Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec ery kontrowersyjnego trenera (wideo)

Wojciech Święch
Wojciech Święch
W Rosji piłkę ręczną kobiet utożsamiano z Jewgienijem Trefiłowem. Teraz definitywnie kończy się jego era, nie tylko w reprezentacji narodowej. Trener często nie potrafił panować nad swoimi nerwami.

Jewgienij Trefiłow w różnej formie współpracował ze Sborną od dziewiętnastu lat. W 1999 roku powierzono mu posadę selekcjonera drużyny narodowej seniorek. Od tego czasu zdobył z nią czterokrotnie mistrzostwo świata (w 2001, 2003, 2005 i 2009 roku) oraz srebrny medal IO w Pekinie (2008).

Jednak w tegorocznym ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Londynie Sborna uległa Korei Południowej. Okazało się to początkiem końca Trefiłowa. Część rosyjskich klubów zbuntowała się przeciwko selekcjonerowi. Trenera oskarżono o to, że promuje szczypiornistki Łady Togliatti, czyli klubu w którym pracuje. Trefilołow  we wrześniu musiał się pożeganać z reprezentacją Rosji. Teraz doświadczony szkoleniowiec stracił również pracę w Ładzie.

- Jewgienij Trefiłow czuł się ostatnio źle, więc daliśmy mu miesiąc na dojście do siebie. Po podreperowaniu zdrowia, miał on powrócić do klubu [...]. Jednak po kilku wizytach, moskiewscy lekarze zalecili trenerowi spokojniejszy tryb życia - ujawnił dyrektor zespołu z Togliatti, Rasuł Battałow. W tej sytuacji drużynę objął Aleksandr Owsiannikow.

Trefiłow to bardzo kontrowersyjna postać. Jest on znany nie tylko z ostrego języka, ale też ze skłonności do rękoczynów.

Zobacz, jak Trefiłow tracił nad sobą kontrolę:

Komentarze (5):

 • wpm Zgłoś
  Takie same slow mozna uslyszec od kazdego trenera, tylko niekoniecznie przy mikrofonie. Glupi zwyczaj mediow podsluchiwania rozmow trenerow z zawodnikami. Czasem tak reaguje trener. Jakby
  Czytaj całość
  poszly do roboty do prywaciarza w Rosji to by sie dopiero nasluchaly.
  • kolo Zgłoś
   w męskiej lidze też jest taki jeden,myślę że wiecie kto? ):
   • kantor Zgłoś
    zeby kobiety musialy odciagac faceta bo ten chce sie bic na boisku, przeciez to jest zenada jedna z wiekszych jakie widzialem, a koles ma problemy z psychiką i to duze.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL