Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Były piłkarz ręczny CAI Aragon w kadrze Kataru?

Wojciech Święch
Wojciech Święch
Już w 2015 roku w Katarze odbędą się mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Kraj ten nie posiada silnej reprezentacji w tej dyscyplinie, a miejscowym działaczom zależy na dobrym wyniku sportowym.

Bramkarz Richard Kappelin zdecydował się podpisać kontrakt z Al-Gharafa Qatar Sports Club. 29-letni zawodnik do tej pory występował w Asobal Lidze. Jednak teraz postanowił przenieść się do Azji.

- Klub CAI Aragon nie był w stanie wypłacać mi pensji. Zespoły z Hiszpanii znajdują się w głębokim kryzysie finansowym, choć reprezentacja tego kraju wywalczyła ostatnio mistrzostwo świata - stwierdził Richard Kappelin, który zapytany o wynagrodzenie w katarskiej drużynie odpowiedział: - Nigdy wcześniej nie podpisałem tak dobrej umowy.

Bramkarz nie wyklucza przyjęcia obywatelstwa Kataru, aby móc wystąpić na najbliższym mundialu.

- Traktuję to jako wyzwanie. Sądzę, że nigdy nie wywalczę sobie miejsca w szwedzkiej kadrze narodowej - powiedział Richard Kappelin.

Warto wspomnieć, iż ponad rok temu szejkowie próbowali przekonać do gry w katarskiej reprezentacji Nikolaja Markussena. Szczypiorniście zaoferowano wówczas podobno siedmiocyfrową kwotę. Jednak zawodnik wolał nadal występować w zespole Danii.
Katar chciał "kupić" Nikolaja Markussena

Komentarze (1):

  • kantor Zgłoś
    Kappelin nie dostal za 2 miesiace zaplaty i rozwiazal kontrakt bo mial taka klauzule. Widac, ze chlopak na kase jest mocno nastawiony. Ale no kontrakt to kontrakt, trzeba trzymac sie umów.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL