Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Obrotowy Tomasz Łukasik w zespole mistrza Grecji

Wojciech Święch
Wojciech Święch
Grecja nie zalicza się do potęg w piłce ręcznej. Jednak pomimo tego polscy szczypiornistów decydują się na grę w tym kraju. W sezonie 2008/2009 w barwach Minotaurosa Patras będzie występował Aleksander Kokoszka. Będzie miał on okazję zmierzyć się na parkiecie z Tomaszem Łukasikiem.

Jak podały greckie media, ostatni ze wspomnianych zawodników zdecydował się podpisać kontrakt z ASE Doukas. Nasz rodak w czasie testów wywarł dobre wrażenie na trenerze Giorgosie Kranaki. Dwudziestosześcioletni obrotowy w minionym sezonie grał w II lidze hiszpańskiej (División de Honor B) w barwach zespołu Helvetia Anaitasuna. W Polsce jest on znany przede wszystkim z występów w AZS-ie AWF Warszawa.

Klub ASE Doukas w tym roku po raz trzeci w swojej historii wywalczył mistrzostwo Grecji. W sezonie zasadniczym drużyna zajęła 4. miejsce w ekstraklasie. Jednak w play off pokazała się ona z bardzo dobrej strony. Zespół ASE Doukas w finale pokonał Kilkis i mógł się cieszyć z triumfu w rodzimej lidze. Dzięki temu nowy klub Łukasika w pierwszej połowie września w kwalifikacjach do Champions League zmierzy się w dwumeczu z Pölva Serviti (Estonia).

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL