ivano Balić zaproponował władzom klubu finansowe warunki nowej umowy, lecz działacze z nich nie skorzystali. - Niestety nie mamy tyle pieniędzy, ile potrzeba na zawodnika tej klasy - powiedział na łamach vecernji.hr Ante Ancić, menedżer ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów w sezonie 2011/12.

Najlepszy szczypiornista świata 2010 roku jest w kropce. Najlepiej opłacana grupa zawodników w ekipie mistrza Chorwacji nie może liczyć na więcej niż 3500 euro miesięcznie (około 5-krotnie niższa kwota niż miało to miejsce wcześniej!). - Ivano powiedział, że rozważy czy zostać, czy zaakceptuje jedną z wielu oferowanych mu ofert - oznajmił menedżer Croatii Osiguranje Zagrzeb.

Balić głównie ze względu na syna nie myśli o zmianie otoczenia. Wątpliwe jednak, by jeden z najlepszych zawodników w historii handballu zgodził się na tak drastyczną redukcję zarobków, zwłaszcza, że chętnych na jego pozyskanie nie brakuje.

Szejkowie nie rezygnują z walki o Abalo i Dinarta

Nie tak dawno informowaliśmy o pozostaniu reprezentantów Francji w Atletico Madryt. Okazuje się jednak, że wicemistrzowie Hiszpanii wyrazili gotowość do wznowienia negocjacji z Paris Handball - informuje L'Equipe. Co ciekawe Didier Dinart mimo ważnego kontraktu został wolnym zawodnikiem i w każdym momencie może zmienić barwy klubowe.

Coraz bliżej powrotu do ojczyzny jest również Luc Abalo, lecz prawoskrzydłowy aktualnie koncentruje się na przygotowaniach z ekipą Trójkolorowych do IO w Londynie, podczas których Francuzi będą bronić olimpijskiego złota wywalczonego przed czterema laty w Pekinie.

Szejkowie kusili również Xaviera Barachet, lecz 23-letni zawodnik, który od sześciu lat występuje w Chambéry Savoie HB ostatecznie zdecydował się na zmianę otoczenia i od przyszłego sezonu będzie klubowym kolegą Mariusza Jurkiewicza.

Karuzela transferowa w Europie --->

Komentarze (16):

 • kr73 Zgłoś
  Dla syna przeniósł się z Hiszpanii do rodzinnej Chorwacji, pewnie przyjmie warunki i zostanie w Croati
  • b-real Zgłoś
   Czy Orlen czy Vive za darmo $$ nie dają najwazniejsze ze my kibice mamy swoja tradycje
   • marczyński Zgłoś
    Nie ma to jak news o piłce ręcznej w Europie i kolejny odcinek płocko-kieleckiej wojny pt. "Wachlarze, Klub Kibica, moja jest tylko racja". Czasem mam ochotę żebyście założyli sobie
    Czytaj całość
    jakieś forum i tam się wyzywali nawzajem, ale potem dochodzę do wniosku, że szkoda będzie nie być tego świadkiem. Niektóre komentarze osiągają coraz większy poziom absurdu.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL