Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szczypiorniści Wybrzeża zaprezentują się przed meczem żużlowym

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Szczypiorniści gdańskiego Wybrzeża przygotowujący się do rozgrywek I ligi zaprezentują się kibicom przed niedzielnym spotkaniem Lotosu Wybrzeże z Betardem Spartą Wrocław.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
W ubiegłym sezonie gdańscy piłkarze ręczni zajęli trzecie miejsce w I lidze. Teraz po kilku solidnych wzmocnieniach chcą zaatakować PGNiG Superligę. Przed sezonem do drużyny, która od tego sezonu ponownie nazywać się będzie Wybrzeże Gdańsk przeszli byli zawodnicy GKS Wybrzeże - Dawid Nilsson, Michał Waszkiewicz i Marcin Markuszewski, którzy w sezonach 1999/2000 i 2000/2001 zdobywali mistrzostwo Polski w czerwono-biało-niebieskich barwach. Szkoleniowcami klubu są również ikony Wybrzeża Gdańsk - Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak.

Kiedyś szczypiorniści Wybrzeża, który w swojej historii zdobyli 10 złotych, 10 srebrnych i 2 brązowe medale grali w nieistniejącej już hali GKS-u, która znajdowała się przy ulicy Zawodników, za koroną stadionu żużlowego.

W przeszłości ci sami kibice chodzili na mecze różnych sekcji Wybrzeża (istniała też m.in. sekcja koszykówki, która przez 27 lat gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobyła 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale) i dlatego działacze klubu piłki ręcznej postanowili wyjść do potencjalnych kibiców. - Cieszymy się z tego, że klub żużlowy zgodził się na naszą propozycję i będziemy mogli zaprezentować drużynę szerszemu gronu publiczności. Liczymy, że będzie to początek współpracy - powiedział Zbigniew Trzoska, prezes klubu piłki ręcznej.

Z obecności piłkarzy ręcznych Wybrzeża na niedzielnym meczu ligowym zadowoleni są też przedstawiciele klubu żużlowego. - Miło nam, że przedstawiciele gdańskiej piłki ręcznej zwrócili się do nas z propozycją współpracy. Przez tyle lat szczypiorniści rozgrywali przecież swoje mecze w sąsiadującej z obiektem żużlowym hali, tyle lat sekcje żużlowa i piłki ręcznej działały w ramach jednego klubu, że nie wyobrażamy sobie, aby sobie nie pomagać – powiedział Grzegorz Rogalski, rzecznik prasowy Lotosu Wybrzeże Gdańsk.

Prezentacja rozpocznie się o godzinie 16:50, czyli 10 minut przed spotkaniem Lotos Wybrzeże Gdańsk - Betard Sparta Wrocław. Podczas niej rozrzucone zostaną piłki z autografami zawodników. "Szczęśliwcy", którzy złapią piłki będą mogli 29 września - przed meczem Wybrzeża Gdańsk z SMS ZPRP Gdańsk odebrać karnety na wszystkie mecze piłki ręcznej Wybrzeża rozgrywane na hali widowiskowo-sportowej AWFiS.

Komentarze (4):

 • piotrasss Zgłoś
  klub chcący pogodzić podzielonych kibiców gdańskiego szczypiorniaka najpierw wykorzystał nazwę spójni i wybrzeża ( hasło: dwie historie jedna przyszłość)do sciągnięcia kibiców i
  Czytaj całość
  sponsorów, później po zdobyciu funduszy wrócił do starej nazwy. Kolejna banda która robi klub dla kasy a nie dla kibiców.
  • ręczny Zgłoś
   Też mnie to zastanawia. Jak klub, który nazywa się Wybrzeże Gdańsk ma w herbie napis "Spójnia". Czy Polonia Warszawa ma w herbie napis "Legia"? Dziwne jest zachowanie władz klubu.
   Czytaj całość
   Zmieniają nazwę (powrót do tradycyjnej nazwy) a herb zostaje taki jak był... dziwne to mało powiedziane!
   • Danzig Zgłoś
    zapomniałem dodać, Panowie od marketingu czas najwyższy zmienić ten herb lub chociaż ten napis na S zasłońcie bo strasznie mdli.wróccie też w końcu to tej strony internetowej z 2010
    Czytaj całość
    roku, to było coś. najlepsza wtedy strona handballowego klubu w Polsce.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL