WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trwa ofensywa transferowa w Gdańsku. Hubert Kornecki kolejnym zawodnikiem Wybrzeża

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wybrzeże Gdańsk kontynuuje ofensywę transferową. Kolejnym zawodnikiem czerwono-biało-niebieskich został Hubert Kornecki, który został wypożyczony z Tauronu Stali z opcją wykupienia na kolejny rok.

Hubert Kornecki urodził się w 5 kwietnia 1993 roku, mierzy 191 centymetrów i waży 86 kilogramów. Jest wychowankiem klubu KSSPR Końskie. Po udanym sezonie 2011/12, w którym zdobył 100 bramek, przeszedł do Tauronu Stal Mielec, skąd po rozegraniu jedenastu meczów, ponownie został wypożyczony do Końskich i w KSSPR grał od 11 kolejki I ligi grupy B. W dwunastu meczach zdobył dla swojej drużyny 61 bramek, co dało mu średnią 5,08 bramek na mecz. Środkowy rozgrywający przeszedł do Wybrzeża Gdańsk na roczne wypożyczenie, jednak w przypadku osiągnięcia celu sportowego przez drużynę w postaci awansu do PGNiG Superligi, jego umowa zostanie przedłużona o kolejny rok. - Zadzwonił do mnie trener Wleklak i przedstawił mi propozycję przejścia do Wybrzeża Gdańsk i to zadecydowało. Myślę, że dzięki dobrej kadrze trenerskiej się rozwinę. W PGNiG Superlidze nie miałem wielu szans do gry, a w Gdańsku chcę się rozwinąć. Mamy postawiony jasny cel, jakim jest awans. Każdy z nas będzie się ciężką pracą starał go osiągnąć - powiedział nowy rozgrywający Wybrzeża.

Wcześniej Kornecki występował w PGNiG Superlidze oraz w grupie B I ligi. Tym razem będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z zespołami grającymi w grupie A. - Będę miał porównanie, bo w grupie B już zapoznałem się z drużynami tam grającymi. Krążą różne opinie która z grup jest lepsza, a która gorsza. Mnie to jednak nie interesuje, bo cel na ten sezon mam jeden i to się liczy - twierdzi.

W składzie gdańskiej drużyny znajduje się wielu zawodników będących w podobnym wieku do wychowanka KSSPR-u. Miał on z niektórymi z nich okazję grać w młodzieżowej reprezentacji Polski. - To również miało wpływ na moją decyzję. W Gdańsku mam wielu znajomych i znam ich właśnie z kadry młodzieżowej. Będzie mi łatwiej wejść do drużyny i złapać porozumienie na boisku - uważa zawodnik, który będzie miał w zespole sporą konkurencję. - Wiadomo, że każdy chciałby grać przez pełne 60 minut, ale też trzeba wiedzieć kiedy odpocząć. Ja będę chciał grać jak najwięcej, a jak będzie zależy od trenerów - podsumował Hubert Kornecki.

Nowego zawodnika chwali II trener czerwono-biało-niebieskich, Damian Wleklak. - Na pewno jego atutem jest to, że ma dobry rzut, dobry przegląd i jest młodym zawodnikiem. Z tego co się orientowaliśmy i pytaliśmy innych, bardzo dobrze współpracuje z kołowym i skrzydłowym. Takiego uniwersalnego zawodnika potrzebujemy. Spróbujemy go na środku rozegrania i na lewym rozegraniu. Dodatkowo jest niezłym obrońcą i będzie pasował do naszej koncepcji - powiedział szkoleniowiec. przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z gdańskim klubem podpisali Wojciech Prymlewicz, Sebastian Sokołowski oraz Ireneusz Żak.

W przyszłym sezonie Hubert Kornecki będzie reprezentował barwy Wybrzeża GdańskW przyszłym sezonie Hubert Kornecki będzie reprezentował barwy Wybrzeża Gdańsk

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL