Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Matyjasik i Waga wśród laureatów

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
Piłkarz ręczny Piotrkowianina Przemysław Matyjasik oraz szczypiornistka Piotrcovii Joanna Waga znaleźli się w dziesiątce najlepszych sportowców ziemi piotrkowskiej.

Skrzydłowy Piotrkowianina zajął czwarte, zaś rozgrywająca Piotrcovii piąte miejsce. Przemysław Matyjasik i Joanna Waga wyprzedzeni zostali przez zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego - mistrzów Polski seniorów. Wygrał Radosław Grzybicki przed Edgarem Melkumovem i Dawidem Szkodzińskim.

Matyjasik oraz Waga nie mogli odebrać osobiście nagród i dyplomów. Zawodnik Piotrkowianina musiał być w czasie plebiscytowej ceremonii na ostatnim treningu przed meczem z Chrobrym Głogów, zaś piłkarka ręczna Piotrcovii od kilku dni zmaga się z grypą.

Kapituła Plebiscytu, złożona z działaczy sportowych oraz przedstawicieli organizatorów, postanowiła wyróżnić również Krzysztofa Przybylskiego. Były już trener Piotrkowianina zasiadł na Honorowej Trybunie Trenerów Ziemi Piotrkowskiej 2012.

- Cieszę się bardzo z tego wyróżnienia. Żałuję jednak, że nie pracuję już w Piotrkowianinie. Takie jest życie trenera. Spędziłem tutaj półtora roku. Kilka miesięcy temu cieszyliśmy się z awansu do Superligi. Po raz drugi w mojej karierze odbieram nagrodę na plebiscycie nie pracując już w klubie, z którym odniosłem sukces. Poprzednim razem zdarzyło się to w Zabrzu. Piotrków będę wspominał bardzo miło i jeśli kiedyś zdarzyłaby się ponowna propozycja pracy to na pewno ją poważnie rozważę - powiedział Przybylski.

Organizatorami XIII Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku Ziemi Piotrkowskiej były redakcje: Strefy FM Piotrków, Tygodnia Trybunalskiego oraz portalu epiotrkow.pl.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL