Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Spore zmiany kadrowe w Olkuszu

Piotr Lubaszka
Piotr Lubaszka
Włodarze SPR-u Olkusz dokonali przed startem nowych rozgrywek kilku zmian kadrowych. Z klubu odeszło w sumie sześć zawodniczek, ale kontrakt przedłużył trener ekipy z Małopolski, Dariusz Olszewski.

W porównaniu z sezonem 2011/2012 w ekipie z Olkusza pojawiły się trzy nowe zawodniczki. Dwie z nich w minionych rozgrywkach rywalizowały ze swoimi aktualnymi koleżankami o awans do PGNiG Superligi, występując w barwach Olimpii/Beskid Nowy Sącz. Do gry w ekipie z Olkusza po urlopie macierzyńskim wraca również rozgrywająca, Anna Cwalina(Kubiak).

Katarzyna Łakomska (173 cm, 68 kg) to doświadczona, 33-letnia bramkarka, która przez ostatnie dwa sezony występowała w zespołach z Nowego Sącza - Beskid oraz Olimpia/Beskid. Kasia jest wychowanką AZS AWF Katowice, skąd później przeniosła się do Zgody Ruda Śląska-Bielszowice. To właśnie w Zgodzie miała okazję współpracować z obecnym szkoleniowcem SPR-u - Dariuszem Olszewskim.
Anita Sikorska (166 cm, 67 kg) to 32-letnia praworęczna skrzydłowa, która swoją karierę rozpoczynała w Pogoni Żory. Kolejnym przystankiem w karierze Anity była ekipa Zgody Ruda Śląska, a następnie przez dwa ostatnie sezony występowała - podobnie jak Katarzyna Łakomska - w zespołach z Nowego Sącza (Beskid, Olimpia/Beskid).

Anna Michla (176 cm, 67 kg) to 20-letnia praworęczna rozgrywająca, która przez całą swoją dotychczasową karierę broniła barw Ruchu Chorzów. W minionym sezonie pojawiała się na parkiecie w 10 spotkania PGNiG Superligi, w których zdobyła jedną bramkę.

Z zespołem z Małopolski pożegnały się natomiast bramkarka Marta Wawrzynkowska, która postanowiła kontynuować swoją karierę w PGNiG Superlidze i podpisała kontrakt z KSS Kielce. W elicie kobiecego szczypiorniaka występować będzie również Kornelia Karwacka, która związała się umową z KPR Jelenia Góra. Klub nie porozumiał się natomiast w sprawie nowych kontraktów z bramkarką Kingą Baryłką, rozgrywającą Agatą Wcześniak oraz skrzydłową Darią Sudrawską. Kibice w Olkuszu nie będą mogli oglądać w akcji również Marzeny Kompały, która musiała zakończyć karierę wskutek problemów zdrowotnych.

Kadra SPR Olkusz na sezon 2012/2013:

Imię i nazwiskoPozycja
Katarzyna ŁakomskaBramkarka
Agnieszka GilBramkarka
Dagmara KnapikBramkarka
Agata BasiakKołowa
Natalia TarnowskaKołowa
Anita SikorskaSkrzydłowa
Alicja FierkaSkrzydłowa
Monika PastwaSkrzydłowa
Katarzyna KantorSkrzydłowa
Aleksandra GieraRozgrywająca
Paula PrzytułaRozgrywająca
Paulina LeszczyńskaRozgrywająca
Anna CwalinaRozgrywająca
Anna MichlaRozgrywająca
Klaudia WójcickaRozgrywająca
Aleksandra PolakRozgrywająca
Paulina LeńczukRozgrywająca

Komentarze (8):

 • ABG - PHX Zgłoś
  szkoda oczywiście Marty, no ale taki ruch nie dziwi, dobrze że doświadczona skrzydłowa przychodzi bo tu zawsze był vacat w Olkuskiej drużynie. Co do Marzeny to byłem Jej przeciwnikiem i
  Czytaj całość
  zawsze miałem nerwy gdy była przy piłce, choć szkoda że odchodzi w takich okolicznościach.
  • ball Zgłoś
   O wzmocnieniach Kępna coś na stronie klubowej piszą ale sprawy ponoć w toku więc poczekajmy do prezentacji .
   • p_lubaszka Zgłoś
    17 września 2011, turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. SPR wygrał cały turniej, a mecz z Polonią Kępno zakończył się wtedy wygraną ekipy z Olkusza 34:10 (15:6).
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL