Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gdyński beniaminek odkrył karty

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Portal SportoweFakty.pl jako pierwszy dowiedział się, jacy zawodnicy wzmocnią Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Kar-Do Spójnia Gdynia. Do składu dołączyło siedmiu szczypiornistów.

Zespół Kar-Do Spójni Gdynia awansował z II ligi i teraz chce zaznaczyć swoją obecność na pierwszoligowych boiskach. Do zespołu dołączyło siedmiu nowych zawodników. Nowym bramkarzem został były zawodnik m.in. AZS-u AWFiS Gdańsk i drużyny Wójcik-Meble Techtrans Elbląg - Mateusz Zimakowski. - Liczę, że swoimi umiejętnościami i pracą, będzie nas wspierał na boisku - powiedziała Mirosława Gębala, prezes Kar-Do Spójni w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Kolejni dwaj nowi szczypiorniści gdyńskiego zespołu to Marcin Miedziński i Mikołaj Kupiec. - Ten pierwszy, to młody zawodnik z Płocka, w którym pokładamy nadzieję, jeśli chodzi o rzut z drugiej linii. Kupiec to natomiast absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Jest to młody, utalentowany szczypiornista, który wesprze nas na pozycji rozgrywającego - skomentowała Gębala.

Z MOS-u Wrocław, do Gdyni przeniesie się Damian Karpiński. - Jest on leworęczny i ma się bić o pozycję na prawym rozegraniu - powiedziała Gębala. Kolejnym nowym leworęcznym szczypiornistą, który gra na prawej stronie boiska jest Łukasz Wiśniewski.

Do składu dołączą też Maciej Gębala - absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska i wychowanek gdyńskiego klubu, a także Jakub Bonisławski. - Jest to młody, ale z nami współpracujący trener, który będzie też wsparciem na pozycji obrotowego - skomentowała Mirosława Gębala.

Nad całością czuwać ma duet trenerski - Leszek Biernacki i Rafał Kuptel. Treningi rozpoczną się 1 sierpnia, kiedy zawodnicy będą uczestniczyć w obozie sportowym w Gdyni i w Gdańsku. - Następnie w planach mamy udział w turniejach przed sezonem. Jeszcze nie wiemy w ilu, pracujemy nad tym - poinformowała prezes klubu.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL