Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sebastian Sokołowski podpisze kontrakt z Wybrzeżem Gdańsk

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Bramkarz Azotów Puławy Sebastian Sokołowski będzie nowym zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk. Doświadczony golkiper kontrakt z klubem z Pomorza podpisze w przyszłym tygodniu.

29-latek jest wychowankiem Wybrzeża. Niewykluczone, że klub z Gdańska będzie dla niego ostatnim przystankiem w sportowej karierze. - Chciałbym zacząć łączyć uprawianie sportu z pracą zawodową. W piłkę ręczną nie gra się przecież wiecznie - nie kryje Sokołowski w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Nowy nabytek gdańskiego klubu w poprzednim sezonie był zmiennikiem Macieja Stęczniewskiego. Do Puław Sokołowski trafił ledwie rok wcześniej po tym, jak z PGNiG Superligi zdegradowana została Warmia Olsztyn, a transferowe negocjacje doświadczonego golkipera z Piotrkowianinem Piotrów Tryb. zakończyły się fiaskiem.

- Znajduje się gdzieś po środku połączenia ogromnego doświadczenia Maćka Stęczniewskiego i młodości Rafała Grzybowskiego. Dobry, solidny bramkarz, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a ma mecze, w których broni ze skutecznością powyżej pięćdziesięciu procent - chwalił go wówczas trener Azotów, Marcin Kurowski.

Sokołowski w barwach Azotów zaliczył sezon niezły, dokładając swoją cegiełkę do zdobycia przez klub czwartego miejsca mistrzostw Polski. Teraz rodowity gdańszczanin wraca do korzeni i o miejsce między słupkami bramki Wybrzeża będzie rywalizował z Marcinem Głębockim oraz Arturem Chmielińskim.

Sebastian Sokołowski wraca na stare śmieciSebastian Sokołowski wraca na stare śmieci

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL