Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tauron Stal Mielec bez prezesa. Witold Pieróg zrezygnował z funkcji

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Pełniący od niedawna funkcję prezesa Tauron Stali Mielec Witold Pieróg zrezygnował z fotela sternika mieleckiego klubu. Nowy prezes zostanie wybrany na dniach.

Decyzja Witolda Pieroga spadła na mielecki klub i jego kibiców jak grom z jasnego nieba. Nikt bowiem nie podejrzewał takiego ruchu po niedawnych ruchach transferowych, których autorem był pełniący rolę prezesa Pieróg. Przypomnijmy, że do Mielca trafili Chorwat Antonio Pribanic, Bośniak Nikola Dzono i Michał Adamuszek. Sam były już prezes stwierdza, że ruchu tego należało oczekiwać:

- Tu nie ma żadnej sensacji w związku z moją rezygnacją, bo tak było wszystko ustalone z góry. Miałem zastąpić Antoniego (Weryńskiego - przyp. red.), pomóc klubowi wyjść z długów, zamknąć budżet na sezon. To była misja społeczna i została ona zakończona. Nie ukrywałem, że na pewno odejdę, dlatego proszę nie szukać sensacji- powiedział portalowi SportoweFakty.pl Pieróg

Na dniach odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków SPR "Stal" Mielec, podczas którego wybrany zostanie nowy zarządca klubu. Pieróg nie ukrywa, że pozostanie przy klubie, choć jego prezesura jest raczej wykluczona. - Cały czas duchem jestem z tym klubem. Na pewno tutaj zostanę do pomocy, do wsparcia. Mam swoją prywatną pracę, mam też swoją firmę, to pochłania dużo czasu - stwierdził.

Były prezes potwierdził także, że klub jest obecnie stabilny finansowo i organizacyjnie, udało się domknąć budżet na sezon 2012/13 i trwają rozmowy ze sponsorami, którzy mogliby wesprzeć klub w przyszłym sezonie. Mielczanie nadal występować będą w strojach firmy Kempa, z którą Stal porozumiała się w sprawie dalszej współpracy.

Komentarze (17):

 • ZXS Mielec Zgłoś
  Planuję zostać trochę po meczu w piątek i liczę na to że ktoś wyjdzie z mikrofonem na środek, podziękuje za sezon i coś tam chlapnie co się dzieje i będzie się dziać. Czuję że w
  Czytaj całość
  piątek wiele się wyjaśni. Co do miedzi to nawet duet trenerski Wisła Vive by nie pomógł. Miedź miała poukałdaną obronę ale bez ataku nie pograsz. Jakby zmiksować Przemyśl z Legnicą to by mieli 8 miejsce :)
  • AlexLFC Zgłoś
   Jak Motyczynski przejmie Stal to wspolczuje... przeciez on z miedzia nic nie pokazal a panuje opinia ze dobry trener...
   • ZXS Mielec Zgłoś
    Jeżeli Skutnik nie będzie chciał przedłużyć kontraktu to tylko Motyczyński może go zastąpić nie przewracając zespołu do góry kołami.Nie wiem czy słusznie, ale obawiam się o
    Czytaj całość
    charakter zespołu i o zmiany jakie mogą nastąpić w grze. Czyli o szybkie wznowienia, wybieganie, przygotowanie kondycyjne i agresję w obronie. Jednym słowem uwielbiam Czeczeństwo Stali i obawiam się że zatracimy ten przydomek. Nie wiem czy to tylko plotki ale Panie Ryśku ZOSTAŃ !!!
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL