Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tomasz Tłuczyński o reprezentacji Polski: Mieliśmy fajne lata, ale nasz czas chyba minął

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
- Nie widziałem w naszej grze wielkich zmian, które zapowiadał trener - ocenia dotychczasowe 9 miesięcy pracy Michaela Bieglera z polską kadrą Tomasz Tłuczyński.

Srebrny i brązowy medalista MŚ uważa, że bolączką polskiej kadry jest brak godnych następców. - Za długo ciągniemy grę tymi samymi chłopakami. Bardzo brakuje młodych zawodników, którzy potrafiliby wspomóc tych doświadczonych. Powiem szczerze, boję się, że możemy nawet nie wyjść z grupy (ME w Danii). Trener musi dać grać nowym ludziom. Inaczej za chwilę będziemy mieli jeszcze większy problem - mówi Tomasz Tłuczyńskiw rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Michael Biegler od początku pracy z kadrą zapowiadał, że znakiem firmowym biało-czerwonych będzie gra w defensywie. Efektów po dziewięciu miesiącach pracy próżno jednak szukać. - Nie widziałem w naszej grze wielkich zmian, które zapowiadał trener. Mówił, że będziemy dużo lepsi w obronie, a wcale nie jesteśmy. W ogóle nasz czas chyba na razie minął. Mieliśmy fajne lata, kiedy wszystko zaskoczyło, osiągnęliśmy sukcesy, zespół świetnie funkcjonował. Oczywiście teraz kadry nie można skreślać, ale musi wziąć się do roboty - twierdzi były reprezentant Polski, który po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpił podczas meczu z Litwą w  ramach eliminacji do MŚ w Hiszpanii.

Źródło: Gazeta Wyborcza

ME 2014: Polacy zaczną od meczu z Serbią!

Komentarze (13):

 • Szarawaga Dariusz Zgłoś
  żadna nowość :), szkopki już to przewidywali w 2007 roku po mistrzostwach świata, tylko nie przewidzieli tego że my zagramy w 2014 a oni nie , nam dawali maksymalnie 5-6lat i tak też to
  Czytaj całość
  się przedstawia, mam nadzieje że będziemy uczestniczyć w kolejnych ME, MŚ i będziemy co najmniej w I-szj ósemce, no i ciche nadzieje z żeńską reprezentacją -no muszą się uzupełniać :))) pełna mobilizacja !!!! zawodników, zawodniczek, działaczy i sponsorów a na pewno będziemy w elicie, stać nas na to !!!!! trzeba tylko w to uwierzyć !Powodzenia Panie Panowie !!!!
  • wito2403 Zgłoś
   A Tłuczyński nie grał przypadkiem z Litwinami jeszcze za Wleklaka i Waszkiewicza?
   • groh eater Zgłoś
    Będziemy mieli problem z wyjściem z grupy na ME. Tłuczyński ma rację, zobaczycie. Niech Biegler dalej gra Daszkiem na prawym rozegraniu, a Kostrzewą na kole, aż się Szyba stłucze.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL