Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Europa: Wilbek dyrektorem sportowym, Sjostrand szuka klubu, Stefansson... trenerem

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Wicemistrz olimpijski z Londynu, Jonas Sjostrand pozostaje bez klubu. Funkcję dyrektora sportowego obejmie w Danii Ulrik Wilbek, z kolei Olafur Stefansson postanowił zająć się... trenerką.

Szkoleniowiec duńskiej reprezentacji dyrektorem sportowym

Ulrik Wilbek od 1 października oficjalnie rozpocznie drugą pracę. Duńska Federacja Piłki Ręcznej (DHF) wybrała doświadczonego trenera na dyrektora sportowego - informuje sporten.tv2.dk. - Mamy do wykonania dwa zadania. Finał ME w 2014 roku oraz znaczna poprawa wyniku zrobionego w Londynie na następnych igrzyskach - zakomunikował Wilbek. Po ME w 2014 roku, które zostaną rozegrane w Danii, Wilbek zakończy przygodę z reprezentacją i poświęci się w pełni pracy dyrektora sportowego.

Wicemistrz olimpijski bez klubu

Jonas Sjostrand w minionym tygodniu pożegnał się z FC Barceloną, w której występował od 2010 roku zastępując ikonę katalońskiego klubu, Davida Barrufeta. Srebrny medalista IO w Londynie na chwilę obecną pozostaje bezrobotny. - Nie wiem gdzie będę grał - mówi Sjostrand w rozmowie z Aftonbladet.

Reprezentant Szwecji miał dołączyć do THW Kiel po sezonie 2012/13, bowiem na powrót do ojczyzny zdecydował się Thierry Omeyer (zagra w Montpellier Agglomeration). Wiele osób przewiduje, że 25-letni bramkarz od tego sezonu zasili szeregi mistrzów Niemiec. - Mają już dwóch bramkarzy, ale jestem otwarty na wszystko. Czy w obliczu kryzysowej sytuacji zdecyduje się na grę w którymś ze szwedzkich klubów? - To może nie być najlepsze rozwiązanie dla mojego dalszego rozwoju - nie ma wątpliwości.

Ikona islandzkiego handballu trenerem... Danii

Olafur Stefansson jest jednym z najlepszych prawych rozgrywających w historii piłki ręcznej. Z reprezentacją Islandii 39-letni szczypiornista sięgnął po srebrny medal na IO w Pekinie (2008) i brązowy krążek podczas ME w Austrii (2010). Po upadku AG Kopenhagi zdecydował się zakończyć niezwykle bogatą karierę sportową i poświęcić się pracy trenera.

Stefansson będzie pracował w... reprezentacji Danii. - Miałem spotkanie z Olafurem, skorzystaliśmy z okazji. Olafur ma pomóc w pracy z drużyną narodową do lat 19. Jestem podekscytowany. Może okazać się, że nasza współpraca zostanie rozszerzona - nie krył zadowolenia Ulrik Wiblek, nowy dyrektor sportowy Duńskiej Federacji Piłki Ręcznej.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL